Noderīgi padomi

Labākās veļas mašīnas: kā izvēlēties (un kuras pirkt 2020. gadā)

Plaša izvēle veļas mašīnām
08 06 2020
velas mazgajama masina musdienu vannas istaba

Veļas mazgājamās mašīnas ir jāmaina diezgan reti, tāpēc, uzsākot meklēšanas procesu, tirgū notiek acīmredzamas izmaiņas un rodas jaunas iespējas. Atjaunotie tirgus piedāvājumi liek rūpīgi pārdomāt, kuru veļas mazgājamo mašīnu izvēlēties, taču, rūpīgāk apskatot to pamata specifikācijas un apskatot labākos modeļus, jums izdosies pieņemt pareizo lēmumu daudz vieglāk.

Labākās veļas mašīnas: kādu pirkt un kas jāņem vērā?

Lai palīdzētu jums izlemt, kura veļas mašīna jums ir vislabākā, vispirms jums vajadzētu apskatīt to būtiskākās īpašības.

Veļas mazgājamās mašīnas tips

Ir divi galvenie veļas mazgājamo mašīnu veidi:

Pusautomātiskās veļas mašīnas

Kā jau norāda pats nosaukums, šāda veida veļas mašīnām ir nepieciešama arī mūsu "iejaukšanās", jo ne visi procesi notiek automātiski. Vairumā gadījumu šīm vienībām ir divi atsevišķi konteineri - viens mazgāšanai un otrs skalošanai, tāpēc jums veļa jāpārvieto no viena konteinera uz otru.

Tomēr šādai veļas mašīnai ir arī priekšrocības: tai nav nepieciešama sarežģīta santehnika, tāpēc to var viegli pārvietot no vienas vietas uz otru, piemēram, studentu kopmītnē vai dārza mājā. Turklāt pusautomātiskās veļas mazgājamās mašīnas maksā mazāk un bieži vien arī patērē daudz mazāk ūdens.

Automātiskās veļas mazgājamās mašīnas

Mēs esam pieraduši redzēt šāda veida aprīkojumu gan savās, gan draugu mājās: visi mazgāšanas procesi tiek veikti vienā tvertnē, tāpēc nav nepieciešams darīt vairāk par atbilstošo programmu. Turklāt, lai arī dārgākas, automatizētās ierīces ietaupa enerģiju un var piedāvāt daudz vairāk dažādu programmu. Tomēr tām būs jāparedz fiksēta atrašanās vieta un jāpieslēdz savienojums jau iepriekš - labi, ka tas nebūs jāatkārto.

Iekraušanas metode

Veļas mašīnas tiek iedalītas arī atkarībā no tā, kā mēs tajās varam ielādēt veļu:

Joprojām pastāv mīti, ka dažādi slodzes veidi ietekmē veļas mazgājamo mašīnu darbību vai pat pašu mazgāšanu, taču tehnikas attīstība un apņēmīgie ražotāji ir atrisinājuši šīs problēmas. Tāpēc, izvēloties, jums jāņem vērā nevis tipa, bet konkrēta modeļa parametri.

Veļas mazgājamās mašīnas izmērs un ietilpība

Lai jaunā veļas mašīna patiešām ietilptu telpā, ir ļoti svarīgi iepriekš zināt, cik daudz vietas jūs varat izmantot šai vienībai. Izmēru dažādība ir pietiekama, lai atrastu modeli arī ļoti nelielai telpai - viss, kas jums jādara, ir jāizvēlas ērta vieta veļas mazgājamai mašīnai un jāveic vienkāršus un precīzus mērījumus.

Pēc tam jāņem vērā maksimālais veļas svars, kas ir atkarīgs no tā, cik bieži un cik daudzi cilvēki mazgās veļu. Ja jūs dzīvojat viens vai divi, vajadzētu pietikt ar veļas mazgājamo mašīnu līdz 5 kilogramiem, bet, ja ģimenes locekļu skaits ir trīs vai četri, ir vērts padomāt par 5-6 kilogramiem. Tomēr, ja lietotāju skaits ir vēl lielāks, attiecīgi jāizvēlas vienība ar vairāk nekā 6 kilogramu ietilpību. 

Noderīgas funkcijas

Tas nav nekas jauns, ka veļas mazgājamo mašīnu funkcionalitāte ir atšķirīga, un arī tas var iespaidot jūsu lēmumu. Šeit ir dažas no ārkārtīgi noderīgām funkcijām:

 • Žāvēšanas funkcija ļauj efektīvi izžāvēt drēbes bez papildu aprīkojuma iegādes.
 • Viegla gludināšana vienkāršo gludināšanas procesus, jo pēc šīs programmas izmantošanas apģērbus ir daudz vieglāk “pārvarēt”.
 • Dozators neļaus veļas pulverim vairoties - veļas mašīna to ņems tik daudz, cik mazgāšanas laikā tas tiešām ir nepieciešams. 
 • Novēlota veļas mazgāšana palīdz plānot laiku, paredzot novēlotu veļas mašīnas palaišanu, tādējādi izvairoties no “novecojušu” jeb sasmakušu apģērbu smaržas.
 • Maksimālas higiēnas programmas, ja tās tiek pakļautas tvaika vai īpaši augstas temperatūras iedarbībai, notīrīs visas baktērijas un alergēnus, un tās ir ļoti ieteicamas cilvēkiem ar jutīgu ādu.
 • Ekonomiskas programmas var ietaupīt pulveri, ūdeni un elektrību - ja būsiet veiksmīgs, veļas mašīna piedāvās pat vairākas no šīm funkcijām!

Citi svarīgi parametri

Apsverot, kuru veļas mašīnu izvēlēties, jāņem vērā arī šādas īpašības:

 • Apgriezienu ātrums. Jo vairāk reizes tiks pagriezta veļas mašīnas bunga, jo mazāk slapju apģērbu no tās izņemsiet - tas ir svarīgi, ja neplānojat izmantot papildu veļas žāvētāju. Tiesa, šajā gadījumā ir svarīgi paturēt prātā maksimālo ietilpību, taču jāatceras, ka jūs varat pielāgot šo parametru katrai mazgāšanai atsevišķi, atkarībā no jūsu vajadzībām.
 • Enerģijas klase. Jo vairāk “+” būs redzams pie burta  “A”, jo mazāk enerģijas patērēs jaunā ierīce. Pašlaik augstāko efektivitātes klasi apzīmē ar simbolu "A +++", bet zemāko - ar burtu "D". 
 • Mazgāšanas un izgriešanas klases. Šīs īpašības, dalītas no “A” (labākā) uz “G” (sliktākā), sniedz priekšstatu par to, cik labi jūsu veļa tiks mazgāta un izgriezta.
 • Troksnis. Ar mazāku decibelu skaitu veļas mazgājamā mašīna darbosies daudz klusāk - ja salīdzina vairākus līdzīgus modeļus, jāņem vērā arī šis rādītājs. Dažās vienībās ir arī klusās mazgāšanas programmas, īpaši lietošanai vēlu vakarā vai agri no rīta. 
 • Zīmols. Šo ierīču kvalitāte un uzticamība ir atkarīga no ražotāja - Jums vienmēr jāuzticas slavenākajiem uzņēmumiem. Ja ir grūti izlemt, uzziniet, kura zīmola veļas mazgājamās mašīnas ir vislabākās.

Kura veļas mašīnu pirkt 2020. gadā?

Apsverot, kuru veļas mašīnu izvēlēties, jums vajadzētu arī apskatīt patreiz visaugstāk novērtētos modeļus - šeit ir saraksts ar tiem:

AEG L8WBC61S

Šī ir veļas mašīna, kas var piedāvāt arī veļas žāvēšanas funkciju, lai Jūs varētu izbaudīt izcilu funkcionalitāti, neizmantojot papildu vietu. Jūs atradīsiet vēl vairāk priekšrocību: “ÖKOMix” unikālā tehnoloģija sajauc mazgāšanas līdzekļus un audumu mīkstinātājus atsevišķā ciklā vēl lielākai efektivitātei. Šeit Jūs atradīsiet gan tvaika izlīdzināšanas tvaika programmas, gan opcijas īpaši plāniem audumiem, tāpēc iespēju netrūks. Īpaši atzinīgi vērtējama ir arī “ÖKOPower” programma, kas nodrošina vienu no labākajiem laika un enerģijas attiecībām tirgū. Mēs pat nešaubāmies, ka Jūs ļoti ātri pārliecināsieties, kāpēc šī veļas mašīna ir kļuvusi par vienu no populārākajām.

Beko WTE 6512 B0

Šim veļas mašīnas modelim nebūs nepieciešami lieli ieguldījumi, taču atradīsiet visu, kas Jums var būt nepieciešams ikdienas ērtībām - tieši tāpēc šis modelis ir TOP sarakstā. A+++ enerģijas klase, bērnu aizsardzība un īpaši ātra mazgāšana: tā ir ļoti maza daļa no tā, ko varēsiet izmēģināt. Īpaša uzmanība jāpievērš veļas automātiskai svēršanai, saskaņā ar kuru šī ierīce pati izvēlas optimālo centrifūgas ātrumu un sadala drēbes tā, lai nodrošinātu mašīnas stabilitāti. “Daily Xpress” programma, kas nodrošina drēbju svaigumu, kā arī ārkārtīgi klusā šīs veļas mazgājamās mašīnas darbība patīkami pārsteigs. Tas tiek veikts, izmantojot īpašu, izliektu sānu sienu, kas samazina izstarotās vibrācijas. Izmantojot šādu ierīci, komforta netrūks!

Samsung WW70K5410UW/LE

Šī veļas mašīna ir viena no labākajām tās ārkārtējo, ērti lietojamo funkciju dēļ. Pateicoties “Eco Bubble” tehnoloģijai, mazgāšanas līdzekļi tiek burbuļoti, tāpēc tie vēl efektīvāk var iekļūt audumos. Tas nodrošina to maksimālu tīrību un pat noņem noturīgus traipus. Ekskluzīvs, digitāls invertora motors garantēs efektīvu, klusu un ilgstošu darbību, unikālā “Smart Check” sistēma ļaus Jums identificēt viedtālruņa problēmas. Šajā ierīcē atradīsiet arī vairāk dažādu programmu, lai Jūs to varētu viegli pielāgot savām personīgajām vajadzībām.

ELECTROLUX EW6S426BI, Electrolux EW6S406BX ir ELECTROLUX EW6F428WU

Visām šīm Elektrolux veļas mašīnām ir ļoti līdzīgas priekšrocības. Pirmkārt un galvenokārt, tas ir to kompaktais dizains: lai arī tām ir priekšējā iekraušana, šīs vienības ir šaurākas, ļaujot tās ielikt pat mazākās telpās. Pateicoties “Fuzzy Logic” tehnoloģijai, šīs veļas mazgājamās mašīnas pielāgojas slodzei un izvēlas optimālo mazgāšanas laiku, kas nozīmē, ka jūsu veļa netiks mazgāta un tiks ietaupīts ūdens un enerģija.

“Soft Plus” tehnoloģija nodrošinās, ka visi apģērbi tiek vienādi iemērkti ar pietiekamu daudzumu mazgāšanas līdzekļa un mīkstinātāja, un tvaika funkcija palīdzēs atbrīvoties no visām baktērijām. Šajās veļas mašīnās ir arī bērnu slēdzene, aizkavēta palaišana un nepārtrauktas skalošanas sistēmas.

Šīs veļas mazgājamās mašīnas atšķiras ar krāsu (balta, pelēka un melna), maksimālo ātrumu, mazgāšanas jaudu un noteiktām programmām - ja jūs meklējat īpašas iespējas, jums vajadzētu tuvāk izpētīt šo mašīnu detalizētās iespējas.

Bosch WLG24260BY

Šī veļas mašīna priecēs ar dažādām taupīšanas programmām. Piemēram, izvēloties “VarioPerfect”, jūs varēsiet pats izlemt, vai vēlaties veļas mazgāšanu veikt ar vienu piektdaļu no patērētās elektrības vai vairāk nekā divreiz ilgākā laikā, “ActiveWater” ietaupīs ūdeni un naudu, un poga “Speed” saīsinās mazgāšanas laiku. Viedās funkcijas pielāgos ūdens līmeni veļas mazgājamās mašīnas slodzei un nodrošinās, ka karstais ūdens noņems visus pulvera atlikumus vai citus mazgāšanas līdzekļus, lai nodrošinātu šīs ierīces kalpošanas laiku un vienmērīgu turpmāko mazgāšanas pieredzi. Ar šo modeli jūs atradīsiet arī programmas sporta apģērba mazgāšanai, un jūs varat pievienot netīrās drēbes mazgāšanas cikla vidū. 

Beko WTE 5511 B0, BEKO WTE6512B0 un Beko WMY 61283 MB3

Visas šīs veļas mazgājamās mašīnas ir novērtētas ar “AquaFusion” tehnoloģiju, kas nodrošinās optimālu mazgāšanas līdzekļu patēriņu un mazgāšanas veiktspēju. Programma “Daily Fast” ļaus efektīvāk mazgāt pat pilnu tvertni, kas piekrauta ar viegli netīriem kokvilnas audumiem, un Beko parūpēsies par to aizsardzību, ja vēlaties mazgāt vilnas audumus. Papildu ieguvums ir “S” formas siena, kas ievērojami samazina diskomforta vibrācijas.

Pieminēšanas vērta ir arī Beko WMY 61283 MB3. Sistēma “AquaWave” nodrošina vēl maigāku mazgāšanu (kas vienlaikus saglabājas arī ļoti efektīva), savukārt programma “Xpress Super Short” var mazgāt dažus kilogramus netīrās veļas zemā temperatūrā tikai 14 minūtēs.

Šīs veļas mazgājamās mašīnas atšķiras pēc efektivitātes klases, lieluma un programmu daudzveidības - šīs nianses ļaus vieglāk izlemt, kuru izvēlēties.

Whirlpool FWSD 61253W 

Šī veļas mašīna pārsteigs Jūs ar lielu naudas vērtību - šeit Jūs atradīsiet visas būtiskās funkcijas un vēl modernākas iespējas. Īpaši noderīgi ir iepazīties ar “Fresh Care” funkciju: tā ir īpaša tehnoloģija, kas, pateicoties tvaikam, nomāc sliktu smaku un nodrošina vēl labāku mazgāšanas kvalitāti. “Clean+” ļaus Jums pielāgot mazgāšanas ciklu atbilstoši audumu netīrības līmenim, un skalošanas atlikšanas iespēja nodrošinās vēl lielāku komfortu. Ja priekšrocības joprojām ir maz, ir vērts pieminēt ātru mazgāšanu, ērtu gludināšanu un iespēju uz pusi samazināt programmas laiku. Pēc tam kļūst skaidrs, kāpēc šī veļas mašīna ir tik populāra.

Iepazīstoties ar tik plašo veļas mašīnu klāstu, jūs varēsiet viegli izlemt, kuru veļas mašīnu iegādāties. Padomājiet par tehnoloģijām, kas jums ir visatbilstošākās, un ievērojiet iepriekš sniegtos padomus - jums nenāksies vilties!

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
23 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.