Noderīgi padomi

Cietāks vai mīkstāks matracis: Kādu labāk izvēlēties?

Plaša izvēle matračiem
11 09 2019
gulta ar matraci

Tas, ka vēlaties iegādāties tieši savām vajadzībām atbilstošu matraci, nenozīmē, ka esat kaprīzs. Ir pašsaprotami, ka ikviens no mums novērtē kvalitatīvu miegu, jo tas ietekmē arī mūsu ikdienu. Un matracis ir viens no svarīgākajiem elementiem, kas var, vai nu ļaut mums izgulēties un justies labi, vai tieši pretēji - padarīt gulēšanu nepatīkamu un neērtu. 

Piemērota matrača izvēlē tiek ņemti vērā vairāki aspekti, tai skaitā matrača cietība. Kā izvēlēties atbilstošas cietības pakāpes matraci savai gultai?

Atsperu un bezatsperu matrači un to cietība

Ja salīdzinām atsperu un bezatsperu matračus, tad var teikt, ka bezatsperu modeļi lielākoties ir mīksti. Lētākajos modeļos tiek pildīts porolons, kas ir salīdzinoši lēts, taču tā mūžs nav garš, jo materiāls ātri zaudē savu sākotnējo formu. Savukārt lateksa matrači maksā vairāk, taču arī to kvalitāte ir krietni augstāka. Šis materiāls labi spēj pielāgoties gulētāja ķermeņa formām.

Atsperu matrači var būt ar dažādām cietības pakāpēm, kā arī kvalitāti, ko lielākoties nosaka atsperu sistēmas, kas tiek izmantotas. Vairumā gadījumu atsperu matrači būs cietāki un stingrāki nekā bezatsperu. Mūsdienās atsperu matračos apvieno vairāku veidu materiālus, lai pielāgotos dažādām vajadzībām un veidotu atšķirīgas cietības pakāpes. Tāpat pieejami arī matrači, kuriem katrā pusē veidots cits klājums, kam ir atšķirīga cietības pakāpe, vai arī dažādus materiālu apdare, kas pielāgota vasaras un ziemas sezonai. 

Matrača cietība un gulēšanas poza

  • Ja Jūs lielākoties guļat uz sāniem – ieteicams iegādāties mīkstu matraci, kas pielāgosies plecu un kakla izliekumam, kā arī saudzēs mugurkaulu. 
  • Ja biežāk guļat uz vēdera – piemērots būs ciets matracis, kas nodrošinās nepieciešamo atbalstu mugurai.
  • Ja pārsvarā guļat uz muguras – derēs vidēji ciets matracis, kas vienlaikus balsta mugurkaulu un ķermeņa apakšdaļu, kā arī noņem sasprindzinājumu no muskuļiem.
  • Ja nakts laikā daudz grozaties – Jums piemērotāks būs vidēji mīksts matracis, kas labāk pielāgosies Jūsu ķermenim, neatkarīgi no gulēšanas pozas.

Populāri matrači


Kas jāatceras, pērkot matraci savai gultai?

Vai man nepieciešams ortopēdiskais matracis?

Tā kā šāds matracis ir piemērots konkrētu veselības problēmu risināšanai, piemēram, muguras sāpēm, pirms matrača iegādes nepieciešams konsultēties ar ortopēdu, kas ieteiks tieši Jums atbilstošāko modeli. 

Ortopēdiskie matrači no citiem modeļiem atšķiras ar uzbūvi, jo tajos iestrādāti vairāki atšķirīgu materiālu slāņi, kas palīdz labāk balstīt muguru, krustus un plecus. Pirms izvēlaties ortopēdisko matraci, rūpīgi izpētiet tā parametrus un sastāvu, kā arī kvalitāti.

Kāds matracis piemērots manam svaram?

Ne visi pircēji zina, ka matrača izvēli ietekmē arī gulētāja svars. Jo svars būs lielāks, jo cietākai jābūt gulēšanas virsmai, kas spēj izturēt lielāku slodzi. Matračus mēdz iedalīt arī pēc dažādām cietības pakāpēm, kas piemērotas atšķirīgai ķermeņa masai:

  • H2 – vidēji ciets matracis, kas piemērots gulētājiem līdz 80 kg;
  • H3 – ciets matracis cilvēkiem, kas sver vairāk nekā 80 kg;
  • H4 – ļoti ciets matracis, piemērots gulētājiem, kas sver vairāk nekā 100 kg;
  • H5 – viscietākais matracis, ieteicams tiem, kuru svars pārsniedz 120 kg. 

Vai matraci būs viegli kopt?

Izvēloties matraci, vērā jāņem ne tikai savas vajadzības un gultas izmērs, bet arī tas, cik viegli būs kopt šo guļamistabas elementu. Mūsdienās daudzi cilvēki cieš no dažādām alerģijām un astmas, tādēļ vērts padomāt arī par to, vai nepieciešams matracis ar antibakteriālu pārklājumu, aizsardzību pret putekļu ērcītēm, kā arī paaugstinātu ventilāciju, lai novērstu mitruma uzkrāšanos.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
8 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.