Noderīgi padomi

Kas ietekmē monitora cenu?

Plaša izvēle Acer monitoriem
23 12 2019
parrunu telpa biroja ar galdu kresliem un monitoriem

Monitoru izmanto darbam, mācībām, spēlēm, lai skatītos filmas un seriālus Netflix vai HBO, kā arī vērotu video Youtube un daudziem citiem uzdevumiem. Datora monitors atver durvis uz pasauli, kuru piedāvā mūsdienu tehnoloģijas, ļaujot patērēt saturu augstā kvalitātē. Ja esat izlēmuši, ka laiks iegādāties jaunu datora monitoru, ielūkojieties šī raksta turpinājumā, kur esam apkopojuši svarīgus aspektus, kas jāņem vērā, pērkot monitoru un, kas var ietekmēt tā cenu.

Katrs pircējs meklē tādu modeli, kas atbilstu viņa vajadzībām un vēlmēm. Vienam svarīgāks ir monitora lielums, citam izšķirtspēja vai savienojumu iespējas. Interneta veikals 220.lv piedāvā daudz lielisku monitoru modeļu katrai gaumei un iespējām, atliek tikai izlemt, kas ir nepieciešams tieši Jums.

Populārākie atlases kritēriji

 • Viens no populārākajiem faktoriem, kas ietekmē monitora cenu, ir tā lielums, ko parasti izsaka collās. Ja vien Jūs neierobežo pieejamā vieta vai citi apstākļi, nav vērts pirkt monitoru, kura izmērs ir mazāks par 22 collām.


 • Vēl viens bieži aprakstīts un pieminēts kritērijs ir izšķirtspēja un ekrāna tips (LCD vai LED). Mūsdienās visi labākie monitori ir ar LCD paneli, kuri tiek papildināti ar LED gaismas diožu tehnoloģiju, kas ne tikai ļauj veidot plānu produkta dizainu, bet arī palīdz ietaupīt enerģiju, nodrošinot kvalitatīvu izgaismojumu. Kas attiecas uz izšķirtspēju, 1080p vienmēr ir bijis zelta standarts, taču tagad tas ir vēlamais minimums. Ja meklējat kvalitatīvu monitoru, lūkojieties pēc modeļa ar 4K izšķirtspēju jeb 3840 x 2160 pikseļiem.


Turpinājumā tuvāk apskatīsim kritērijus, kas ietekmē monitora cenu, taču par tiem tiek runāts retāk.

Kontrasts, attēla atjaunošanās biežums un citi faktori

Ir vairāki nozīmīgi aspekti, kas ietekmē to, kādā kvalitātē tiek rādīts attēls. Tos noteikti vajadzētu ņemt vērā, pirms izvēlaties īsto modeli interneta veikalā 220.lv.

 • Malu attiecība – šis parametrs apzīmē to, kādā attiecībā monitors demonstrē attēlu (garums pret augstumu). Standarta malu attiecība ir 16:9, kas arī ir labākais variants, jo spēj kvalitatīvi parādīt saturu, tai skaitā, spēles un filmas. Modernākiem modeļiem ir pieejama arī attiecība 21:9, kas ir izstieptāks variants, un tas piemērots aktīviem spēļu cienītājiem vai nestandarta darba uzdevumu veikšanai. Vēl viens izplatīts formāts ir 16:10, savukārt, 3:2 attiecība biežāk sastopama portatīvajos datoros.
 • Gaišumsaugstas kvalitātes monitori mūsdienās piedāvā gaišumu vidēji 300 līdz 350 cd/m2. Izteikts gaišums noderēs, ja strādājat labi apgaismotā telpā vai lielu logu tuvumā. Taču šeit nedrīkst aizmirst arī gaišuma ietekmi uz redzi. Vidēja cenu un kvalitātes līmeņa monitoros šis parametrs ir aptuveni 250 cd/m2, ar ko pilnībā pietiek dažādu uzdevumu veikšanai.
 • Kontrasts – šis parametrs parāda atšķirību starp to, cik baltu un cik melnu krāsu spēj attēlot monitors. Jo augstāks kontrasts, jo izteiktākas krāsas tas spēs parādīt.
 • HDRHigh Dynamic Range ir salīdzinoši jauns papildinājums monitoros, kas ievērojami uzlabo attēla vizuālo kvalitāti, taču, lai to pilnībā izbaudītu, ir jābūt arī atbilstošam gaišuma līmenim.
 • Attēla atjaunošanas biežums – to mēra hercos (Hz), un šis parametrs ir saistīts ar to, cik bieži attēls tiek atjaunots Jūsu monitorā. Vairumā modeļu tie ir 60 Hz, taču modernākos monitoros atjaunošanas biežums var sasniegt pat 120 līdz 144 Hz un vairāk.
 • Reakcijas laiks – tas parāda, cik ātri monitors spēj reaģēt uz attēlu pārejām. Īss reakcijas laiks nozīmē kvalitatīvu video attēlošanu, kā arī uzlabo spēļu baudīšanas pieredzi.
 • Skata leņķis – lai arī tas biežāk ir svarīgs TV ekrāniem, ja tomēr plānojat skatīties filmas šajā monitorā, izvēlieties skata leņķi ar vismaz 170 grādiem.
 • Paneļa tips – biežāk izmantots ir TN panelis, kas nodrošina labu attēla kvalitāti un ātru reakcijas laiku, taču krāsas un leņķi var nebūt tik augstā līmenī. VA paneļiem ir labākas krāsas un skata leņķi, taču ne tik izteikts reakcijas laiks. IPS paneļi parasti ir dārgāki, taču nodrošina bagātīgas krāsas un plašu skata leņķi, tomēr jārēķinās, ka reakcijas laiks var nebūt tik labs.
 • Pieslēgvietas – populārākie porti, kādi nepieciešami monitoram, ir HDMI, USB-C un DisplayPort. Ieteicams pievērst uzmanību portu versijām, lai noteiktu, kādiem savienojumiem tie ir piemēroti.

Ceram, ka Jums šī informācija noderēs, lai plašajā 220.lv monitoru klāstā izvēlētos sev atbilstošu modeli!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?