Noderīgi padomi

Ko nozīmē 4K? Vai ir vērts iegādāties UHD televizoru?

Izvēlēties televizoru
14 03 2018
padomi kadu televizoru izveletiesс

4K standarta definējums un paskaidrojums.

4K – tas ir termins, kas tiek izmantots, kad runa ir par augstu izšķirtspēju, konkrēti, 4096 x 2160 pikseļi. Patiesībā var būt atšķirība starp kinematogrāfiska attēla izšķirtspēju (4096 x 2160 pikseļi) un televīzijas attēla izšķirtspēju (3840 x 2160 pikseļi) ar nosaukumu „Ultra HD”. Visbiežāk abus terminus lieto kā sinonīmus. Ļoti bieži ražotāji, kas piedāvā ierīču modeļus, kas atbalsta tik augstu izšķirtspēju, izmanto abus nosaukumus līdztekus, piemēram: „4K Ultra HD”.

TOP - piedāvājumi: Televizori

 

4K priekšrocības (Ultra HD)

Neapšaubāmi, viena no svarīgākajām 4K attēla priekšrocībām ir daudz augstāka izšķirtspēja, salīdzinājumā ar agrākajiem standartiem, t.i., ar Full HD televizoriem (1920 x 1080 pikseļi). Līniju skaits tika dubultots gan vertikālē, gan arī horizontālē, un tas ļauj piemērot 4 reizes vairāk pikseļu. Pateicoties tam, attēls tiek iegūts daudz izteiktāks un skaidrāks.

Līdztekus izšķirtspējas uzlabošanai, tostarp tika piedāvāts palielināt reproducēšanas ātrumu attēlam. 4K uztur spēju ģenerēt attēlu ar ātrumu no 24 līdz 120 kadriem sekundē.

Tai skaitā, 4K televizori var izmantot attēla demonstrēšanas sakarā pasīvo tehniku, un  atainot pilnu HD izšķirtspēju, nevis 1920 x 540 pikseļu izšķirtspēju.

4K trūkumi

Kā izrādās, 4K televizori sliktāk ataino kustīgus attēlus ar dinamiskām ainām, salīdzinājumā ar ļoti labām Full HD ierīcēm. Tas iespaido attēla reproducēšanas ātruma samazināšanos. Vēl viens trūkums ir ierobežotais materiālu daudzums – gan filmas, gan arī televīzijā. Problēma ir pārmērīgi lielais failu apmērs, kas ir saglabāti ar 4K izšķirtspēju. Taču ražošana tiek pastāvīgi pilnveidota, un vairums jauno izveidoto filmu jau ir ar daudz augstāku izšķirtspēju.

Internetveikalā 220.lv Jūs varēsiet iegādāties dažādu zīmolu un specifikāciju televizorus ar lielisku kvalitātes un cenas attiecību! 

Pircējiem patika šis ieraksts

3.3/5
13 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.