Noderīgi padomi

Kā pareizi kopt savu dārza tehniku un piederumus?

Plaša izvēle dārza tehnikai
09 03 2020
virietis izmanto zales plaveju

Pavisam drīz jau varēs uzsākt dārza darbu sezonu. Līdz tam nepieciešams sagatavot augsni, kā arī iegādāties visas nepieciešamās sēklas. Vēl nepieciešams pārbaudīt, vai dārza tehnika un piederumi ir darba kārtībā. 

Tāpat kā cilvēki rūpējas par savu mājokli, automašīnu vai citām lietām, arī par dārza piederumiem ir jārūpējas. Pēc vairāku mēnešu stāvēšanas malā, tie var būt sabojājušies, it sevišķi, ja glabāti nepiemērotā vietā. 

Raksta turpinājumā atradīsiet noderīgu informāciju, kā pareizi sagatavot, kā arī kopt savus dārza piederumus un tehniku.

Zāles pļāvēja sagatavošana

Viens no apjomīgākajiem pavasara un vasaras sezonas darbiem noteikti ir zāliena pļaušana. Mūsdienās ir pieejami dažādi zāles pļāvēji, dažiem modeļiem pat nav nepieciešams pielietot savu spēku, lai nopļautu zālienu. Tomēr neatkarīgi no modeļa, ikviens zāles pļāvējs ir pienācīgi jākopj. Zāles pļāvēja pati svarīgākā detaļa ir asmens. Ja asmens būs pietiekami ass, kā arī tas būs pareizi kopts, tad zālienu nopļaut būs daudz vieglāk, kā arī to izdosies izdarīt kvalitatīvāk. Tiek uzskatīts, ka ar neasu asmeni, zāles stiebri tiek bojāti, līdz ar to ar laiku zāliens var sākt izskatīties kā izbalējis. Neass asmenis rada lieku slodzi zāles pļāvēja dzinējam, kā arī degvielas patēriņš kļūst arvien lielāks.

Cilvēki, kuri nejūtas pietiekami droši un zinoši tehnikas jautājumos, noteikti var vērsties pēc palīdzības dārza tehnikas veikalos. Lielākajā daļā šo veikalu tiek piedāvātas arī tehnikas apkopes. Šajā gadījumā tiktu uzasināts vai pat nomainīts esošais zāles pļāvēja asmens, ja tas būtu saliekts vai kā citādi sabojāts. Jāsaka gan, ka apkopes vajadzētu veikt regulāri, lai zāles pļāvējs darbotos pēc iespējas ilgāk.

Zāles pļāvēju nepiecieciešams sagatavot jaunajai sezonai. Ja tajā ir palikusi degviela, tad tā noteikti jānomaina, jo degviela vairāku mēnešu garumā spēj zaudēt savas īpašības. Tāpat nepieciešams nomainīt eļļu. Vislabāk, ja zāles pļāvēju arī nomazgāsiet. Visvienkāršāk to būs izdarīt ar augstspiediena mazgātāju, jo šādā veidā varēs piekļūt grūti aizsniedzamām vietām.


Dārza piederumu apkope

Ir svarīgi pēc dārza sezonas beigām notīrīt un nomazgāt visus dārza piederumus. Tomēr ne vienmēr tas tiek izdarīts jau rudenī. Ja tas nav izdarīts, tad pirms jaunās dārza sezonas gan vajadzētu nomazgāt dārza piederumus. Ikvienus dārza piederumu asmeņus droši var mazgāt ar ūdeni, kam klāt pievienotas ziepes. 

Kad visi dārza piederumi ir nomazgāti, tos ir ieteicams ieeļļot, īpašu uzmanību pievēršot salaiduma vietām un atsperēm. Asmeņus var uzasināt arī paša spēkiem, taču labāk šo darbu uzticēt speciālistam. 

Darbarīku uzglabāšana

Tikpat svarīga kā darbarīku apkope un sagatavošana jaunajai sezonai, svarīga ir arī to uzglabāšana. Jāņem vērā, ka darbarīkus noteikti vajadzētu uzglabāt sausā vietā. Telpā, kur būs liels mitruma līmenis, darbarīki sāks rūsēt, līdz ar to tie ar laiku kļūs nelietojami. Tāpat svarīgi visus darbarīkus ērti izkārtot, nevis samest vienā kaudzē.

Dārza tehnikas un piederumu kvalitāte

Pirms dārza darbu sezonas noteikti vajadzētu pārbaudīt katra darbarīka, kā arī dārza tehnikas kvalitāti. Iespējams, ka kāds darbarīks ir sabojājies, līdz ar to nepieciešams jauns. Iespējams, ka Jūsu īpašumā vēl nav kāda darbarīka, kas būtu ļoti noderīgs dārza darbu veikšanā. Dārza tehnika un piederumi ir pieejami gan būvniecības veikalos, gan speciālos dārza tehnikas veikalos. 

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?