Noderīgi padomi

Kas jāņem vērā, izvēloties slidas?

Plaša izvēle slidām
25 11 2019
sieviete slido ziemas pa ledu

Viena no ziemas jautrākajām aktivitātēm ir slidošana. Tā prasa ne tikai apņēmību un jautru kompāniju, bet arī ērtas un kvalitatīvas slidas: ja līdz šim tās neesat iegādājies, jūs būsiet pārsteigts, cik plaša ir izvēle. Lai palīdzētu jums izlemt, kuras slidas jums būs piemērotākas, ir jāņem vērā dažas pamata nianses.

Slidu veidi

Izvēloties, sāciet ar slidu veidu, kas atklās dažas no tām:

  • Klasiskās slidas. Pazīstamas arī kā atpūtas vai izklaides slidas, tās ir gandrīz vienkāršākās un pieejamākās. Tās izskatās nedaudz kā daiļslidošanas slidas, bet jūs neatradīsiet profesionālu sporta atbalstu. Tomēr iesācējiem (un īpaši bērniem) šī izvēle būs piemērotākā - neatkarīgi no tā, vai jūs tās izmantosiet ledus arēnās vai uz labi sasalušām ūdenstilpnēm.


  • Daiļslidošanas slidas. Šis slidu tips ir veidots tā, ka slidotāji var viegli veikt sarežģītus pagriezienus, lecienus un citus ledus akrobātiskas vingrinājumus. Šādas slidas ir garākas un nedaudz izliektas, un priekšā tām var redzēt mazus zobiņus. Parasti šīs slidas ir izgatavotas no vairākiem stingriem ādas slāņiem, lai nodrošinātu pareizu potītes atbalstu. Daiļslidošanas slidas ir pietiekami vieglas un piemērotas iesācējiem.

  • Hokeja slidas. Šīs slidas ļoti atgādina sportiskus apavus, kas ir piemēroti noteiktam sporta veidam. Tām ir īsāks asmens, kas parasti nepārsniedz paša slidas zābaka garumu, un atšķirībā no daiļslidošanas modeļiem, tām nav ne garākas priekšējās, ne aizmugurējās "astes". Lāpstiņa ir izliekta abās pusēs - dizains, kas ļauj ātrāk, vieglāk un veiklāk kustēties visos virzienos.


  • Ātrslidošanas slidas. Šis slidu tips ir izstrādāts pilnīgi atšķirīgā veidā nekā iepriekšminētie tipi, un tās ir paredzētas īpaši ātrai kustībai uz priekšu. Slidas ir izgatavotas no vieglas ādas vai citiem elastīgiem materiāliem, kas ļauj pēdai pārvietoties dabiskā gaitas stāvoklī. Lāpstiņa parasti ir daudz garāka nekā slidas zābaks un pat nedaudz plakana, lai vēl ērtāk slīdētu uz priekšu. Šīs slidas nav ideāli piemērotas krosa kustībai, tāpēc tās ir vispopulārākās braucēju vidū.