Noderīgi padomi

Kā pielikt aizkaru sliedi?

Liela izvēle sienu karnīzēm
24 09 2020
aizkari piestiprinati pie sliedes

Domājot par aizkariem, pirmais, kas prātā nāk, ir to materiāls, krāsa un dizains, taču nedrīkst aizmirst arī par to, ka ir vēl viena svarīga telpas sastāvdaļa - karnīzes jeb aizkaru sliedes un stangas, kas rūpējas par to, lai šie mājokļa aksesuāri būtu ikdienā lietojami un ērti pielāgojami. 

Mūsdienās ir pieejami dažādi aizkaru stieņu un sliežu stiprināšanas veidi, tādēļ šajā rakstā aplūkosim tuvāk to, kā ietaupīt naudu par speciālistu palīdzību, un veikt sliežu vai stangu uzstādīšanu pašu spēkiem.

Aizkaru karnīžu veidi

Pēc aizkaru sliežu skaita

 • Vienrindas – izmanto tikai dienas vai tikai nakts aizkarus;
 • Divu rindu – izmantot, apvienojot dienas un nakts aizkarus;
 • Trīs rindu – dienas un nakts aizkarus papildina ar dekoratīvu lambrekenu;
 • Četru rindu – veido sarežģītu, daudzpusīgu aizkaru kompozīciju.

Pēc dizaina tipa

 • Sliežu risinājums aizkariem – minimālisma stila piekritēju izvēle. Noderēs, ja telpā ir maz vietas vai nestandarta leņķi. Slīd viegli un klusi.

aizkaru sliedes

 • Aizkari tiek stiprināti uz stangas – tradicionāla izvēle, kas sniedz iespēju izvēlēties dažādus aizkaru piestiprināšanas veidus, piemēram, pieejamas aizkaru stangas ar gredzeniem, āķiem, lentēm un citiem daudzpusīgiem risinājumiem. 

koka aizkaru stanga ar aizkariem pie loga

Pēc materiāla

 • Koka – šī ir klasiska izvēle tiem, kas iekārto mājokli tradicionālā stilā un novērtē dabīgus materiālus. Visbiežāk no koka ir ražotas aizkaru stangas ar dekoratīviem elementiem;
 • Plastmasas – priekšrocības ir gan šī materiāla sliedēm, gan arī stangām. Šāds risinājums nereti ir lētāks, taču nebūs piemērots smagiem aizkariem (lasīt arī – kā izvēlēties aizkarus);
 • Metāla – ir dažādi aizkaru sliežu un aizkaru stangu modeļi. Tie ir izturīgi, mūsdienīgi un ilgi kalpojoši. Pieejami dažādi dizaini, stili un krāsas.

Pēc stiprināšanas tipa

 • Uz sienām – šī ir populārākā izvēle, un arī pie mums, interneta veikalā 220.lv, atradīsiet dažādu materiālu, stilu un dizainu sliežu un stangu modeļus, kas paredzētas stiprināšanai uz sienas. Labs variants gadījumos, ja izveidoti piekaramie griesti, kas neļauj aizkar stangu vai sliežu uzstādīšanu pie telpas griestiem.


 

 • Pie griestiem – šis aizkaru sliežu vai stangu stiprināšanas veids ir diskrētāks, visbiežāk vizuāli paaugstina telpu. Pieejami arī risinājumi, kad aizkaru sliežu “paslēpšanai” izveido īpašu dekoratīvu nišu.


 

Kā veikt aizkaru stangu vai sliežu uzstādīšanu?

Aizkaru sliežu stiprināšana pie sienas un pie griestiem

Pirms uzsākat aizkaru sliežu uzstādīšanu, ieteicams rūpīgi izlasīt ražotāja pievienoto instrukciju, jo katram modelim var būt specifiskas īpašības un soļi, kas montāžas procesā jāievēro.

1.solis

Lai atrastu piemērotu aizkaru sliežu modeli, vispirms jānoskaidro, kāds garums Jums nepieciešams. Ja logs telpā ir liels vai arī plānojat izmantot smagus aizkarus, sliedei vajadzētu būt garākai, nekā gadījumā, ja aizkari ir viegli un gaisīgi. 

Lai arī aizkaru sliežu izmēri ir dažādi, var gadīties, ka Jums būs nepieciešams rokas metāla zāģis, lai nogrieztu tās atbilstošā garumā. Uz katru pusi no loga rāmja ieteicams atvēlēt papildus 15 līdz 30 cm, lai aizkars nosegtu logu pilnībā un logu varētu ērti atvērt.

Montējot aizkarus uz sienām, atzīmējiet vietu, kur veiksit sliežu stiprināšanu. Visbiežāk punkti atrodas katrā pusē, mērot 2,5 cm no loga rāmja malas uz sāniem un virzoties uz augšu. Precīzu attālumu var noteikt, mērot no loga rāmja augšējās malas uz leju, plānojot, cik gari būs Jūsu aizkari un pieskaitot 15 cm). Visbiežāk tie ir 5 līdz 7 cm virs loga atvēruma. Ielieciet punktu atzīmi abās loga pusēs. Pārbaudiet, vai abi punkti ir taisnā līnijā, izmantojot līmeņrādi.

Veicot aizkaru sliežu uzstādīšanu pie telpas griestiem, no ārējām sienām uz iekšpusi jānomēra attālums, ņemot vērā, cik plata ir palodze, lai aizkari būtu priekšā palodzei un uz tās “neuzsēstos” vai neaizķertos. Parasti sliede tiek uzstādīta 5 – 10 cm attālumā no sienām uz iekšpusi.

2.solis

Pārbaudiet ar detektoru, vai sienā / griestos nav cauruļu, vai vadu, un izurbiet punktos caurumus, izmantojot elektrisko urbi. Ievietojiet caurumos dībeļus. Neaizmirstiet izvēlēties atbilstošus skrūvju un dībeļu izmērus. Pēc tam ieskrūvējiet stiprinājumus savās vietās.

3.solis

Veiciet sliežu uzstādīšanu uz stiprinājumiem / iekavām atbilstoši instrukcijai.

4.solis

Uzstādiet bloķētājus un pieskrūvējiet tos ar skrūvēm atbilstoši ražotāja norādījumiem.

Kā piestiprināt aizkaru stangas pie sienas?

1.solis

Aizkaru stangu stiprinājuma vietām vajadzētu atrasties vismaz 5 cm attālumā uz sāniem no katras loga rāmja puses, uz augšu no loga nišas mēriet attālumu, saskaņā ar to, cik gari būs aizkari (precīzu attālumu var noteikt, mērot no loga rāmja augšējās malas uz leju, plānojot, cik gari būs Jūsu aizkari un pieskaitot 15 cm), pēc tam izvēlieties piemērotāko aizkaru stangu augstumu. 

Aizkaru stangas platumam vajadzētu būt 30 – 50 cm platākam, nekā loga niša, lai tas noklātu visu logu vienmērīgi, un logu varētu viegli atvērt. Atzīmējiet urbšanas punktus abās pusēs. Ja aizkaru stangas ir garākas par diviem metriem, vajadzēs vairāk nekā divus balsta punktus.

2.solis

Kad esat pārliecinājušies, ka sienā nav kabeļu vai cauruļu, izurbiet aizkaru stangu stiprināšanas caurumus atzīmētajās vietās, ievietojiet dībeļus un ieskrūvējiet aizkaru stangas stiprinājumus / iekavas savās vietās.

3.solis

Salieciet aizkaru stangu atbilstoši instrukcijai un ievietojiet iekavās. Katrā pusē ārpus iekavām uz aizkaru stangas atstājiet vienu gredzenu vai cita veida izvēlēto aizkaru stiprināšanas aksesuāru. 

Iepriekš minētie padomi par aizkaru stangu pievienošanu sienai ir informatīva rakstura, tādēļ vienmēr vadieties pēc konkrētā ražotāja norādījumiem. Aizkaru sliedēm un stangām pieejams ne tikai plašs sortiments, bet arī draudzīga cena. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.