Noderīgi padomi

Kas jāzina, izvēloties darba virsmu virtuvei?

Plaša izvēle galda virsmām
21 11 2019
uz darba virsmas ir virtuves izlietne virtuves piederumi un bļoda ar augliem

Viens no svarīgākajiem elementiem virtuvē ir darba virsma, taču, izvēloties piemērotāko, var gadīties apjukt – izvēles iespējas ir tiešām daudzveidīgas, tādēļ var būt sarežģīti saprast, kura labākā.

Piemēram, īsts marmors var izskatīties satriecoši un tas var būt lielisks risinājums aizņemtam cilvēkam, kurš bieži ietur maltīti ārpus mājas un vēlas tikai skaistu virtuvi, kurā laiku pa laikam uzsildīt jau gatavu ēdienu. Tomēr marmora darba virsma nebūs pats veiksmīgākais risinājums tiem, kuri lielāko daļu brīvā laika pavada šķirstot pavārgrāmatas un izmēģinot arvien jaunas receptes. 

Nevajadzētu aizmirst, ka darba virsma ir būtisks ieguldījums virtuvē, tādēļ būtiski izvēlēties pareizo risinājumu. Ir jāņem vērā ne vien gaume un tas, kādas ir pārējās virtuves mēbeles, bet arī praktiskā puse. Pirms pieņemt lēmumu, vajadzētu izvērtēt dažādu materiālu priekšrocības un trūkumus. 

Koks 

Cietkoksnes darba virsma ir izgatavota no stipra, cieta koka, piemēram, ozola. Šāda tipa darba virsmas bieži vien tiek izmantotas lauku mājās. Koka darba virsmas ir dabīgas un rada siltu efektu. Tomēr šim materiālam nepieciešamas īpašas rūpes – lai virsmu uzturētu labā stāvoklī, tai vajadzīga regulāra slīpēšana un eļļošana. 

Jārēķinās, ka koka virsma mitruma ietekmē var zaudēt savu kvalitāti – tas īpaši jāpatur prātā, izvēloties virsmu ap virtuves izlietni. 

Marmors 

Greznība ir vārds, kas raksturo marmoru. Neviena no marmora plāksnēm nav pilnīgi vienāda, tādēļ marmora virsma izskatās unikāla un krāšņa. Tomēr tas ir arī dārgs materiāls, turklāt diezgan nepraktisks – garšvielas, karija mērce, sarkanvīns – tas viss atstāj pēdas uz marmora virsmas. Tādēļ ir svarīgi izvērtēt, vai šis variants Jūsu virtuvei būs piemērotākais. 

Granīts 

Granīts ir viena no populārākajām un novērtētākajām izvēlēm. Tas ir praktisks un ļoti izturīgs materiāls, taču, lai nodrošinātu tā ilgtspējību, nepieciešama tā periodiska apstrāde ar speciāliem līdzekļiem. 

Betons 

Ja Jums šķiet, ka betons ir viens no lētākajiem materiāliem, Jūs maldāties. Visbiežāk betona letes tiek izgatavotas atbilstoši individuālām vajadzībām, kas attiecīgi arī palielina izmaksas. Tomēr betona darba virsmas ir samērā izturīgas (jārēķinās gan, ka laika gaitā parādīsies sīkas, mata platuma plaisas, tādēļ šis materiāls nav paredzēts perfekcionistiem). Lai betona virsmas kalpošanas laiku padarītu pēc iespējas ilgāku, tā regulāri jāpārklāj ar aizsargājošiem līdzekļiem. 

Nerūsējošs tērauds 

Daudziem šāda tipa virsmas asociējas ar restorāna vai kafejnīcas virtuvi. Lai šāda tipa darba virsma labi iederētos mājās, virtuves dizainam jābūt rūpīgi pārdomātam. Visādi citādi nerūsējošs tērauds ir veiksmīga izvēle – tas ir higiēnisks un viegli tīrāms, turklāt nav no dārgākajiem materiāliem. 

Lamināts

Vēl viena populāra izvēle ir lamināts. Mūsdienās šī materiāla virtuves darba virsmas tiek izgatavotas tādā kvalitātē, ka dažkārt pat grūti pateikt, ka tas patiešām ir lamināts. 

Šis ir salīdzinoši lēts risinājums, turklāt tam nav vajadzīga īpaša apkope. Vēl viena priekšrocība – lamināta darba virsmas ir salīdzinoši viegli uzstādāmas, tādēļ to varat paveikt paša spēkiem. Tomēr ar šāda tipa darba virsmu jābūt uzmanīgiem – laminātam kaitē karstums, tādēļ uz tā nedrīkst novietot karstu pannu vai katlu. Arī produktu smalcināšana uz šīs virsmas nav ieteicama, jo var atstāt defektus – šim nolūkam vienmēr jāizmanto virtuves dēlītis. 

Stikls

Viens no neparastākajiem risinājumiem ir stikls. Tas pieejams vairākās krāsās, tādēļ virsmu viegli pieskaņot virtuves iekārtojumam. Stikla darba virsma piešķir dekoratīvu akcentu un ir viegli tīrāma. 

Jārēķinās gan – stikla virsma mēdz sasprēgāt un saskrāpēties, turklāt uz tās pirkstu nospiedumi būs ļoti viegli pamanāmi. Stikla virsmu nevar salabot – tiklīdz tai radīsies būtiski bojājumi, virsmu nāksies mainīt. 

Keramiskās flīzes 

Keramiskās flīzes ir izturīgas, viegli kopjamas, vienkārši uzstādāmas. Flīžu virsma īpaši piemērota virtuvei, jo ir izturīga gan pret karstumu, gan mitrumu. Tomēr nekas nav perfekts – arī šī materiāla darba virsma ne. Flīzes mēdz plaisāt un lūzt, savukārt to starpās laika gaitā var krāties grūti notīrāmi netīrumi. 

Mākslīgā akmens virsmas 

Mākslīgā akmens virsmas ir izturīgas, viegli kopjamas, to uzturēšanai nav nepieciešami īpaši aizsarglīdzekļi. Vēl kāds pluss – šāda tipa virsmas izskatās dārgākas, nekā ir patiesībā, un atgādina dabīgos materiālus. 

Šāda tipa virsmas pieejamas dažādās krāsu un rakstu variācijās, tādēļ katrs var izvēlēties savai gaumei atbilstošu risinājumu. Izvēloties šo risinājumu, jārēķinās ar vienu trūkumu – šis materiāls nav karstumizturīgs. 

Bambuss 

Bambuss ir viens no tiem materiāliem, kas telpai piešķir mājīgumu. Bambuss ir izturīgāks par koka virsmām un ilgāk saglabā savu oriģinālo krāsu. Jāņem vērā arī mīnusi – bambusa darba virsmas nav izturīgas pret mitrumu, karstumu, skrāpējumiem. Lai bambusa virsmas kalpotu ilgi un labi, tās rūpīgi jākopj ar speciāliem aizsarglīdzekļiem. 


Izvēloties darba virsmu virtuvei, svarīgi ņemt vērā ne vien individuālās prasības un virtuves iekārtojumu, bet arī praktiskos apsvērumus – tādā veidā varēsiet izvēlēties labāko ilgtermiņa risinājumu. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?