Noderīgi padomi

Kādi faktori jāņem vērā, lai siltumnīca kalpotu ilgi?

Plaša izvēle polikarbonāta siltumnīcām
09 01 2020
polikarbinata siltumnica stav darza

Iespējams, ka arvien vairāk cilvēku aizdomājas par to, ka vēlētos pašu spēkiem izaudzēt dažādus zaļumus vai dārzeņus. Tas viss ir iespējams, atliek vien iegādāties visu nepieciešamo, lai varētu sākt rīkoties. Jums būs vajadzīgas gan sēklas, gan dažādi dārza piederumi, ar kuriem apstrādāt zemi un pašus augus. Taču pats svarīgākais, kas ir nepieciešams – siltumnīca. Protams, ir daudzi dārzeņi, kurus var audzēt laukā, taču siltmnīcā tie spēs izaugt ātrāk, līdz ar to arī ātrāk Jūs varēsiet baudīt pašu audzēto ražu. Kādu siltumnīcu izvēlēties, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk?

Siltumnīcas izmērs

Lai varētu izvēlēties pašu piemērotāko siltumnīcu, vispirms ir jāizlemj, kādus augus Jūs tajā audzēsiet. No šiem augiem ir atkarīgs nepieciešamais siltumnīcas izmērs. Ja gribēsiet tajā audzēt gurķus un tomātus, tad pilnībā pietiks ar siltumnīcu, kas ir 2 vai 2,5 metrus augsta. Savukārt, ja tajā gribēsiet audzēt vīnogas, jāizvēlas vismaz 4 metrus augsta siltumnīca.

Jāņem vērā, ka mazāka izmēra siltumnīcu būs nepieciešams biežāk vēdināt, jo saules stari to 

daudz ātrāk spēs sakarsēt. 

Siltumnīcas materiāls

Mūsdienās veikalos iespējams iegādāties dažādu materiālu siltumnīcas, piemēram, stikla, plēves vai polikarbonāta. Katram no šiem materiāliem ir savi plusi un mīnusi, tāpēc pirms izvēles izdarīšanas noteikti vajadzētu tos noskaidrot.

Stikls

Stikla siltumnīcu vislielākais pluss ir tāds, ka tām ir ļoti augsta gaismas caurlaidība, kā arī tās ir izturīgas pret dažādiem abrazīvajiem nodilumiem, kas ļauj stiklam izskatīties gluži kā jaunam ļoti ilgu laiku. Tā kā stikls ir diezgan smags materiāls, siltumnīcas konstrukcijai ir jābūt izturīgai. Vislabāk, ja esošajai konstrukcijai ir papildu atbalsta elementi, kas stiklu noturēs vajadzīgajā vietā. 

Stiklam piemīt augsta spēja vadīt siltumu, līdz ar to šādas siltumnīcas spēs ātri uzkarst un ātri atdzist.

Plēve

Varētu teikt, ka plēves siltumnīcas ir visvieglāk uzstādīt, jo atliek vien siltumnīcas karkasu pārvilkt ar plēvi. Pati plēve ir viegls materiāls, tāpēc nebūs grūti to transportēt no veikala uz mājām. Plēve ir arī elastīga, un tā nodrošina ļoti labu gaismas caurlaidību. Jūs varat izvēlēties pavisam caurspīdīgu plēvi vai arī tādu, kas laiž cauri tikai noteiktu daudzumu saules gaismas. Veikalos ir pieejamas dažādu krāsu plēves, un to kalpošanas laiku ietekmē gan sals, gan saules stari. Plēves siltumnīcas būs piemērotas tiem cilvēkiem, kuri vēlas audzēt augus sākot no pavasara līdz pat rudenim.


Polikarbonāts

Šāda materiāla siltumnīcām piemīt triecienizturīgums. Polikarbonāta siltumnīcām ir zemāka gaisa caurlaidība, kas nozīmē to, ka vasaras laikā augi tiks pasargāti no apdegšanas. Šīs siltumnīcas ir iespējams apkurināt, tāpēc tās var izmantot visu gadu.


Svarīgi:

  • Lai siltumnīcā būtu pietiekami daudz gaismas, lai tā uzkarstu pēc iespējas mazāk, un lai augi tajā neaizēnotu viens otru, vislabāk siltumnīcu novietot ziemeļu-dienvidu virzienā.
  • Izvairieties uzstādīt siltumnīcu zem kokiem. Tie var mest ēnu, kā arī problēmas var radīt krītošās lapas. Ja lapas sakrājas uz siltumnīcas, var veidoties pelējums, kas bojās siltumnīcas segumu.
  • Ja siltumnīca tiks būvēta uz pamatiem, tad jāpārliecienās, ka zeme ir pietiekami cieta un stabila, lai vēlāk tā nesāktu grimt.
  • Lai būtu vieglāk kontrolēt temperatūru siltumnīcā, tajā var ievietot termometru.
  • Ja vēlaties, lai siltumnīca tiktu pareizi uzstādīta, kā arī, lai tā kalpotu pēc iespējas ilgāk, labāk tās uztsādīšanu uzticēt profesionālim.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?