Noderīgi padomi

3 veidi, kā pašam noskaņot ģitāru

Ģitāras plašā izvēlē
16 10 2020
virietis noskano gitaru ar programmas palidzibu

Ģitāra ir viens no populārākajiem stīgu mūzikas instrumentiem - tā ir vienkārši pārnēsājama un pieejama dažādās variācijās, tādēļ piestāv visdažādākajiem mūzikas stiliem. Šis instruments ir neaizstājams ballītēs, koncertos un dažādos citos saviesīgos pasākumos, tādēļ vēlme apgūt ģitārspēli ir aktuāla daudziem. 

Viens no svarīgākajiem ģitāras elementiem ir stīgas. lai nodrošinātu labu skanējumu, to kvalitātei jāpievērš īpaša uzmanība. Turklāt stīgas jāizvēlas, atkarībā no ģitāras veida un citām niansēm. Tomēr, lai arī cik labas stīgas izvēlētos, tās laika gaitā (un arī pēc spēlēšanas reizēm) nolietojas un vairs neskan tā, kā vajadzētu, tādēļ, līdzīgi kā citi mūzikas instrumenti, arī ģitāra laiku pa laikam jānoskaņo.


Ir vairāki skaņošanas veidi - ar dzirdes, ģitāras skaņotāja vai mobilās aplikācijas palīdzību. Turpinājumā nedaudz vairāk par katru no šiem veidiem. 

Ģitāras skaņošana ar dzirdes palīdzību 

Viens no ierastākajiem variantiem ir ģitāras stīgu skaņošana ar dzirdes palīdzību, tomēr šajā gadījumā nepieciešama laba muzikālā dzirde. Ģitāras skaņošanas process notiek izmantojot klavieres vai kādu citu - jau noskaņotu ģitāru. Ģitāru skaņo, spēlējot attiecīgo atvērtās stīgas noti uz klavierēm vai cita instrumenta. 

Iesācējiem, iespējams, šis variants šķitīs sarežģīts, tomēr, neskatoties uz citām skaņošanas iespējām, ir vērtīgi iemācīties noskaņot savu ģitāru šādā veidā - tas palīdz labāk izprast citus aspektus, kas nepieciešami muzicējot, piemēram, prasme pareizi saklausīt skaņas augstumu palīdzēs labāk dziedāt un saklausīt intervālus, kas jebkuram mūziķim ir ļoti svarīgi. 

virietis skano gitaru ar dzirdi

Kā noskaņot ģitāru ar ģitāras skaņotāja palīdzību? 

Otra opcija ir skaņot ģitāras stīgas ar skaņotāju. Elektroniskie ģitāras skaņotāji plašā klāstā pieejami mūzikas veikalos un citās tirdzniecības vietās - atliks tikai izvēlēties piemērotāko. Ģitāras skaņotājs ierasti instrumentu skaņo ar vibrācijas sensora vai mikrofona palīdzību. 

Lai saprastu, kurš no risinājumiem ir piemērotākais, jāveic izpēte un vairāku variantu salīdzināšana. Skaņotāja izvēle, bez šaubām, ir atkarīga no ģitāras veida un spēlētāja gaumes, tomēr par precīzākajām tiek uzskatītas ierīces, kas tiek stiprinātas uz grifa. Akustiskās, elektriskās un klasiskās ģitāras tiek skaņotas pēc vienota standarta. Basģitāras tiek skaņotas atkarībā no stīgu skaita. 

gitaras skanotajs

Mobilās aplikācijas ģitāras skaņošanai 

Internetā iespējams atrast visu - ne tikai informāciju par to, kā iemācīties spēlēt ģitāru mājās, bet arī to, kā ģitāru pareizi noskaņot. Stīgu skanējumu iespējams atjaunot arī ar īpaši šim nolūkam izveidotu mobilo aplikāciju palīdzību. 

Guitar tuner

Mobilā aplikācija Guitar tuner ir noderīga gan amatieriem, gan profesionāļiem. Tās izmantošana ir ļoti vienkārša:

  • Izvēlieties stīgu, ko nepieciešams skaņot;
  • Nospēlējiet atvērto stīgu;
  • Aplikācija atpazīs toni un sniegs informāciju, kā pareizi noskaņot konkrēto stīgu

Darbības atkārto, kamēr visas stīgas ir noskaņotas. 

Minētajai aplikācijai pieejami arī vairāki papildu iestatījumi, piemēram, A440 diapazona maiņa un vairāki skaņas attēlošanas veidi (nots, Hz). Ar šo aplikāciju var noskaņot ne tikai basģitāru un akustisko ģitāru, bet arī citus mūzikas instrumentus. 

Mobilā aplikācija ir vienkārši lietojama, turklāt pieejama bez maksas. 

Gibston

IPhone un IPad lietotājiem pieejama bez maksas lietotne Gibson. Tajā iekļauts:

  • Stīgu skaņotājs (gan klasiskais, gan hromatiskais);
  • Metronoms;
  • Akordi;
  • Nodarbības ģitārspēles apguvei

Tātad - šī aplikācija ne tikai palīdzēs sagatavot ģitāru, bet arī būs lielisks atbalsts to spēlējot. 

Jāpiebilst, šīs ir tikai divas no pieejamām mobilajām aplikācijām - izvēlei vēl vairākas citas. 

vierietis skano gitaru ar telefona palidzibu

Mūsdienās skaņot ģitāru var dažādos veidos - izvēlieties to, kas visvairāk piemērots Jūsu ģitārai un vajadzībām! 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.