Noderīgi padomi

Kā panākt, lai mobilais telefons aukstajā gada laikā strādātu ilgāk?

Plaša izvēle mobilajiem telefoniem
22 10 2019
sieviete lieto viedtalruni ziema

Neatkarīgi, vai mums tas patīk vai nē, katru gadu piedzīvojam ziemu, kad gaisa temperatūra noslīd zem nulles, ceļus pārklāj sniegs, un mums jāvelk no skapja tālākajiem stūriem ārā siltās jakas, mēteļi, zābaki un cimdi. Ģērbties atbilstoši laika apstākļiem mums šķiet pašsaprotami, pretējā gadījumā mēs nosaltu. Taču, kā ir ar mūsu ierīcēm, piemēram, viedtālruņiem, kurus ikdienā nēsājam līdzi, pakļaujot tos arī zemai temperatūrai. Noteikti ne viens vien no Jums ir piedzīvojis situāciju, kad aukstuma dēļ mobilie telefoni izlādējas krietni ātrāk. Par to, kā risināt šo problēmu, lasiet turpinājumā. 

Kādēļ ziemā baterija tik ātri “mirst”? 

Visa pamatā ir zinātne. Mūsdienās viedtālruņi ir aprīkoti vai nu ar litija-jonu vai litija polimēru baterijām, un to iekšējais darbības process ir diezgan sarežģīts. Vienkārši runājot, kad akumulators tiek lādēts, negatīvā lādiņa metāla plāksnīte (anods) tiek piepildīta ar elektroniem un pozitīvajiem joniem no pozitīvi lādētās metāla plāksnītes (katods). Kad akumulators uzlādēts, elektroni un pozitīvie joni cenšas nokļūt atpakaļ pie anoda, taču baterijas uzbūve to neļauj. Šīs daļiņas pārvietojas arī citā veidā – caur mobilo telefonu sistēmu, nodrošinot to funkcionēšanu.

Zema gaisa temperatūra izjauc šo trauslo līdzsvaru starp šīm sistēmām, traucējot to darbībai. Tas nozīmē, ka aukstums paaugstina pretestību, samazinot elektronu un pozitīvo jonu daudzumu, kuriem vajadzētu plūst cauri viedtālruņa sistēmai, un tas savukārt noved pie ātrākas akumulatora izlādes. Šādas problēmas var sākt parādīties jau pie 0 grādiem. Piemēram, iPhone tālruņu ražotājs Apple norāda, ka viņu izgatavotajām ierīcēm vislabāk ir piemērota temperatūra no 0 līdz +45 grādiem.

Ko darīt, lai telefons tik ātri neizlādētos aukstā laikā?

Kad esam Jums pastāstījuši par to, kādēļ aukstais laiks negatīvi ietekmē viedtālruņu akumulatorus, Jūs noteikti vēlaties uzzināt, ko varat darīt, lai pasargātu savu mobilo telefonu. Laika apstākļus diemžēl mēs mainīt nevaram, taču ir vairākas citas lietas, kuras varat ņemt vērā un izmantot, lai saudzētu savas ierīces ziemas laikā.

  • Aktivizējiet akumulatora saudzēšanas režīmu. Šis ir vienkāršs paņēmiens, kas var palīdzēt paildzināt telefona baterijas mūžu. Mūsdienās teju ikvienam viedtālrunim ir iespējams aktivizēt šo režīmu, tādēļ izpētiet sava mobilā telefona iestatījumus, un to noteikti atradīsiet. Šis režīms parasti ierobežo datu sinhronizēšanu fonā, samazina ekrāna spilgtumu, kā arī saudzē telefona procesoru.
  • Centieties turēt viedtālruni siltumā. Ja atrodaties ārpus telpām, turiet telefonu jakas vai mēteļa iekšējā kabatā, vai arī somā. Vēlams, lai viedtālrunis atrastos tuvāk Jūsu ķermenim un uztvertu no tā izstaroto siltumu. Ja tomēr telefons ir jāizņem ārā, lai veiktu zvanu, vai veiktu citas darbības, centieties pēc iespējas ātrāk to ielikt atpakaļ kabatā. Izvairieties lietot papildu ierīces, piemēram, akumulatora roku sildītājus, jo tie var telefona bateriju pārkarsēt.
  • Izmantojiet piemērotu telefona maciņu. Līdzīgi, kā mēs ziemas laikā nēsājam siltākas jakas un zābakus, padomājiet arī par savu viedtālruni. Mūsdienās ir iespējams iegādāties dažādus telefonu maciņus, kas aizsargā ierīci ne tikai no triecieniem, bet arī no zemas gaisa temperatūras ietekmes.


  • Izslēdziet Wi-fi un mobilo datu savienojumu, kad to neizmantojiet. Ikviens savienojums, tai skaitā internets, Bluetooth un citi, samazina viedtālruņu bateriju darbības laiku, tāpēc izmantojiet katru iespēju un deaktivizējiet šos savienojumus, kad tie netiek izmantoti. 
  • Nelādējiet mobilo telefonu pārāk ilgi. Dažkārt cilvēki pieslēdz viedtālruni lādētājam, dodoties gulēt, un atstāj to šādā pozīcijā visu nakti. Taču patiesībā pārāk ilga akumulatora lādēšana paātrina tā nolietošanos, tādēļ prātīgāk ir telefonu atvienot no strāvas uzreiz pēc tam, kad tas uzlādējies. 


Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?