Noderīgi padomi

Kā sagatavot auto ziemas sezonai?

Plaša izvēle motoreļļām
29 07 2022
masina brauc pa sniegotu celu

Pienākot aukstajam laikam, mēs domājam ne tikai par to, kā parūpēties par pašu komfortu un drošību, bet arī par sava transportlīdzekļa sagatavošanu ziemas sezonai, kas, kā zināms, var būt dažādu izaicinājumu pilna. Lai sniegs, ledus, sals, vējš un citi šim gadalaikam raksturīgie apstākļi nekaitētu automašīnai, kā arī Jūs uz ceļa justos droši, ielūkojieties šī raksta turpinājumā, kur esam apkopojuši svarīgāko, kas jāzina, sagatavojot auto ziemas sezonai.

Automašīnas virsbūve

Aukstajā laikā mašīnas ārējais karkass ir tas, kurš visvairāk tiek pakļauts dažādu apstākļu ietekmei, un kā mēs visi zinām, tie it nemaz nav saudzējuši. Uz ielām un ceļiem tiek kaisīts sāls, kas, sajaucoties ar sniegu un ledu, pārvēršas putrā. Kad šis maisījums nonāk uz mašīnas virsbūves, tā negatīvi tiek ietekmēta, veicinot rūsas veidošanos un izraisot citus bojājumus. Tāpat auto ārpusi bojā arī smiltis, akmeņi, ledus un citi apstākļi. 

Lai mašīnu tam visam sagatavotu, pirms ziemas sezonas sākšanās ieteicams veikt pretrūsēšanas pārklājuma un lakojuma pārbaudi. Ja tas vairs nav kvalitatīvs, mašīnu vajadzētu vest pie meistara un šo kārtu atjaunot. Arī tās vietas, kuras korozija jau skārusi, ir jāapstrādā, pretējā gadījumā līdz pavasara sezonai izveidosies liela izmēra bojājums, kuru salabot būs daudz grūtāk un dārgāk.

Eļļas un filtri

Vēl viena nozīmīga automašīnas sastāvdaļa, kas ietekmē tās darbību jebkuros laika apstākļos, ir motoreļļa, kā arī degvielas un eļļas filtri. Pirmkārt, ir svarīgi izvēlēties tādu eļļu, ko norādījis automašīnas ražotājs. Tāpat ik pa laikam arī jāatceras pārbaudīt, kādā stāvoklī ir filtri un motoreļļa, turklāt īpaši svarīgi tas ir automobiļiem ar dīzeļdzinēju. Eļļas viskozitāte ar laiku pasliktinās, pazeminot arī tās funkcionalitāti, tāpēc var rasties problēmas ar mašīnas iedarbināšanu.


Ziemas riepas

Tāpat kā cilvēki, dodoties ārā no mājas aukstā un sniegotā laikā, uzvelk zābakus, lai justos droši, arī automašīnai ir nepieciešamas kvalitatīvas un atbilstošas ziemas riepas


Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka mašīna ar ziemas riepām obligāti jāaprīko laikā no 1. decembra līdz 1. martam. Taču ārpus šī perioda ir jārīkojas atbilstoši laika apstākļiem. Kā zināms, arī pirms decembra sākuma un arī pēc 1. marta gaisa temperatūra mēdz ievērojami pazemināties, ir sniegs, apledojums vai pat slapjš sniegs. Tādā gadījumā ziemas riepām vajadzētu būt uzmontētām jau ātrāk, vai arī atstātām pēc noteiktā termiņa beigām. Atcerieties, ka ziemas riepu minimālais pieļaujamais protektora dziļums ir 4 mm!

Ritošā daļa

To, kādā stāvoklī ir automašīnas ritošā daļa, iespējams noskaidrot, dodoties uz autoservisu un veicot tās diagnostiku. Tās ietvaros varēs pārbaudīt, vai nav nepieciešama bremžu sistēmas, amortizatoru un citu daļu labošana / nomaiņa, kā arī, vai nav jāregulē spēkrata savirze, ko parasti veic tad, kad tiek mainītas vasaras vai ziemas riepas. Ir svarīgi noregulēt šos parametrus pareizi, lai visas riepas nodiltu vienmērīgi, kā arī tiktu nodrošināta pietiekami cieša saķere ar ceļu.

Blīvējumu gumijas

Šeit uzmanība jāpievērš tam, kādā stāvoklī ir no gumijas izgatavotās auto detaļas, tai skaitā, blīvējumu gumiju kvalitāte. Tām ir stingri jāpiekļaujas mašīnai, lai nebūtu šķirbu, pa kurām iekļūt mitrumam, jo tas var radīt spēkratam nopietnus bojājumus. Palūdziet meistaram, lai tas blīvējumu zonas apstrādā ar īpašu līdzekli, kas aizsargā no aizsalšanas un mitruma ietekmes.

Šķidrumi

Automašīnas darbībā tiek izmantoti vairāku veidu šķidrumi, piemēram, logu tīrīšanas līdzeklis, kā arī antifrīzs. Pirms ziemas sezonas pienākšanas vajadzētu nomainīt esošo logu šķidrumu pret to, kas piemērots aukstam laikam, jo tas nesasalst. 

Kad to veicat, pārbaudiet arī, kādā stāvoklī ir logu tīrāmās slotiņas, un, ja nepieciešams, tās nomainiet. Lai uzlabotu redzamību, notīriet un noregulējiet pareizi auto lukturus.


Elektronika

Ir elektronikas funkcijas, kuras biežāk izmantojam vasarā, un ir arī tas, kuras vairāk nepieciešamas ziemā. Aukstajā laikā svarīgāka būs ABS sistēmas, kā arī pretslīdes mehānisma darbība. Ja Jūsu automašīnai ir apsildāmi spoguļi, pārbaudiet, vai pēc vasaras tie darbojas pareizi, kā arī lūdziet meistaram pārbaudīt auto “sirds” jeb akumulatora stāvokli.

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?