Noderīgi padomi

Kā noteikt, kad ir pienācis laiks jaunai bērna gultai?

Plaša izvēle bērnu istabas mēbelēm
12 02 2020
funkcionala bernu gulta

Iekārtojot jebkuru telpu, liela nozīme ir mēbeļu izvēlei. Tomēr - lai arī cik ilgstspējīgas mēbeles iegādātos, ir skaidrs, ka nekas nav mūžīgs. Īpaši tas attiecas uz bērnu mēbelēm - bērni aug un pielāgot mēbeles viņu mainīgajām vajadzībām ne vienmēr ir vienkārši. 

Viena no pazīmēm, ka ir laiks savai atvasei iegādāties jaunu gultu - viņš no tās ir izaudzis. Attiecībā uz lielākiem bērniem, iespējams, nekādu lielo neskaidrību nebūs - gluži vienkārši jāiegādājas viņa augumam un svaram piemērota gulta, vēlams tāda, kas kalpos vairākus gadus un iederēsies arī viņa istabas interjerā. 

Savukārt mazuļu vecāki dažkārt ir neizpratnē - kā zināt, kad ir pienācis laiks redeļu gultiņu nomainīt pret parasto gultu? 

6 pazīmes, kas liecina - mazulis ir gatavs atvadīties no redeļu gultiņas 

Bērni ir dažādi - kāds gultas maiņai ir gatavs divu gadu vecumā, kāds - mazliet vēlāk. Turpinājumā dažas pazīmes, kas liecina, ka ir laiks mainīt gultu:

  • Bērns regulāri kāpj ārā no redeļu gultiņas - ja tas notiek regulāri, iespējams, ir laiks redeļu gultiņu nomanīt pret lielākiem bērniem paredzētu gultu. Turklāt, izkāpšana no redeļu gultas nav nemaz tik vienkārša - bērns var gūt savainojumus;
  • Gultiņa ir pārāk maza - daži bērni fiziski izaug no redeļu gultiņas, viņi vienkārši ir pārāk gari, lai tajās justos komfortabli. Tā ir droša zīme, ka ir laiks lūkot pēc jaunas, lielākas bērnu gultas, kurā var ērti izstiepties;
  • Viņš mēdz naktīs iet uz tualeti - ja Jūsu bērns iet uz tualeti ne vien dienā, bet arī pa nakti, redeļu gultiņa būs nopietns šķēršlis. Iegādājoties gultiņu, no kuras bērns var droši izkāpt, Jūs veicināsiet bērna patstāvību;
  • Bērns protestē pret gulēšanu redeļu gultiņā - ja bērns izrāda nepatiku, visdrīzāk, viņš nevēlas tajā vairs atrasties. Ņemiet to vērā un apsveriet jaunas gultas iegādi;
  • Viņš pats izsaka vēlmi gulēt lielajā gultā - tiklīdz bērns jautā, kad varēs gulēt lielajā gultā, ir pienācis laiks viņam to sarūpēt;
  • Bērns jau ir gana patstāvīgs - iegādājoties jauno gultu, bērnam tiek dota lielāka brīvība - viņš pats tajā var iekāpt un no tās izkāpt. Ja vēl neuzticaties bērnam un nevarat viņu atstāt bez uzraudzības ne uz mirkli, tad labāk nesteigties ar gultas maiņu. Un otrādi - ja bērns ir gana patstāvīgs, iespējams, no redeļu gultiņas ir laiks atvadīties. 

Vēl viena pazīme, ka laiks iegādāties jaunu bērna gultu - vecā savu laiku ir nokalpojusi, ir neatgriezeniski bojāta un nedroša. Jāpatur prātā, ka bērnu mēbelēm jābūt īpaši drošām un kvalitatīvām - pretējā gadījumā riskējat ar bērna veselību un pat dzīvību. Novērtējot gultas stāvokli vai izvēloties jaunu gultu, pievērsiet uzmanību detaļām - tai skaitā, skrūvēm, naglām, gultas konstrukcijai. Kad runa ir par bērna drošību, dažkārt tieši sīkumiem ir izšķiroša nozīme. 


Noteikti ik pa laikam jāpārbauda gultas matrača kvalitāte - no tās atkarīgs gan komforts, gan arī bērna veselība. Svarīgi, lai matracis atbilst gultiņas izmēram, tajā nav izveidojušies izgulējumi. Arī no higiēnas viedokļa matraci nepieciešams regulāri mainīt. Priekšroka jādod bērnu matracim no hipoalerģiska materiāla.


Bērnu gultas plašā klāstā atrodamas pie mums - interneta veikalā 220.lv. Izvēlei dažādu tipu gultas visu vecumu bērniem. Jūsu ērtībām pieejama arī daudzveidīgu dizainu izvēle, kas gultu ļaus pielāgot tieši Jūsu bērna istabas interjeram. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?