Noderīgi padomi

Kā pieslēgt kombinēto boileri?

31 08 2020
virietis regule temperaturu uz idens silditaja

Mājās un arī dzīvokļos, kuros netiek nodrošināta nepārtraukta centralizēta karstā ūdens piegāde, nereti tiek izmantoti ūdens boileri. Šobrīd tirgū pieejami vairāki to veidi, un katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. 

Šajā rakstā tuvāk aplūkosim, kas ir kombinētais ūdens sildītājs un kā to nepieciešamības gadījumā uzstādīt savā mājoklī.

Kombinētā boilera raksturojums

 • Boilera pamatfunkcija - atšķirībā no klasiskajiem - elektriskajiem boileriem, kuru darbināšanai parasti tiek izmantots viens enerģijas avots (piemēram, elektrība, malkas, gāze, solārā enerģija), kombinētie boileri darbojas ne tikai ar elektrību, bet arī siltuma enerģiju, jo šo iekārtu var pieslēgt pie apkures sistēmas (granulu, malkas vai gāzes) katla, ko primāri izmanto siltuma iegūšanai.
 • Kombinētā boilera darbības princips – laikā, kad darbojas centrālā apkure, tās sasildītais ūdens plūst cauri boilerā esošajai spirālei, kas nodrošina arī boilera satura uzsildīšanu. Savukārt, kad apkure nedarbojas vai siltajam ūdenim nav pietiekami augsta temperatūra, sāk darboties elektriskais sildelements, kas nodrošina ūdens uzkarsēšanu boilera iekšienē. Lai neļautu ūdenim atgriezties cauruļvadā, boilerim tiek uzstādīts drošības vārsts jeb pretvārsts;
 • Ūdens sildīšanas iespējas – laikā, kad siltuma iegūšanai tiek lietota centrālā apkure, boilerī esošais jaudīgais siltuma mainis ar cirkulācijas funkciju un centrālapkures sūkni nodrošina arī karstā ūdens apgādi, savukārt vasaras sezonā, kad siltuma ražošana nav nepieciešama, karsto ūdeni nodrošina boileris, kas to uzsilda, izmantojot elektroenerģiju. Vajadzības gadījumā var izvēlēties atbilstošāko enerģijas veidu, tādējādi ievērojami samazinot elektrības izmaksas.
 • Kombinētā boilera dizains – pieejami gan horizontālie, gan vertikālie ūdens sildītāji, kurus visbiežāk stiprina pie sienas, pēc iespējas tuvāk vietai, kur ikdienā izmanto ūdeni.


Kad nepieciešams uzstādīt jaunu boileru?

Vidējais boilera kalpošanas ilgums ir astoņi līdz desmit gadi, un, ja arī Jūsu boilers drīz sasniegs šādu vecumu, ir laiks domāt par jauna modeļa iegādi. Lai nodrošinātu, ka iekārta kalpo kvalitatīvi un pēc iespējas ilgāk, vismaz reizi gadā ir jāveic boilera apkope – tīrīšana, kā arī sildelementa un magnija anoda nomaiņa. 

Jauna kombinētā boilera iegāde ir viena lieta, taču ir jādomā arī par to, kas šo ierīci uzstādīs. Pareiza pieslēgšana ir viens no priekšnosacījumiem, lai ūdens sildītājs pareizi darbotos.

Ir vairākas plaši izplatītas problēmas, kas var radīt nepieciešamību mainīt boileri:

 • Vecums – ja ierīcei jau ir ap desmit un vairāk gadiem, būs jāiegādājas jauns ūdens sildītājs, kas darbosies efektīvāk un izdevīgāk;
 • Dzeltenīgs, kaļķains ūdens – ja pat tad, kad esat tikko veikuši boilera apkopi un uzstādījuši filtrus, ūdens joprojām ir rūsains, pastāv iespēja, ka sildītāja iekšējais korpuss un caurules ir pārāk cietušas no korozijas ietekmes, un vienīgais risinājums ir jaunas iekārtas iegāde;
 • Noplūdes – ja boilers ir vecs vai bojāts, var rasties noplūdes. Šajā gadījumā Jums jāizvēlas, kas būs izdevīgāk – remontēt vai mainīt;
 • Pārāk mazs tilpums – ja mājokļa iemītnieku skaits ir palielinājies, visu vajadzībām ar mazu boileru nepietiks, tādēļ var būt nepieciešams lielāka tilpuma ūdens sildītājs.

Cik ilgs laiks nepieciešams boilera uzstādīšanai vai nomaiņai?

Ūdens boilera uzstādīšana aizņem vidēji no vienas līdz trim dienām, atkarībā no veicamo darbu sarežģītības. Lai arī vairumā gadījumu cilvēki izvēlas aicināt uz mājām zinošu speciālistu, kas parūpējas par šī uzdevuma veikšanu, ir arī gadījumi, ka mājokļa saimnieki izvēlas to darīt pašu spēkiem. Tāpat jāņem vērā sezona, kad veikt šo darbu - labāk to darīt vasarā, kad siltuma apgāde nav aktuāla.

Lūk, daži faktori, kas var ietekmēt boilera maiņas / uzstādīšanas ilgumu:

 • Visvienkāršāk būs nomainīt veco boileru pret tāda paša veida jaunu modeli;
 • Grūtāks uzdevums būs sildītāja tvertnes atrašanās vietas maiņa;
 • Vēl sarežģītāks darbs var būt nomainīt visu sildītāja sistēmu, piemēram, pāriešana no klasiskā elektriskā boilera uz kombinētu, ko pieslēdz pie apkures sistēmas ;
 • Padomājiet arī par “gudro” jeb viedo kontroļu uzstādīšanu, proti, iespēju kontrolēt temperatūru un citus parametrus attālināti. Tāpat ir arī gudrās ierīces, kas analizē, kā patērējat ūdeni, lai pielāgotu tā sildīšanas biežumu;
 • Dziļā tīrīšana – ja plānojat uzstādīt kombinētu sildītāju, apsveriet domu par padziļinātas siltuma avota sistēmu cauruļu tīrīšanas nepieciešamību, lai atbrīvotos no nogulsnēm un izvairītos no problēmām, kas var apdraudēt pareizu boilera darbību.

Vai boileri var uzstādīt pats?

Kombinēta boilera uzstādīšana noteikti var būt izaicinājums, ja nekad iepriekš neesat veikuši šādus darbus, taču pat tad ar pacietību, neatlaidību un nepieciešamās informācijas ievākšanu varat šo darbu paveikt paši. Turklāt atcerieties, ka šādā veidā varat ievērojami ietaupīt. 

Protams, ir pietiekoši daudz cilvēku, kas tomēr dod priekšroku un uzticas pieredzējušiem profesionāļiem. Šeit vajadzētu izvērtēt to, cik nopietns un sarežģīts ir darbs, kā arī, vai esat gatavi šādam izaicinājumam. Ja esat no tiem cilvēkiem, kuriem patīk iemācīties ko jaunu un nepadodaties pie pirmajiem sarežģījumiem, turpiniet lasīt, jo nākamajā sadaļā mēs Jums pastāstīsim, kā īstenot kombinētā boilera uzstādīšanu soli pa solim.

Ja esat nolēmuši veikt šo darbu pašu spēkiem, iesakām pirms tam tomēr konsultēties ar zinošu speciālistu, kas ieteiks labākos boileru ražotājus un sniegs padomus, kā pareizi veikt uzstādīšanu un pieslēgšanu.

virietis uzstada boileri

Kā veikt kombinētā boilera pieslēgšanu soli pa solim?

Boilera uzstādīšana nav pats vienkāršākais uzdevums, un jārēķinās arī ar dažādiem drošības riskiem, tādēļ, pirms ķeraties pie darba, rūpīgi pārliecinieties, ka Jums ir visi nepieciešamie piederumi, instrumenti (tostarp elektroinstrumenti), aizsargaprīkojums un tehnika.

 • Izlasiet boilera ražotāja instrukciju – rūpīgi izpētiet to no viena vāka līdz otram, pievēršot īpašu uzmanību attēliem un diagrammām, piemēram, kā jāsavieno boilers un siltuma ražotājs - katls;
 • Salieciet viegli pieejamā vietā visus nepieciešamos materiālus, instrumentus un piederumus, kas Jums būs vajadzīgi, un iepazīstieties ar tiem, lai zinātu, kuru katrā solī izmantot;
 • Pārliecinieties, ka esat sagādājuši pilnīgi visas nepieciešamās sastāvdaļas darbu veikšanai;
 • Izplānojiet, kā savienojumi un sastāvdaļas tiks izvietotas, kādā secībā tās pieslēgsit;
 • Izlemiet, kur atradīsies boilers (ieteicams to novietot pēc iespējas tuvāk izmantošanas avotam, piemēram, izlietnei);
 • Pārliecinieties, ka visiem elementiem pietiks vietas;
 • Atcerieties, ka Jums vajadzēs arī piemērotas blīves vai blīvēšanas materiālus, lai nodrošinātu, ka nerodas noplūdes;
 • Veicot kombinētā boilera uzstādīšanu, Jums ir jāpārzina apsildes cauruļu izvietojums, jo tādā veidā varēsit pārliecināties, ka ierīce tiek uzstādīta pareizi un atbilstošā vietā. Ņemiet vērā caurules, kas aizved uz vannas istabu, virtuvi un citām telpām;
 • Pievienojiet boileru pie sienas – šis, iespējams, ir viens no laikietilpīgākajiem uzdevumiem, jo tas jāuzdara uzmanīgi un precīzi;
 • Noteikti neaizmirstiet atvienot elektrību un ūdeni, lai novērstu nelaimes, kā arī rūpīgi pārbaudiet visas savienojumu vietas;
 • Ja plānojat mainīt vai uzstādīt jaunus radiatorus, pārliecinieties, ka tie sader ar izvēlēto boileru. Dažādām telpām izvēlieties platībai pielāgotu radiatora izmēru, kā arī pārliecinieties, ka tie ir atgaisoti un darbojas pareizi. Ja nepieciešams, veiciet esošās apsildes cauruļu un radiatoru dziļo tīrīšanu.

Kā redzat, kombinētā boilera uzstādīšana nav sarežģīta, taču tajā ir vairāki svarīgi soļi, kuriem jāpievērš īpaša uzmanība. Šajā rakstā minētie soļi ir vispārīgi, un var būt nepieciešams tos mainīt vai pielāgot, atkarībā no boilera, apsildīšanas veida, plānojuma, mājokļa vai citu faktoru specifikas. 

Ūdens sildītāji jāizmanto saskaņā ar ražotāja norādījumiem, rūpējoties par atbilstošas temperatūras uzstādīšanu. Lai ierīce darbotos ilgāk, eksperti iesaka nepārsniegt 60 grādu temperatūras atzīmi, karsējot ūdeni boilerī.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.