Noderīgi padomi

Kā notīrīt zamšādas zābakus?

Vīriešu zābaki un kurpes plašā izvēlē
23 11 2020
gaisi bruni sieviesu puszabaki no zamsadas ar bruniem aksesuariem

Lai arī zamšādas apavi, salīdzinot ar citu materiālu darinājumiem, nav praktiskākie un vieglāk kopjamie, daudziem no mums mājās ir vismaz viens pāris šāda veida kurpju vai zābaku. Un iemesls tam ir gluži vienkāršs - zamša apavi ir ērti un daudzpusīgi, turklāt tie lieliski piestāv dažādiem tēliem. 

Lai šāda tipa apavi kalpotu ilgāk, tie atbilstoši jātīra un jākopj. Par to vairāk esam aprakstījuši raksta turpinājumā.

Padomi zamša zābaku un kurpju tīrīšanai

Sāciet ar lieko netīrumu noņemšanu no apavu virsmas

Rudens, ziemas un pavasara sezonā zamšādas apavi biežāk nosmērējas ar dubļiem. Tāpat arī aukstajā sezonā, kad uz ielām kaisa sāli, tas nonāk uz apaviem, bojājot to materiālu. Lai apavus saudzētu, ilgāk saglabātu to izskatu un pievilcību, nepieciešama atbilstoša kopšana.

Ja vēlaties pareizi kopt zamšādas apavus, sāciet ar to virsmas tīrīšanu, izmantojot speciālu birstīti ar cieta sūkļa pamatni vai sariņiem. Nekādā gadījumā neizmantojiet ūdeni, jo tas zamšādu var sabojāt! Mitro tīrīšanu izmanto tikai izņēmuma gadījumos.

Sāciet tīrīt apavu virsmu ar birstīti, slidinot to pāri materiālam vienā virzienā (vēlams, tajā, kurā zamšs dabīgi piekļaujas), lai nesabojātu apavu krāsu. Ar vieglām kustībām atbrīvojiet virsmu no netīrumiem un putekļiem.

zamsadas zabakus tira ar birstiti

Ja zābaki ir netīri un mitri, vispirms ļaujiet tiem nožūt

Viens no ļaunākajiem zamša ienaidniekiem ir mitrums, tādēļ, ja vēlaties iegādāties jaunus zābakus, kas darināti no zamšādas, ņemiet vērā, ka tie būs jākopj un jāsargā no ūdens, pretējā gadījumā tie ātri zaudēs savu pievilcību.

Ja tomēr ir gadījies brist pa peļķēm vai dubļiem, un zābaki ir netīri un slapji, maigi noslaukiet no tiem lielākos gružus un atstājiet apavus nožūt. Tikai tad, kad tie sausi, varat ķerties klāt pie sausās tīrīšanas ar birstīti. 

Ja mēģināsit iztīrīt traipus no zamša, kamēr tas vēl ir mitrs, pastāv risks tos vēl vairāk sabojāt un ieberzēt netīrumus vēl dziļāk materiālā.

Izmantojiet speciālo gumiju vai vienkāršu dzēšgumiju švīku noņemšanai

Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādus ādas, zamšādas un citu materiālu kopšanas līdzekļus, kas atvieglo to tīrīšanu un palīdz saglabāt apavus ilgāk jaunus. 

Reizēm uz zamšādas apaviem rodas švīkas, kuras ir grūti noņemt. Šādos gadījumos iesakām izmantot speciālās gumijas tīrītāju, kas ļauj viegli atbrīvoties no švīkām un arī traipiem. Ja mājās šādas gumijas nav, varat izmantot arī parasto zīmuļa dzēšgumiju, paberzējot netīro vietu.

zamsadas apavu tirisana ar gumiju

Ja traipu joprojām nevarat iztīrīt, izmēģiniet etiķi

Ja zamšādas apavi ir pamatīgi cietuši no sāls un citiem netīrumiem, tos varat mēģināt apstrādāt ar parasto dzeramo sodu sausā veidā, uzberot uz traipa, vai parasto galda etiķi. 

Nelielā trauciņā sajauciet etiķi ar ūdeni 1:1 attiecībā. Samitriniet nelielas lupatiņu ar šķidrumu un maigi paberzējiet netīro vietu . Nebaidieties, ja apstrādātās vietas mainīs savu izskatu, etiķis izgaros un zābaki atgūs sākotnējo krāsu.

Atstājiet apavus, lai tie nožūst istabas temperatūrā. Nelieciet tos uz radiatoriem vai to tuvumā, jo karstuma iedarbībā apavi var tikt sabojāti un kļūs cieti.

Apstrādājiet apavus ar speciālu līdzekli zamša aizsardzībai

Viens no svarīgākajiem priekšnoteikumiem, kas nodrošinās, ka zābaki sievietēm un vīriešiem ilgāk saglabā savu izskatu un kvalitāti, ir to sargāšana no ūdens. Lai to panāktu, apavi jāiemācās pareizi un regulāri kopt, izmantojot piemērotus līdzekļus un aksesuārus.

zamsadas zabakus apstrada ar specialu lidzekli

Pēc tam, kad zamša zābaki vai kurpes ir izžāvētas, notīrītas ar speciālu birstīti un gumiju, tās nepieciešams apstrādāt ar līdzekļiem zamšādas kopšanai, kas pasargās materiālu no putekļiem un mitruma. Visērtāk būs lietot aerosolu, kuru izsmidzina uz zābakiem vai kurpēm no aptuveni 15 cm attāluma. To vajadzētu darīt vismaz 20 minūtes pirms došanās ārā, lai ar aerosolu apstrādātie apavi paspēj nožūt. 

Ceram, ka Jums noderēs šie ieteikumi! Ielūkojieties arī mūsu padomos, kā tīrīt apavus, kas ražoti no citiem materiāliem.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
5 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.