Noderīgi padomi

Kā mazgāt krūšturus?

Liela izvēle krūšturiem
17 12 2020
sieviete izkarina izmazgatos krusturus

Krūštura materiāls ir plāns, elastīgs un ērti valkājams, taču tieši tāpēc tas ir arī ļoti jutīgs pret mazgāšanu augstā temperatūrā, skalošanu un automātisku žāvēšanu. Nepareiza šīs apakšveļas kopšana ne tikai sabojās materiālu, bet arī izmainīs krūštura formu, tāpēc Jūs varat aizmirst par komfortu un perfektu krūšturi, ja tas netiks pareizi kopts. Kādas kļūdas nevajadzētu pieļaut un kā mazgāt: ar rokām vai veļas mašīnā, vairāk lasiet rakstā.

Cik bieži mazgāt?

izmazgati krusturi un cita apaksvela

Krūšturi ieteicams mazgāt pēc 3 lietošanas reizēm. Ja Jums nav laika mazgāt to ik pēc 3 dienām, tad šim darbam izvēlieties konkrētu nedēļas dienu, lai Jūs varētu mazgāt visu uzkrāto apakšveļu uzreiz. Vairāk par to, kā mazgāt apakšveļu un kādiem audumiem jāpievērš īpaša uzmanība, varat uzzināt mūsu nākamajā rakstā.

Ieteicams bieži mainīt krūšturi un ne tikai higiēnas apsvērumu dēļ. Ilgstoši valkājot vienu un to pašu krūšturi, tas maina formu un ātrāk izstiepj gumijas lentes. Pat ja pēc vienas lietošanas reizes Jūs uzreiz nemazgājat krūšturi, un velkat to nākamajā dienā, tam būs laiks atjaunot formu.

Ja Jūsu skapī pārsvarā ir baltas krāsas krūšturi, un pēc mazgāšanas veļas mašīnā tie ir zaudējuši krāsu, nekrītiet izmisumā un nesteidzieties tos izmest. Lasiet par visefektīvākajiem un ātrākajiem krūštura balināšanas veidiem.


Mazgāšana ar rokām

ka mazgat krusturus ar rokam

Neatkarīgi no tā, vai garderobē ir vairāk vienkāršas kokvilnas vai greznas auduma krūšturi, kas izrotāti ar mežģīnēm un pērlītēm, mazgāšana ar rokām ir labākais veids, kā mazgāt apakšveļu. Lai gan sākotnēji šāda veida mazgāšana var šķist ārkārtīgi nepievilcīga, krūšturus ir viegli mazgāt ar rokām.

4 darbības veļas mazgāšanai ar rokām: 

  1. Pārbaudiet, vai uz krūštura nav sviedru traipu, ja tādi ir, pirms mazgāšanas uzklājiet īpašu līdzekli. Esiet ļoti uzmanīgi, izvēloties līdzekļus, tiem jābūt piemērotiem jutīgiem audumiem, bez hlora un spirta. Ja krūšturis ir izgatavots no īpaši jutīga auduma, mazgāšanai varat izmantot arī vienkāršu bērnu šampūnu.
  2. Piepildiet trauku ar siltu ūdeni un pareizo mazgāšanas līdzekļa daudzumu. Iemērciet krūšturi ūdenī un atstājiet uz 5-10 minūtēm.
  3. Pievērsiet lielāku uzmanību lencēm un laukumam pie stīpām. Nekādā gadījumā neberziet lences. Vislabāk notīrīt netīrumus var ar maigu suku.
  4. Izlejiet ziepjūdeni, piepildiet trauku ar tīru siltu ūdeni un izskalojiet tajā krūšturi. Jums vajadzētu skalot tik ilgi, līdz ūdens vairs nav ar ziepēm.
  5. Nekad neizgrieziet ar spēku lieko ūdens daudzumu. Nospiediet lieko ūdeni ar labi absorbējošu dvieli, pēc tam ielieciet tīru, sausu dvieli un lieciet uz tā krūšturi, lai tas nožūst.

Veļas mašīnā

krusturu mazgasana maisina velas masina

Lai gan šī metode nav piemērota ļoti jutīgiem audumiem, ir krūšturi, kurus var mazgāt veļas mašīnā ar īpašu mazgāšanas maisiņu palīdzību.

Mazgāšana veļas mazgājamajā mašīnā: 

  1. Nostipriniet krūštura āķus.
  2. Ielieciet krūšturi veļas maisiņā. Ja apakšveļa nav vienkrāsaina, tad iesakām izmantot īpašas salvetes, lai pasargātu audumu no traipiem.
  3. Mazgājiet ar jutīgiem audumiem paredzētiem līdzekļiem un izvēlieties vieglu programmu ar zemu apgriezienu skaitu un zemu temperatūru. Tāpat nepārslogojiet veļas mašīnu ar citām drēbēm, pretējā gadījumā krūšturis mazgāšanas laikā būs pakļauts lielam spiedienam un zaudēs savu formu.
  4. Nekad nežāvējiet krūšturi. Tāpat kā mazgājot ar rokām, izklājiet labi absorbējošu dvieli, uzlieciet uz tā krūšturi un ļaujiet tam dabiski nožūt.


Izvēloties piemērotāko mazgāšanas metodi, vienmēr vispirms ievērojiet ražotāja norādījumus. Tomēr labākais veids, kā mazgāt krūšturi, ir mazgāt to ar rokām. Tomēr, ja Jūs nevēlaties to darīt un krūštura sastāvs ļauj to mazgāt veļas mašīnā, tad vismaz nodrošiniet īpašus mazgāšanas maisiņus un salvetes, lai pasargātu no traipiem. Atcerieties izvēlēties arī pareizo veļas mazgājamās mašīnas režīmu. Ja, pat rūpīgi rūpējoties un ievērojot padomus, krūšturis joprojām ātri izstiepjas un zaudē savu formu, pārliecinieties, vai tiešām izvēlaties pareizo krūštura izmēru un formu. Padomus par krūštura izvēli skatiet mūsu detalizētajā rakstā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?