Noderīgi padomi

Kā noņemt kaļķakmeni no tualetes poda?

Plaša izvēle tīrīšanas līdzekļiem
24 04 2020
tirs tualetes pods vannas istaba

Jauns tualetes pods ir jāiegādājas salīdzinoši reti – ja ir izvēlēts kvalitatīvs tualetes pods, Jums gadiem ilgi nebūs jādomā par tā maiņu. Tomēr tas īt pavisam nenozīmē, ka tam nav nepieciešama īpaša apkope. Regulāra tīrīšana parasti neprasa daudz pūļu, tomer, ja Jūs bieži sastopaties ar kaļķakmens nogulsnēm, Jūs gaida sīva cīņa. Jums būs daudz vieglāk tikt ar to galā, ja sekosiet zemāk esošajiem padomiem – šoreiz mēs apspriedīsim, kā efektīvi noņemt kaļķakmeni no tualetes poda.


Kaļķakmens noņemšana no tualetes poda

Kaļķakmens noņemšanai ir pieejami dažādi speciāli tīrīšanas līdzekļi, bet, ja neesat apmierināti ar to tīrīšanas rezultātu, ir vērts padomāt par neparastiem līdzekļiem. Tie ir – universāls etiķis un smilšpapīrs. Izvēlieties metodi, kas Jums šķiet visvieglākā!

Kā notīrīt kaļķakmeni ar etiķi?

Etiķskābe lieliski noārda kaļķakmens nogulsnes – veiciet sekojošās darbības, lai pārliecinātos par to pašiem:

 1. Ielejiet litru neatšķaidīta baltā etiķa tieši tualetes podā. Noteikti aplejiet arī visas tualetes poda malas.
 2. Ļaujiet etiķim iedarboties. Vislabāk atstāt to uz 3-4 stundām.
 3. Vēlreiz aplejiet tualetes poda malas ar etiķi.
 4. Noslaidiet ūdeni, lai notīrītu traipus un nogulsnes. Šim darbam papildu varat izmantot arī birsti.
 5. Atkārtojiet šīs darbības, līdz tualetes pods būs pilnīgi tīrs un spīdīgs.

Etiķi ir iespējams sajaukt arī ar sodu – tad ir jāveic sekojošās darbības:

 1. Sajauciet 2 daļas dzeramās sodas ar 1 daļu baltā etiķa. Maisījumam jābūt līdzīgam pastai.
 2. Ja ir jātīra ne tikai pats tualetes pods, bet arī tualetes poda ūdens tvertne, nolaidiet ūdeni un pilnībā izlejiet ūdeni no tvertnes.
 3. Uzklājiet pastu uz vietām, kur ir kaļķakmens nogulsnes un atstājiet, apmēram, uz 30 minūtēm.
 4. Skrubējiet tualetes podu ar pastu, izmantojot cietu saru birsti. Šim maisījumam vajadzētu noārdīt nogulsnes, padarot to noņemšanu daudz vieglāku.
 5. Ieslēdziet ūdeni un vēl pāris reizes noskalojiet tualetes podu un ūdens tvertni, lai noņemtu visus netīrumu atlikumus.

Kā notīrīt kaļķakmens nogulsnes ar smilšpapīru?

Lai gan šī metode var šķist nedaudz rupjāka, tas lieliski tiek galā ar vecām kaļķakmens nogulsnēm, kuras vairs nevar noņemt etiķis vai citi speciāli tīrīšanas līdzekļi. Jums vajadzētu parūpēties par divu veidu smilšpapīra iegādi – vidējā raupjuma (120-150) un maza raupjuma (no 240). Tālāk rīkojieties sekojoši:

 1. Ar vidējā raupjuma smilšpapīru viegli berzējiet kaļķakmens nogulsnes. Nepiespiediet to pārāk stipri, jo tādā veidā Jūs varat saskrāpēt tualetes poda virsmu.
 2. Ar smalka raupjuma, maigāka smilšpapīra palīdzību noņemiet kaļķakmens atlikumus.
 3. Nolaidiet ūdeni, lai noskalotu netīrumu atlikumus.

Noderīgi tualetes poda tīrīšanas padomi

Lai Jūsu tualetes pods vienmēr būtu spīdīgs un tīrs, ir vērts ievērot arī šos dažus padomus:

 • Etiķi var liet arī tualetes poda ūdens tvertnē. Tas palīdzēs aizsargāt pret minerālu nogulsnēm, pelējumu un baktērijām.
 • Parūpējieties par tualetes birsti. Ir ieteicams to iegremdēt WC traukā, kas ir piepildīts ar mazgāšanas līdzekli – tas nodrošinās pastāvīgu dezinfekciju.


 • Piešķiriet tualetei vairāk svaiguma. Jūs to ļoti viegli panāksiet, ja laiku pa laikam mazgāsiet tualetes podu ar zobu pastu vai greipfrūta pusīti, kas ir pārkaisīts ar sāli.

Sekojot visiem šiem soļiem, Jūs ne tikai viegli uzvarēsiet cīņā ar kaļķakmeni, bet arī nodrošināsiet pilnīgu tualetes poda tīrību. Neaizmirstiet arī par regulāru tīrīšanu – tas palīdzēs novērst traipu parādīšanos, kas būs novecojuši un, kurus būs grūti iztīrīt.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?