Noderīgi padomi

Mazas vannas istabas iekārtošana. Padomi un foto

Plaša izvēle vannas istabas mēbelēm
19 05 2021
maza un erta vannas istaba

Vannas istaba ir tā vieta mājoklī, kurā ir patīkami atpūsties no ikdienā piedzīvotā. Tāpēc vannas istaba ir tā telpa, kurai jāpievērš īpaša uzmanība, to iekārtojot. Tomēr reti kurš var lepoties ar lielu vannas istabas platību. Mazas vannas istabas iekārtošana nav vienkāršākais uzdevums. Ar to daudz vieglāk būs tikt galā, ja ievērosiet turpmākos padomus. 

Apsveriet vissvarīgāko aprīkojumu

Vannas istabas interjers mājoklī nevar iztikt bez būtiskas dilemmas, ko izvēlēties vislabāk - vannu vai dušas kabīni. Jā, vietas taupīšanas ziņā mazā vannas istabā dušas kabīne ir noteikti iecienītāka, tomēr, ja patīk relaksēties vannā, tad no tās nevajadzētu atteikties. Šīs ierīces var būt arī pietiekami kompaktas, lai ietilptu mazās telpās - vienkārši jāzina, kādu vannu izvēlēties. 

vanna neliela interjera vannas istabavanna maza vannas istabaerta vanna vannas istabas interjera

Rūpīgi izmēriet un izplānojiet telpu

Pat nelielā telpā var izvietot visu nepieciešamo vannas istabas aprīkojumu un piederumus – viss, kas jāizdara, ir gudri un prātīgi jāizmanto visa pieejamā vieta. Sākumā ir jāsastāda telpas plāns. Padomājiet, kur stāvēs galvenās mēbeles un iekārtas un pārliecinieties, ka tad, kad tās tiks ierīkotas, Jums pietiks vietas, lai pārvietotos. 

Tāpat noteikti jāpadomā, vai būs ērti stāvēt pie izlietnes, kas ir viens no galvenajiem elementiem. Plānojot telpu, Jūs redzēsiet, cik daudz vietas ir palicis un, kādas vannas istabas idejas var īstenot.

spogulis maza vannas istabamoderna neliela vannas istabaneliela vannas istaba ar spoguli

Izmantojiet sienas priekšrocības

Lai maksimāli izmantotu telpas platību, mēģiniet dot prioritāti piekarinātiem risinājumiem. Skapīšiem, spoguļiem, vannošanās līdzekļu plauktiņiem, dvieļu turētājiem un citiem līdzīgiem izstrādājumiem nevajadzēs platību uz zemes, bet telpas iekārtojums būs ērtāks.

 Zināms, ka prātā ir jāpatur estētika un jācenšas visus šos piederumus un dizaina elementus saskaņot – tikai šādā veidā Jūs attīstīsiet harmonisku vidi un panāksiet vēlamo efektu.

piekaramas detalas vannas istabaipiekarami aksesuari mazai vannas istabaiaksesuari mazas platibas vannas istabai

Neaizmirstiet par istabas stūriem

Gluži tā pat kā sienas, Jums vannas istabā vajadzētu racionāli izmantot arī telpas stūrus, kuri ļoti bieži paliek neizmantoti. Tajos ļoti viegli iederēsies veļas kaste vai stūra izlietne ar skapīti. Atkarībā no izkārtojuma, šajās vietās var būt arī stūra vanna vai cita veida vannas. Neatstājiet šīs zonas tukšas – tad pat ļoti maza istaba izrādīsies pietiekami plata.

piederumi vannai vannas istabaskapisi mazai vannas istabaimazas vannas istabas interjers

Pievērsiet uzmanību apgaismojumam

Pareizi ierīkots apgaismojums ļaus Jums optiski paplašināt telpu. Centieties radīt pēc iespējas vairāk dabiskā apgaismojuma un izvairieties no ēnām stūros – tad telpa noteikti vizuāli izskatīsies lielāka. Turklāt ir vērts izmantot arī gaismu atstarojošas virsmas, piemēram, flīzes ar spīdīgām virsmām.

 Parūpējieties arī par spoguli – cik vien iespējams, mēģiniet to izvēlēties pēc iespējas lielāku. Tāpat arī flīžu izmērs ir svarīgs - vislabāk izvēlēties pēc iespējas lielākas flīzes. Papildu gaismu dos durvis ar stikla ielaidumu, kā arī citi stikla elementi.

apgaismojums maza vannas istabalampas maza vannas istabamajigs apgaismojums vannas istaba ar spoguli

Dodiet priekšroku gaišākiem toņiem

Gaišāki toņi vannas istabai piešķir vairāk vietas, tāpēc Jūs noteikti nekļūdīsieties, ja biežāk lietosiet gaišus pasteļtoņus. Tiesa, sekojot pašreizējām vannas istabas interjera tendencēm, Jūs uzzināsiet, ka melns atkal ir modē, šī krāsa piešķir greznību un eleganci. Nereti cilvēki izvēlas tumšas krāsas izlietnes, veļas kastes, plauktiņus, veļas mašīnas vai vannas. 

Pareizi izvēloties apgaismojumu un rūpīgi pārdomājot visas nianses, šo krāsu var izmantot arī mazās telpās. Tomēr ir arī iespējams noorganizēt, lai mazās vannas istabas un tualetes interjerā būtu tumši aksesuāri – tad Jūs neatpaliksiet no modes un tajā pašā laikā saglabāsiet plašuma sajūtu.

melnas krasas detalas maza vannas istabatumss interjers neliela vannas istabamelni aksesuari vannas istabai

Rūpīgi izvēlieties tualetes podu

Gadījumos, kad tualetes pods un vanna atrodas kopējā telpā, ir ļoti svarīgi rūpīgi izlemt, kāds tualetes pods ir vislabākais. Ja ir iespējams, izvēlieties piekarināmo modeli. Daļa no tualetes poda konstrukcijas tiek paslēpta sienā, tāpēc šai ierīcei ir nepieciešams daudz mazāk vietas, un pati vannas istaba izskatās estētiskāka, patīkamāka un plašāka. 

Pievērsiet uzmanību arī izmēriem – izvēloties kompaktāku tualetes podu, Jūs ietaupīsiet papildu vietu.

tualetes pods mazai vannas istabaipiekarams tualetes pods mazai vannas istabaitualetes pods vannas istaba

Ievelkama niša

Ļoti laba izvēle, ja nepieciešams pēc iespējas vairāk papildus vietas, ir ievelkamas nišas izveide. Šāda niša būs lielisks dizaina elements, tā neaizņem daudz vietas, turklāt to ir vienkārši uzstādīt pret kādu no vannas istabas sienām. Šajā nišā var glabāt visas nepieciešamās lietas. Ja nevēlaties ievelkamu nišu, varat izvēlēties iebūvējamus plauktus, kuros varēs glabāt pat veļas kasti vai arī paslēpt santehnikas caurules, ja nevēlaties, ka tās ir redzamas.

iebuvejami plaukti vannas istaba nisa vannasistaba

Zils fona apgaismojums

Dažādi zilās krāsas toņi ir lielisks risinājums, lai radītu ilūziju, ka dzīvojamā platība ir plašāka nekā tā patiesībā ir. Panākot šādu ilūziju, maza vannas istaba izmēra ziņā paliks daudz plašāka, ja tiks izmantots zils apgaismojums. Piemēram, spogulis var tikt izgaismots ar zilu gaismu, tāpat arī uz grīdas var novietot zilu apgaismes ķermeni.

zils apgaismojums vannasistaba zils dusas kabines apgaismojums

Izvelkama duša

Lai telpa būtu pēc iespējas plašāka, ieteicams izvēlēties dušu ne vannu. Taču dažkārt var šķist, ka arī dušai nav vietas. Šādiem gadījumiem ir izgudrota saliekamā duša, kas ļoti mazai vannas istabai būs ļoti piemērota. Reizēs, kad nav vajadzības mazgāties, saliekamo dušas kabīni varēs vienkārši salikt, līdz ar to telpā būs lielāka brīvā vieta. Šāda duša aiztaupīs biežu tās tīrīšanu no ūdens nogulsnēm, jo, kā jau zināms, ūdens, it īpaši kaļķains ūdens, atstāj pleķus uz dažādām virsmām. Ja ir slinkums pārāk bieži tīrīt dušu, tad to ļoti vienkārši ir salikt atpakaļ un neviens pat nepamanīs, ka tā ir netīra.

Visas iepriekš minētās idejas ļaus iekārtot gaumīgu telpu pat mazā vannas istabā. Galvenais atrast savām vēlmēm atbilstošu dizainu.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.7/5
9 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?