Noderīgi padomi

Izvēlne

Lieldienu dekorācijas: izgatavojiet pats

Liela Lieldienu dekoru izvēle
10 01 2024
interesantas lieldienu dekoracijas majas

Vieni no gaidītākajiem pavasara svētkiem ir Lieldienas. Tie ir svētki, kas simbolizē atjaunošanos, tāpēc, jau noguruši no ziemas tumsas un lietus, mēs ļoti gaidām tos. Domājot par Lieldienām, iespējams, pirmās nāk prātā domas par olu krāsošanu un ģimenes tikšanos pie kopīga vakariņu galda. Taču nevajadzētu aprobežoties tikai ar to, kā Lieldienas tradicionāli tiek svinētas Latvijā. Lieldienu dekori ir lielisks veids, kā apvienot tradīcijas ar radošumu. Īpaši daudz vietas radošai pašizpausmei radīsies, ja dekorācijas tiek veidotas ar savām rokām. Pašu radīti Lieldienu dekori mājās rada neatkārtojamu svētku auru. Tāpēc mēs piedāvājam interesantākās Lieldienu dekorācijas, ko varat izgatavot pats.

gimene kraso lieldienu olas

Tradicionālie Lieldienu atribūti: ziedu pušķi

Zināšanas, ka latvieši veido ziedu pušķus pēdējā svētdienā pirms Lieldienām, mūs sasniedz no sešpadsmitā gadsimta. Tos var pīt no kādiem augu zariem un ziediem, radot pārsteidzošas kompozīcijas. Šis Lieldienu pušķis vienmēr būs unikāls un interjera detaļās nepārspējams, radot ekskluzīvu svētku atmosfēru.

lielidienu pupoli uz galda


Roku darbs - grozs olām

Olas ir galvenie Lieldienu simboli. Taču svarīgi ir arī izlemt, kur tās novietot. Tāpat kā ziedu pušķu veidošanā, šeit atkal var izmantot visdažādāko augu zarus un kaltētus ziedus. No zariem var uzpīt nelielu groziņu un izrotāt to ar izvēlētiem kaltētiem ziediem. Tagad Jūsu Lieldienu olas izskatīsies vēl svinīgāk.

meitene tur grozu pilnu ar olam


Lieldienu kartiņas

Pat ja neesat mākslinieks, varat izveidot skaistas Lieldienu gleznas vai kartiņas. Pietiek ar rāmi un kartona pamatni attēlam. Atliek tikai uzšūt vai pielīmēt, piemēram, mazas podziņas, lai izveidotu vēlamo rakstu.

lieldienu dekoracijas uz kumodes

Lieldienu galda dekorācijas

Ja protat adīt vai šūt, varat izgatavot paši savām rokām darinātas mežģīņu salvetes ar izšūtu Lieldienu atribūtiku. Šādas salvetes būs vienkārši lieliski rokdarbi Lieldienām, jo ar tām var dekorēt savu Lieldienu galdu. To var izdarīt arī ar papīra salvetēm: ietiniet tajās dažus pavasara ziedus un pārsieniet ar lenti.

lieldienu galda dekoresana ar salvetem


Lieldienu galdu vienmēr skaisti rotās vāzē novietots pūpolu pušķis. Tie ir vieni no pirmajiem pavasara vēstnešiem. Tātad, ja pūpoli jau ir izplaukuši, marš dodieties tos savākt!

lielidienu galds dekorets ar zariniem

Visbeidzot, kas būs Lieldienu galds bez kūkas vai pīrāga. Uzcepiet savu firmas kūku un rotājiet to atbilstoši Lieldienām. To palīdzēs izdarīt dažādi mini zefīri, želejas saldumi, kokosriekstu skaidiņas, pārslas un daudzas citas lietas, ko neierobežo fantāzija. Izmantojot no kartona izgrieztās formas, vispār varēs izveidot ko iespaidīgu.

lieldienu kuka uz galda

Lieldienu svece

Veikalos ir viegli atrast olu formas sveces. Pērciet vienkrāsainu, vēlams baltu. Atliek tikai to nokrāsot, notraipīt, izkrāsot. Šo uzdevumu varat uzticēt arī bērniem. Tie būs lieliski Lieldienu dekori: "ola" ar omulīgu liesmiņu.

lieldienu sveces


Lieldienu dekori ārā

Mājas durvis uz Lieldienām varat izrotāt ar no dabīgiem zariem veidotu vainagu. Jūs varat papildināt vainagu ar dažādiem ziediem, gan kaltētiem, gan dzīviem, un daudzām citām lietām, kas Jums asociējas ar pavasari.

lieldienu vainags uz durvim


Ja pie mājas audzējat krūmus vai kokus, arī tos varat izmantot. Tos var papildināt ar dažādiem Lieldienu dekoriem, sākot no papīra grieztām olām un beidzot ar paštaisītām lentītēm vai vītnēm. Jūs varat arī izgatavot dekorācijas savai bērnistabai. Piemēram, izgrieziet jauku trusi no kartona vai izgrieziet to no koka, ja veicat koka darbus. Blakus novietojiet ķekaru ar paštaisītiem burkāniem: saburziet kādu vecu avīzi, lai iegūtu burkāna formu; izgrieziet no kartona un nokrāsojiet zāles stublājus zaļus; piestipriniet tos avīzes burkāna galā un ietiniet visu līmlentē. Aptiniet pa virsu auklas kārtu un krāsojiet dažādos oranžos toņos, lai izskatītos dabiski.

meitene ara rota koku ar lieldienu olam

Ja Jums ir veci apavi, īpaši gumijas, pateicoties Jums, tie var atdzimt, šoreiz izskatoties pēc Lieldienu dekorācijām, kas būs piemērotas novietošanai ārā. Pie apaviem var piestiprināt kaltētus un dzīvus augus, papildināt tos ar mākslīgām olām vai ko vien sirds kāro. Tas būs lielisks rotājums pagalmam, dārzam vai augļu dārzam.

Lieldienu aktivitātes bērniem

Daži Lieldienu rotājumi var kalpot ne tikai kā dekorācija, tie var arī nodarbināt bērnus. Piemēram, olu ripināšanai var izgatavot galdu, kas dekorēts ar Lieldienu atribūtiku. Kā arī kas būs Lieldienas bērniem bez olu meklēšanas konkursa! Vietās, kur ir paslēptas olas, varat izgatavot mazas dekorācijas-mājienus, kas piešķirs mājoklim vēl vairāk mājīguma. Starp citu, daudzu Lieldienu dekorāciju izgatavošanai varat piesaistīt arī bērnus – jautra laika pavadīšana ar visu ģimeni garantēta.

berni spele ar olam lieldienas

Kā redzams, idejas par Lieldienu atribūtiku ir neizsmeļamas. Ja domājāt, kā izrotāt savu māju Lieldienām, iespējams, Jums patiks mūsu otrs ceļvedis, kurā mēs arī rakstām vairāk par Lieldienu dāvanu idejām, kas pārsteigs Jūsu mīļos.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
4 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?