Noderīgi padomi

Kā izvēlēties virsmatraci bērnam?

Plaša izvēle virsmatračiem
16 12 2019
aprikota bernu istaba ar gultu majinu

Ja aktuāla ir virsmatrača iegāde bērnam, aktuāls ir arī jautājums - kādu izvēlēties?! Ja pieaugušie izvēli var izdarīt, vadoties pēc savas individuālās gaumes, tad, piemeklējot virsmatraci bērnam, jāņem vērā vēl arī citi faktori. 

Turpinājumā daži ieteikumi, kas palīdzēs izvēlēties bērnam piemērotāko virsmatraci. 

Cik stingram jābūt virsmatracim?

Izvēloties virsmatraci, jautājumam par tā stingrumu vajadzētu būt apsvērumu augšgalā. Svarīgs ir pietiekams mugurkaula atbalsts, jo bērns gultā pavada pietiekami daudz laika, īpaši pirmajos dzīves gados. 

Matrača stingrība ir ļoti svarīgs faktors, jo naktī bērna mugurkauls var augt ļoti strauji, tādēļ gan mugurkauls, gan kakla skriemeļi ir jāatbalsta un jātur neitrālā stāvoklī. Tātad ideāls virsmatracis ir pietiekami ciets, lai nodrošinātu nepieciešamo atbalstu, bet vienlaikus pietiekami mīksts, lai nodrošinātu bērnam vajadzīgo komfortu. 

Mazākajiem bērniem piemērots būs stingrs matracis, lielākiem var izvēlēties vidējas cietības virsmatraci. 

Cieti virsmatrači

Vidējās cietības virsmatrači:

Kādiem materiāliem dot priekšroku?

Šobrīd nopērkami dažādu veidu un materiālu virsmatrači, taču ne visi būs piemēroti Jūsu atvasei. Piemēram, putu matrači lieliski saglabā siltumu, kas, savukārt, var sekmēt sakaršanu. Vēsā istabā problēmām nevajadzētu rasties, bet, ja telpa pati par sevi ir silta, tad bērnam var rasties diskomforts. Tādā gadījumā labāk priekšroku dot lateksa virsmatracim. 

Putu virsmatrači:


Lateksa virsmatrači: