Noderīgi padomi

Kādi skaļruņi ir piemērotākie kinozāles ierīkošanai jūsu mājās?

Plašs audio skaļruņu spektrs
17 12 2018
skalruni

Mājas kinozāle ir viena no interesantākajām izklaidēm, kas dāvina iespaidīgu video un audio pieredzi. Lai patiešām izdotos radīt šo efektu, ļoti svarīgi atbildīgi izvēlēties audio skaļruņus: no tiem būs atkarīgs, kā izdosies iejusties kino teātri atveidojošā vidē.

Audio skaļruņu veidi un iespējas

Grīdas skaļruņi. Šī tipa ierīces asociējas ar jaudīgu un uzticamu skaņu, savukārt nedaudz lielākais izmērs lieliski ļauj atklāt dziļākas basa skaņas. Taču tieši aizņemamās vietas dēļ tās ir daudz grūtāk ierīkot mazākās telpās, tāpēc grīdas skaļruņi parasti izmantojami tur, kur nevajag taupīt vietu.

Plaukta skaļruņi. Kā noprotams no nosaukuma, šī veida ierīces ir daudz kompaktākas un var novietot uz plaukta. Tomēr ne visas no tām ir tik mazas, tāpēc plaukta skaļruņus var novietot arī uz galda, bet dažus modeļus – piekarināt pie sienas.

Tomēr neskatoties uz mazāku izmēru, to iespējas nav sliktākas: šī veida skaļruņi lieliski saskaņojami ar telpiskās skaņas iestatījumiem un garantē lielisku skaņu klausoties mūziku vai skatoties filmu. Parasti ieteicams izvēlēties vismaz pāri šādu skaļruņu un saskaņot tos ar zemo frekvenču skaļruņiem.


Griestu skaļruņi. Šī tipa skaļruņi ir ilgi kalpojošs risinājums, jo tiek iebūvēti griestos. Tie praktiski nepiesaista uzmanību, taču nodrošina lielisku, no augšanas izplūstošu audio kvalitāti. Istaba izskatās estētiski, bet skaņas tajā ir daudz vairāk, tāpēc tos izmantošanas gadījumā tiešām var izveidot kinozālei līdzīgu vidi.

Zemo frekvenču skaļruņi. Tie ir specializētie skaļruņi, kas atskaņo ļoti zemas frekvences, kas skan filmās vai mūzikā. Šādus skaļruņus sevišķi iecienījuši automobiļu īpašnieki, taču tie ir nav mazāk nepieciešami arī nevainojami strādājošai mājas kino sistēmai – jo tieši "basi" liek šermuļiem skriet pār ādu un ļauj vēl labāk iejusties skaņas pasaules ritmos.


Kā izvietot audio skaļruņus istabai?

Lai gan daudziem liekas, ka komplektējot mājas kinozāli labāk izvēlēties pēc iespējas vairāk skaļruņu, tas tā nav vienmēr. Risinājuma pamatā būtu jābūt vairākiem svarīgiem aspektiem – tie obligāti jāņem vērā.

Istabas izmērs. Tas ir svarīgākais aspekts, no kura atkarīgs skaļruņu veids un to daudzums. Mazās istabās ieteicams izvēlēties kompaktākas, plauktu vai sienas skaļruņus un kārtīgi jāpadomā, vai vērts investēt par standartu uzskatītajā piecu skaļruņu komplektā. Ja tiks pievienots zemo frekvenču skaļrunis, slēgtās telpās skaņa būs netīrāka, tāpēc labāk izvēlēties ne vairāk par 4 skaļruņiem.

Lielākām telpām būs piemēroti lieli grīdas audio skaļruņi un 5 vai 7 skaļruņu komplekts. Šāda izvēle ļaus paplašināt viendabīgu, nevainojami skanošu audio sistēmu, kas palīdzēs sajusties kā kinozālē.

Sienas un grīda. "Cietas" virsmas ir labas skaņas pretinieks – nav svarīgi, cik jaudīgi audio skaļruņi tiks izmantoti, skaņa var būt izkropļota un tamdēļ būs dzirdama atbalss. Lai no tā izvairītos, skaļruņus labāk novietot tādās telpās, kurās ir daudz mēbeļu, paklāju vai augu – visi šie faktori palīdzēs skaļruņiem atklāt visās savas iespējas.

Interjers. Ja daudz uzmanības veltāt istabas stila radīšanai, droši vien nevēlēsieties, lai lielie skaļruņi to izbojā. Neatrodot interjeram piemērotu dizainu, labāk izvēlēties mazāk pamanāmus modeļus, piemēram, plauktos novietojamos vai pie sienas piekarināmos modeļus. Taču ja vēl tikai plānojat remontu, būtu vērts padomāt par iespēju grieztos uzreiz iebūvēt vairākus šāda tipa skaļruņus: tad arī skaņa būs lieliska, arī istabas interjers saglabāsies nemainīgs.

Istabas pielietojums un plānojums. Vai kinozāli plānojat ierīkot istabā, kurā regulāri lēkā mazuļi vai nemierīgi mājdzīvnieki? Loģiski, ka šādā telpā labāk izvēlēties skaļruņus, kas ir pacelti no grīdas. Taču būtu jāpadomā arī par to, vai šādiem skaļruņiem pietiks brīvu sienu un plauktu – tas ir ļoti aktuāli mazās istabās.

Svarīgākie skaļruņu novietošanas padomi

Lai vēl labāk saprastu, kā izvēlēties skaļruņus un tos izvietot izvēlētajā istabā, būtu lietderīgi ņemt vērā dažus būtiskus padomus:

  • Audio skaļruņi būtu jāpagriež pret sevi, bet perfektā gadījumā – jāuzstāda ausu augstumā.
  • Vislabāk, ja starp jums un skaļruņiem neatrodas nekādi papildu "šķēršļi", jo tiem arī var būt negatīva ietekme uz skaņas kvalitāti.
  • Zemo frekvenču skaļruņus varat ierīkot jebkurā ērtā vietā, taču atšķirīgās telpu akustikas dēļ ieteicams izmēģināt vairākus variantus un atstāt ierīci tur, kur skaņa skan vispatīkamāk.

Ņemot vērā visus šos padomus, viegli padarīsiet savu istabu par atslābinošu un jauku kinozāli. Audio skaļruņu izvēle šobrīd ir ļoti plaša, tāpēc tos varēsiet izvēlēties jebkāda izmēra telpai!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.