Noderīgi padomi

Kā kombinēt krāsas?

Plaša izvēle sieviešu apģērbam
09 12 2020
sieviesu kompanija apgerbta spilgtas drebes un aksesuaros pilseta

Medz būt, ka daži cilvēki vienkārši intuitīvi izveido stilīgas, nevainojamas apģērba kombinācijas pat ar visgrūtāk saskaņojamām krāsām. Tomēr, ja Jums ir grūti nākt klajā ar jaunām kombinācijām, meklējot apģērbu savā skapī, vai arī jaunā apģērba iegādes process patiešām aizņem kādu laiku, tad zināšanas par krāsu kombinēšanu Jums noteikti noderēs. Mēs izskatīsim 5 pamata apģērba krāsu kombinēšanas shēmas, kas palīdzēs Jums drosmīgi eksperimentēt un atklāt, kas Jums vislabāk der.

Kas ir krāsu aplis?

Krāsu apli 18. gadsimtā izveidoja britu fiziķis un matemātiķis Īzaks Ņūtons. Krāsu aplī esošās krāsas viņš bija sadalījis trijās krāsu grupās: 

  • Primārās. Sarkana, zila un dzeltena krāsas ir pazīstamas kā primārās krāsas. Visas pārējās ir šo trīs toņu kombinācijas.
  • Sekundārās. Tās iegūst, sajaucot primārās krāsas kopā. No tām iegūst oranžu, zaļu un violetu krāsas. 
  • Terciārās. Šīs krāsas iegūst, sajaucot blakus esošās primārās un sekundārās krāsas. Šādi veidojas sarkana-violeta, zila-violeta, zila-zaļa, dzeltena-zaļa, dzeltena-oranža, sarkana-oranža krāsas. 

Apļa krāsas:

Kopumā ir 12 krāsas, un tām visām ir nokrāsa, kas tiek iegūta, sajaucot katru krāsu ar melnu, tad toni, ja to sajauc ar pelēku, un gaišu, ja sajauc ar baltu.

krasu aplis

Kā kombinēt apģērba krāsas?

Iespējams, nav noslēpums, ka viens no galvenajiem apģērba kombinēšanas principiem ir krāsa. Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties spilgtas vai neitrālas krāsas, tām vajadzētu harmoniski izskatīties savā starpā. Lai gan ir neskaitāmi veidi, kā apvienot apģērbu, mēs esam atlasījuši un iepazīstināsim Jūs ar 5 vispopulārākajiem piemēriem. 

5 pamata krāsu kombinēšanas shēmas:

Monohromātiskā. Tas ir apģērbs, kas sastāv tikai no vienas krāsas. Sākumā šī ideja var šķist vienkārša un garlaicīga, bet, pareizi izvēloties, tā izskatās ārkārtīgi stilīga. Lai izveidotu monohromātisko izskatu, var apvienot ne tikai primārās, bet arī atvasinātās krāsas.

Tomēr kombinācijām noteikti izvēlieties tikai vienu krāsu, bet izmantojiet visus iespējamos toņus, sākot no gaišākajiem līdz tumšākajiem. Jūs būsiet pārsteigts, taču mēs esam pārliecināti, ka “slinkajās” dienās Jūs jau esat izmēģinājuši vienkrāsainu tēlu, pat paši to nezinādāmi. Melni džinsi, melna blūze ar augstu apkakli, tādas pašas krāsas jaka un zemu papēžu kurpes. Tomēr šī ir viena no visvieglāk kombinējamām krāsām, tāpēc mēs noteikti iesakām izmēģināt vairāk vienkrāsainu tēlu variantu. Ja sākumā Jūs joprojām baidāties eksperimentēt, sāciet ar neitrālām krāsām, piemēram, pelēku, zilu vai baltu, pēc tam pārējiet uz pasteļtoņu un spilgtām krāsām. Šāds apģērbs ir lieliski piemērots īsa garuma sievietēm vai vīriešiem, jo viena krāsa vizuāli pagarina ķermeni, liekot Jums izskatīties garākiem.

sieviete vienkrasas apgerba pilsetavirietis vienkrasas apgerba pilsetasieviete sarkana apgerba ara

Ja vienkrāsains apģērbs nav domāts Jums, tad varat izmēģināt saskaņot galvenās krāsas savā starpā, tādējādi radot ārkārtīgi spilgtu tēlu.

pamatkrasu kombinesana apgerbaka kombinet pamatkrasas apgerbavirietis zila un sarkana apgerba pilseta

pamatkrasas kombinesana sieviesu apgerba

Pretējās krāsas. Tas ir krāsu aplī esošās krāsas, kuras ir novietotas tieši viena pretī otrai. Piemēram: sarkana un zaļa, violeta un dzeltena, zila un oranža. Šādu krāsu kombinācija izskatīsies ļoti spilgta, bet īpaši stilīga. Jūs varat izvēlēties vienu krāsu kā akcentu un citu kā pamatu visam tērpam, vai arī padarīt abas krāsas par galvenajām. Kupli sarkanas skrāsas svārki un zaļa ādas jaka, oranžas krāsas bikses, tādas pašas krāsas tunika vai blūze ar augstu apkakli un zils mētelis. Šie ir tikai daži apģērba piemēri, jo ir patiešām daudz citu iespējamo variantu. Vissvarīgākais ir tas, ka nedrīkst aizmirst arī par aksesuāru pieskaņošanu. Tie var būt vienā krāsā ar vienu no apģērba gabaliem vai līdzīgā nokrāsā. 

violeta un zala apgerba kombinesanapieskanotas krasas apgerbazala un sarkana apgerba kombinesana

Līdzīgas krāsas. Tās ir viegli atrodamās aplī, 3 krāsas ir ierindotas viena otrai blakus. Līdzīgi toņi nerada asu kontrastu, tāpēc apģērbs izskatās īpaši harmoniski.

Kā piemērs – sarkana, oranža un dzeltena. Kombinējot apģērbu, nav jāizvēlas spilgtākās krāsas, var kombinēt arī noteiktu krāsu toņus. 

lidzigu krasu kombinacija sieviesu apgerba

zila krasa apgerba

brunu tonu kombinesana apgerba

Krāsu trīsstūris. Tās ir ar vienādu attālumu esošās krāsas krāsu aplī, kas atrodas blakus viena otrai. Pareizi saskaņojot, trīsstūra shēmas kombinācija var izskatīties īpaši stilīgi un moderni. Tomēr, ja Jūs vēl neuzticaties atbilstības prasmēm, aksesuāriem izmantojiet vienu vai divas krāsas no trijām. Kā piemēru izvēlēsimies oranžu, zaļu un violetu. Zaļie svārki, violets krekls un oranžs džemperis lieliski saderēsies kopā. 

krasu trissturis apgerbakrasu tirsstura principa lietosana apgerbaka izmantot krasu trissturi apgerba

Neitrālās krāsas. Tās ir krāsas, kas ir viegli kombinējamās būtībā ar jebkuru citu krāsu. Neitrālu krāsu statuss tiek piešķirts trijām pamatkrāsām – melna, balta un pelēka. Tāpēc, ka šīm krāsām nav piesātinājuma līmeņa, tehniski tās netiek uzskatītas par krāsām un ir kombinējamās ar jebkuru citu krāsu, vai ir savstarpēji saskaņojamās. Skatoties plašāk, neitrālās krāsas ietver sevī arī brūnu, smilšu, olīvu un tumši zilu krāsas.

neitralu krasu kombinesana sieviesu apgerbasieviete neitrala apgerba pilsetaolivzalas krasas metelis un neitralu tonu kombinesana apgerba

Tās ir zemes, izplūdušas krāsas. Dažreiz, pilnīgi nepelnīti, neitrālas krāsas tiek raksturotas kā garlaicīgas, tomēr, pareizi pieskaņojot tās pie pamata vai sekundārajām krāsām, vai vienkārši saskaņojot savstarpēji, Jūs varēsiet iegūt patiešām skaistas apģērba kombinācijas. Nebaidieties eksperimentēt, balta ikdienas kleita, smilškrāsas kurpes un brūns džemperis ir – vienkārši rāmuma un smalkuma kombinācija.

Nebaidieties eksperimentēt, izvēloties krāsas. Krāsu saderība apģērbā ir tikai pamats, lai veidotu vispārēju izpratni par krāsu kombināciju. Tikai eksperimentējot, Jūs atklāsiet to, kas Jums vislabāk der, kurā krāsā Jūs jūtīsieties ērti un patīkami. Varbūt spilgta vienkrāsaina krāsu kombinācija Jums nav piemērota. Tad izmēģiniet par toni gaišāku krāsu. Ja nevēlaties kardināli mainīt apģērbu, tad iesakām savai garderobei pievienot vienu spilgtāku detaļu un atstāt visas neitrālās apgērba krāsās. Ja Jūs pavadāt daudz laika, plānojot to, kā Jūs vēlaties ģērbties, vai arī šīm pasākumam vienkārši nav laika, tad izmēģiniet kapsulas garderobi. Tā princips ir - dažādu saderīgu apģērbu kombinācijas. Tiem, kas meklē informāciju par to, kāds apgērbs dominēs šajā rudenī un ziemā, noderēs padomi par modes tendencēm 2020. – 2021. gada rudenī un ziemā.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
8 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?