Noderīgi padomi

Kāds ir vislabākais mobilā kondicioniera novietojums telpā?

Plaša izvēle mobiliem gaisa kondicionieriem
06 05 2020
pults no mobila kondicioniera

Lielākā daļa mobilo kondicionieru ir uzstādāmi pavisam vienkārši. Ja vien Jums ir visas nepieciešamās detaļas un rīki, to iespējams izdarīt vien 10-30 minūšu laikā. Viens no svarīgākajiem kondicioniera uzstādīšanas posmiem – pareizās vietās izvēle. Ja mobilais kondicionieris tiek novietots piemērotā vietā, tas nevienam netraucē un, galvenais, tas ir drošs. 


Raksta turpinājumā piedāvājam Jums dažas interpretācijas par to, kāds ir vislabākais mobilā kondicioniera novietojums telpā. 

Uz grīdas

Pirmais un galvenais noteikums – nekad nenovietojiet mobilo kondicionieri uz galda, krēsla vai plaukta, jo šī ierīce ir paredzēta tikai un vienīgi darbībai uz grīdas. Lai nodrošinātu precīzu un kvalitatīvu ierīces darbību, tai nepieciešama stabila virsma, un grīda ir stabilāka par jebkuru mēbeli. 

Pirms novietojat kondicionieri uz grīdas, noteikti vairākkārt apdomājiet, vai konkrētā vieta uz grīdas patiesi ir piemērotākā vieta šai ierīcei, vai šai atrašanās vietai atbilst arī citi, turpmāk minētie principi.

Elektrības kontaktligzdas tuvumā

Būtiski, lai mobilais kondicionieris atrastos pēc iespējas tuvāk elektrības kontaktligzdai, tādējādi nodrošināsiet, ka neviens neaizķeras aiz vadiem un nepaklūp, nesatraumējas. Ja nepieciešams, noteikti izmantojiet pagarinātāju, taču novietojiet to tā, lai tas netraucētu ikdienas gaitām. Vairākkārt pārliecinieties, vai iekārtas elektroinstalācija ir droša!

Sienas tuvumā

Mobilo kondicionieri iespējams novietot ne tikai elektrības kontaktligzdas tuvumā, bet arī sienas tuvumā, tādējādi ir mazāka iespēja, ka kāds tajā ieskries, traumēs sevi un/vai sabojās ierīci. Ņemiet vērā – nenovietojiet mobilo gaisa kondicionieri pie pašas sienas, jo sistēmas gaiss var sabojāt sienas vizuālo izskatu. 

Blakus logam

Dažiem mobilajiem kondicionieriem ir gaisa izmešanas vads jeb šļūtene, kurai būtu jāstiepjas caur logu, lai dzesēšanas režīmā pa logu izvadītu gaisu. Gaisa izvadīšana ir nozīmīgs process, jo tikai tā kondicionieris var uzturēt telpu vēlamajā temperatūrā. Ja šļūtene ir novietota nepareizi, tas var negatīvi ietekmēt ierīces darbību vai pat sabojāt ierīci tā, ka tā vairs nedarbojas. Svarīgi, lai ventilācijas šļūtene var aizsniegt logu, taču tajā pat laikā nav pārāk nospriegota – tai jābūt īsai un taisnai.

Sausā vietā

Ja plānojat darbināt mobilo kondicionieri bez uzraudzības, pārliecinieties, lai tas ir uzstādīts vietā, kur nav nosliece uz pārmērīgu mitrumu, kā ūdens tecēšana, noplūdes, utt. Ja ierīces sistēmā ieplūst liels daudzums ūdens, tā nespēj pareizi funkcionēt. Tāpat neuzstādiet kondicionieri vietās, kur regulāri tiek izmantots izmantots ūdens vai kāds cits šķidrums, kā izlietnes, ledusskapji, u.c.

Bērniem un/vai dzīvniekiem nepieejamā vietā

Bērni, sevišķi bērni līdz 3 gadu vecumam, ir ļoti ziņkārīgi un ieinteresēti itin visā, kas viņiem ir jauns. Šī iemesla dēļ ierīci ieteicams uzstādīt tādā vietā, kas nav pieejama maziem bērniem. 

Tāpat pārliecinieties, ka kondicionierim nevar piekļūt Jūsu mājas mīlulis – viena nejauša darbība, un mobilais kondicionieris vairs nav lietojams. Apsveriet domu novietot mobilo gaisa kondicionieri vietā, kas tiek izmantota un apdzīvota reti, piemēram, stūrī uz grīdas.

Tālāk no citām elektriskām ierīcēm

Mobilo gaisa kondicionieru sistēmām, kas aprīkotas ar siltuma sūkni, ir speciāls konteineris, kurā tiek uzkrāts liekais ūdens. Šis konteineris jāiztukšo vismaz katru otro dienu – ja tas tiek aizmirsts, ūdens var noplūst un samitrināt, sabojāt itin visu, kas atrodas tuvumā. Situācijā, kad blakus atrodas kāda cita elektriska ierīce, var rasties potenciāli bīstama situācija, kas apdraud ne tikai interjeru, bet arī mājokļa iedzīvotājus.

Vēl viens iemesls, kādēļ nevajadzētu mobilo gaisa kondicionieri novietot tieši blakus elektroierīcēm - dažādas ierīces, vienlaicīgi izmantojot siltuma sūkņa darbības sistēmu, tāpat var radīt potenciāli bīstamas situācijas, jo strauji kāpj temperatūra.

Lēmuma pieņemšana

Ja izlasāt šo rakstu, taču vēl joprojām nezināt vietu, kas Jūsu mājoklī būtu piemērotākā mobilā gaisa kondicioniera novietošanai, ņemiet vērā – Jūs vienmēr varat konsultēties ar speciālistu un/vai gaisa kondicioniera izplatītāju, lūdzot palīdzību kondicioniera izvēlē un uzstādīšanā. Ja viņi nevar nodrošināt instalācijas pakalpojumu, viņi, visticamāk, varēs Jums palīdzēt un ieteikt kādu, kurš ar to nodarbojas. 

Jāatzīst, ka tas radīs papildu izmaksas, tomēr, lietojot mobilo ierīci, ir vērts nedaudz piemaksāt, apmaiņā saņemot drošības garantu. Izbaudiet mobilā gaisa kondicioniera funkcijas, taču esiet uzmanīgs!

Pircējiem patika šis ieraksts

3.3/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.