Noderīgi padomi

Ko iesākt ar zariem? Izmantot zaru smalcinātāju!

Plaša izvēle zaru smalcinātājiem
12 09 2019
zaru smalcinatajs

Tuvojas rudens, kas nozīmē, ka īpaši jāgatavojas dārza darbiem. Jānovāc gan raža, gan arī jāatbrīvojas no pāris koku zariem. Varētu teikt, ka gan rudenī, gan pavasarī dārzā rodas vairāki bioloģiskie atkritumi, kuri ir jālikvidē. Droši vien, ka lielākā daļa cilvēku zarus mēdz sadedzināt, tomēr šādā veidā var pamatīgi piedūmot gan savu, gan kaimiņa pagalmu. Daudzās apdzīvotās vietās jau ir aizliegums dedzināt ugunskurus savā pagalmā, līdz ar to var dabūt sodu, ja netiek ievērots šis aizliegums. Tāpēc ir jāmeklē cits variants, kā atbrīvoties no zariem. Viens no labākajiem risinājumiem ir zaru smalcinātājs. Raksta turpinājuma uzzināsiet, kādu labumu Jums var sniegt šāds zaru smalcinātājs, kā arī to, kādu zaru smalcinātāju iegādāties. 

Ikvienu sasmalcināto zaru pēc tam varēs likt komposta kaudzē, un tur laika gaitā veidosies bioloģiskais mēslojums, kas vēlāk noderēs gan augļkokiem, gan puķēm. Zaru smalcinātāji tiks galā ar maziem un lielākiem koku zariem, zāli, kā arī dažādu augu stiebriem.  

Kā darbojas zaru smalcinātājs?

Zaru smalcinātājam ir asmeņi vai īpaši zobrati, kas sasmalcina pilnīgu visu, kas tajā tiek ievietots. Zaru smalcinātājam var uzstādīt režīmu, kādā tas smalcinās – pavisam nelielus gabaliņus vai arī zāģskaidām līdzīgus gabalus. Smalcinātāji ir darbināmi gan ar elektromotoriem, gan ar iekšdedzes dzinējiem.

Nažu sistēma

Lai Jūs varētu iegādāties piemērotāko zaru smalcinātāju, Jums vajadzētu zināt, kā tie darbojas. Šīs ierīces parasti mēdz būt aprīkotas ar diskveida nažiem vai zobratu frēzi. Pirmajā variantā tērauda naži tiek piestiprināti pie rotējošā diska. Dārza atlikumu sastāvs nosaka to, cik smalki viss tiks sasmalcināts. Šī nažu sistēma lieliski derēs lapām, nelieliem zariem, zālei un pat dažādu augu stiebriem. Otrajā variantā zobratu frēze ir krietni vien jaudīgāka par nažu sistēmu. Ar zobratu frēzi var smalcināt jau resnākus zarus. Ir pat tādi zaru smalcinātāji, kuriem var mainīt smalcināšanas pakāpi.   

Dzinēji

Zaru smalcinātāji, tāpat kā daudzas citas dārza ierīces, var tikt darbināmi gan ar elektrību, gan ar iekšdedzes dzinējiem. Katram no tiem ir savi plusi un mīnusi. Tie zaru smalcinātāji, kas darbojas ar elektrības palīdzību, svara ziņā ir vieglāki, kā arī dabai daudzīgāki. Tomēr Jums jārēķinās, ka būs nepieciešams garš elektrokabelis, lai ierīci varētu novietot jebkurā pagalma vietā. Jāpiemin arī tas, ka šādi zaru smalcinātāji ir mazāk jaudīgi nekā tie, kam ir iekšdedzes dzinēji. Savukārt zaru smalcinātāji, kas darbojas ar iekšdedzes dzinējiem, ir daudz jaudīgāki, kā arī tajos var smalcināt resnākus zarus. Šādus zaru smalcinātājus var neraizējoties novietot jebkurā pagalma vietā. Jāsaka gan, ka šie smalcinātāji var radīt lielu troksni, kā arī tiem ir sarežģītāka apkope. Zaru smalcinātāji iedalās trīs dažādās kategorijās – amatieru, vidējās klases un profesionālajā. Katrai klasei ir raksturīga sava jauda.

Zaru smalcinātāji


Svarīgi!

Ir pāris lietas, ko Jums vajadzētu zināt, pirms doties uz veikalu pēc sava zaru smalcinātāja:

  • Pirms dodaties uz veikalu, Jums ir jāsaprot, cik bieži Jūsu mājās darbosies zaru smalcinātājs;
  • Jums būs visērtāk strādāt ar tādu zaru smalcinātāju, kuram iekraušanas piltuve ir ieslīpa;
  • Ja vēlēsieties iegūt dažāda smalkuma bioloģiskos atkritumus, tad zaru smalcinātājam jābūt ar regulējamu mehānismu;
  • Jums būs nepieciešamas aizsargaustiņas, ja Jūsu izvēlētais zaru smalcinātājs pārsniegs 84 decibelu lielu troksni;
  • Izvēlies tādu smalcinātāju, kuram ir vairākas iekraušanas piltuves, kas paredzētas dažādiem dārza atlikumiem;
  • Noteikti pievērsiet uzmanību tam, vai ierīce ir aprīkota ar speciālu rīku, kas palīdz zariem nonākt dziļāk smalcinātājā. Ar rokām nebūtu ieteicams šo darīt.
  • Tie zaru smalcinātāji, kas ir aprīkoti ar priekšsmalcinātāju, noteikti kalpos daudz ilgāk, kā arī tie vieglāk spēs sasmalcināt dažādus dārza atkritumus.
  • Ir zaru smalcinātāju modeļi, kuriem ir pieejama reversa funkcija. Tas palīdzēs vieglāk atbrīvoties no tiem zariem, ko smalcinātājs nespēj sasmalcināt.
  • Dažiem no zaru smalcinātājiem, kas tiek darbināti ar elektrību, ir īpašs slēdzis, kas nodrošina to, ka ierīce pati neatsāks darboties, ja ir bijis strāvas padeves zudums. Šis var pasargāt Jūs no nevajadzīgām traumām. Vairāk par to, kā izvēlēties ierīci, lasiet šeit.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.