Noderīgi padomi

Kā pareizi kopt slidas, lai tās kalpotu ilgi?

Plaša izvēle slidām
20 12 2019
cilveks ar slidam stav uz ledus

Līdz ar ziemas sākšanos, parādās daudz brīvā laika pavadīšanas iespēju, kuras citos gadalaikos nav iespējamas, piemēram, slēpošana, slidošana, kā arī braukšana ar ragavām no kalna. Lielākoties tieši bērni priecājas par ziemas iestāšanos, jo tad var doties ārā un izbaudīt visus ziemas priekus. Varētu teikt, ka viena no aizraujošākajām ziemas aktivitātēm ir tieši slidošana. Slidot var gan bērni, gan pieaugušie. Piemēram, došanās slidot varētu būt patiesi jauka aktivitāte, ko brīvdienās darīt visai ģimenei kopā. Iespējams, ka Jums netālu no mājām ir pieejama publiskā slidotava, varbūt Jūs tomēr dodat priekšroku slidošanai ledus hallē. Vai arī Jums pašiem ir piemājas dīķītis, uz kura var droši slidot?

 Lai kāda arī būtu slidošanas vieta, viena no galvenajām lietām, par kuru ir jāparūpējas, ir slidas. Tieši slidas būs tās, kas pašu slidošanu padarīs patīkamu, vai gluži otrādi – negurdinošu. Noteikti esat dzirdējis, ka ir jāņem vērā vairāki faktori, kas palīdzēs izvēlēties pašas piemērotākās slidas tieši Jums. Vai esat dzirdējis par to, ka slidas ir arī pareizi jākopj, lai tās kalpotu pēc iespējas ilgāk? 


Lai slidošanu varētu izbaudīt pēc iespējas labāk un ilgāk, ņemiet vērā turpmākos ieteikumus, kā pareizi kopt slidas. 

Slidu žāvēšana

Gluži tāpat kā citos apavos, arī slidās kājas sasvīst, it sevišķi, ja ir uzvilktas vilnas zeķes. Līdz ar to no sviedriem paliek slapjas pēdiņas, kas atrodas slidu iekšpusē. Pēc katras slidu lietošanas reizes tās vajadzētu izņemt un izžāvēt. Vislabāk pēdiņas žāvēt istabas temperatūrā. Tās nevajadzētu likt uz radiatoriem, jo pēdiņas var sarauties, līdz ar to vairs nebūs ērta slidu valkāšana. Ja Jūs nežāvēsiet pēdiņas, tad ar laiku sāks rūsēt kniedes, ar kurām ir sastiprināta slidas apakšējā daļa. Papildu rūsai, kniedes sāks arī ļodzīties un slidošana būs apgrūtināta. 

Ir cilvēki, kuri noslinko un pēdiņas nežāvē atsevišķi, bet uzliek uz radiatoriem visu slidu. Šādi noteikti nevajadzētu darīt, jo tas ļoti kaitē slidām. 

Slidu asināšana

Lielākoties veikalos tiek pārdotas neasinātas slidas, tāpēc uzreiz pēc slidu iegādāšanās tās vajadzētu uzasināt. Protams, ir pieejami veikali, kuros var iegādāties jau uzasinātas slidas, bet tas būs iespējams tikai veicot speciālu pasūtījumu. Slidas var uzasināt arī ledus hallēs. Asināt slidas pašu spēkiem noteikti navajadzētu, tādā veidā var tikai sabojāt pašas slidas. Tomēr slidas noteikti ir ieteicams uzasināt, jo, slidojot ar neuzasinātām slidām, tās var viegli sabojāt.

Ja Jūs vai Jūsu bērni ir iesācēji slidošanā, tad slidas nevajadzētu uzasināt pārāk asas. Slidojot ar ļoti asām slidām, iesācējiem būs grūti noturēt līdzsvaru. Taču, ja esat jau pieredzējis slidotājs, tad pēc iespējas asāks slidu asmenis Jums ļaus vieglāk manevrēt, kā arī ar to palīdzību varēsiet izgriezt asāku leņķi.

Vēl viens svarīgs jautājums, uz kuru vajadzētu rast atbildi – cik bieži jāasina slidu asmeņi? 

Atbilde uz šo jautājumu ir atkarīga no slidu valkāšanas biežuma, kā arī vietas, kur tiek izmantotas slidas, piemēram, ledus halle, atklāta ūdenstilpe vai arī pašu izveidots un uzliets laukums. Ja pārsvarā slidojat pa pašu uzlietu laukumu, tad slidas būs jāasina biežāk, jo šādā vietā ledus kvalitāte nebūs pati lābākā. Pašu uzlietajos laukumos ledus ir sajaucies gan ar smalkiem akmentiņiem, gan smiltīm, kā arī dažādiem gružiem. Slidojot pa šādu ledu, slidas ātrāk kļūs neasas.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.