Noderīgi padomi

Kādu lapeni izvēlēties?

Plaša izvēle dārza nojumēm un lapenēm
03 02 2020
labaka lapene jusu darzam

Tuvojoties siltajai sezonai, mēs arvien vairāk un vairāk laika pavadām svaigā gaisā - īpaši tiem, kuriem ir savs pagalms vai dārzs. Lai nebūtu jāuztraucas par pārāk karsto sauli, vēju vai vēso laiku, sēžot ārā, ir lietderīgi iegādāties saliekamo āra telti. To klāsts ir ārkārtīgi plašs, tāpēc, lai pieņemtu pareizo lēmumu, vispirms būs jāapsver daži svarīgi aspekti.


Lapenes izmērs

Āra lapenes var būt dažādu izmēru, tāpēc pat tie, kuriem ir ļoti mazs dārzs, var parūpēties par piemērotāko modeli. Tomēr, ja nevēlaties, lai lapene tiktu aizēnota ar citiem ārējiem elementiem, izvēloties izmēru, ņemiet vērā šādus nosacījumus:

  • Pieejamā telpa. Ir ļoti svarīgi, lai jaunā būve harmoniski saplūst ar kopējo pagalma vidi, netraucējot caurbraukšanu un atstājot pietiekami daudz vietas citiem elementiem. Ideālā gadījumā jūs jau savlaicīgi būsiet padomājis, ka nevarēsiet apbraukt to pagalmā un precīzi aprēķināsiet, cik daudz vietas būs iespējams atstāt lapenei.
  • Virsmas gludums. Ir ļoti svarīgi, lai lapenes svars būtu vienmērīgi sadalīts, kam nepieciešama gluda virsma. Pārliecinieties, ka jūs savā pagalmā patiešām atrodat pareizā izmēra lapeni.
  • Lapenes mērķis. Ja šim izstrādājumam varat atvēlēt daudz vietas, ir vērts padomāt par mērķiem, kādiem jūs to visbiežāk izmantosiet. Vakaram ar otro pusīti vai ģimenei pietiks ar mazākām būvēm, bet, ja jums patīk sarīkot lielāku āra ballīti, ieteicams uzreiz apsvērt ideju par daudz ietilpīgākas lapenes iegādāšanos.

Sienas

Dārza lapenēm var būt atšķirīgs sienu skaits, saskaņā ar kurām ir vairāki galvenie veidi:

  • Slēgtas. Kā norāda nosaukums, šādām konstrukcijām ir ne tikai jumts, bet arī visas sienas. Daudziem modeļiem ir vai nu caurspīdīga siena, vai arī īpaša kastīte ērtākam izskatam. Šāda veida lapenē jutīsieties ērti pat ļoti stipra vēja vai lietus gadījumā. Šajā gadījumā ir īpaši svarīgi izvēlēties pareizo izmēru, jo jūs nevarēsiet “paplašināt” telpu.
  • Atvērtas. Šādi izstrādājumi ir ierobežoti līdz jumtam, kas pasargās no ne vienmēr patīkamās saules gaismas. Šī lapene būs piemērota siltākām dienām, kad vēsma ir patīkami atsvaidzinoša, nevis traucējoša, taču to būs ārkārtīgi viegli iekārtot.
  • Daļēji slēgtas. Šīm lapenēm ir jumts un sienas tikai no dažām pusēm. Tas nodrošinās lielisku aizsardzību pret sauli un, pielāgojoties vēja virzienam, ļaus izvairīties no nepatīkamām brāzmām. To var novietot arī blakus citām konstrukcijām pagalmā.
  • Universālas. Šīs lapenes atkarībā no situācijas var pārveidoties par jebkuru no iepriekšminētajiem veidiem. Lai gan šādas iespējas bieži maksā nedaudz vairāk, šāda daudzpusība ir noderīga, ja diezgan bieži maināt lapenes mērķi.

Materiāls

Starp lapenes konstrukcijām dominē divi materiāli - plastmasa un metāls. Kā jūs varētu gaidīt, abi ir ūdensnecaurlaidīgi, taču otrais tips neapšaubāmi ir ilgtspējīgāks un bieži raksturo tos lapeņu modeļus, kas būs piemēroti grilēšanai. Tomēr, ja jūs meklējat vieglāku un vieglāk uzstādāmu lapeni, jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties plastmasas variantu. Lai arī tas nebūs ilgtspējīgākais produkts, tas izturēs diezgan daudz silto sezonu.


Stils

Ir ļoti svarīgi, lai dārza lapene iekļautos kopējā stilā ar dārzu un palīdzētu uzturēt harmonisku vidi. Šiem izstrādājumiem ir dažādi stili un krāsas, tāpēc jums vajadzētu padomāt, kurš no tiem ir piemērots jūsu pagalmam. Dizains ir atkarīgs arī no lapenes mērķa: ja jūs meklējat lapeni īpašiem svētkiem, iespējams, izvēlēsieties greznāka izskata izstrādājumus, ar aizkariem, bet, ja plānojat lapeni izmantot tikai ikdienas atpūtai, prasības būs daudz zemākas. Padomājiet arī par to, kādas āra mēbeles izvēlēties jūsu lapenei - tas palīdzēs ātrāk atrisināt jautājumu par lapenes dizainu.