Noderīgi padomi

Mikroviļņu krāsns tīrīšana: ko izmēģināt?

Plaša izvēle mikroviļņu krāsnīm
11 11 2019
sieviete tira mikrovilnu krasni iekspuse

Mikroviļņu krāsns tīrīšana ir neizbēgams darbs, kas bieži vien prasa daudz pūļu. Pārgatavots ēdiens, netīri traipi un dažreiz nepatīkama smaka var radīt problēmas, bet tikai ne tad, ja jūs izmēģināsiet dažus vienkāršus, bet efektīvus trikus, ar kuriem padalīsimies ar jums. Jums nebūs ilgi jādomā par mikroviļņu krāsns tīrīšanu - jūs atradīsiet visus pareizos rīkus savā virtuvē!


Kā tīrīt mikroviļņu krāsns iekšpusi?

Mikroviļņu krāsns iekšpuses tīrīšana vienmēr ir vissmagākā daļa - izmēģiniet kādu no šīm metodēm, ja parastie tīrīšanas līdzekļi nevar noņemt traipus.

Mikroviļņu krāsns tīrīšana ar etiķi

Šādai tīrīšanai jums būs nepieciešams:

- Dziļāks trauks, ko var  lietot mikroviļņu krāsnī; 

- 2 ēdamkarotes etiķa;

- Glāze ūdens;

- Sausa lupatiņa.

Veiciet nepieciešamās darbības, rīkojoties šādi:

  1. Bļodā ielejiet ūdeni, etiķi un labi samaisiet.
  2. Izvēlieties maksimālo mikroviļņu krāsns temperatūru un turiet trauku tajā apmēram 5 minūtes. Atkarībā no ierīces dažreiz var būt pietiekami arī ar īsākiem laika posmiem, tāpēc ieteicams pirmo reizi novērot situāciju. Jūsu mērķis ir noņemt netīrumus no iekšējām sienām.
  3. Apmēram 15–30 minūtes pēc ierīces izslēgšanas neko nedariet - ļaujiet visiem netīrumiem nonākt no sienām. Pēc šī laika uzmanīgi izņemot sakarsušo trauku no mikroviļņu krāsns. 
  4. Paņemiet sausu lupatiņu vai sūkli un rūpīgi notīriet krāsns iekšpusi - tagad pat visspēcīgākos traipus būs viegli notīrīt!

Mikroviļņu krāsns tīrīšana ar citronu

Minētajai metodei būs nepieciešams:

- Mikroviļņu krāsnij draudzīgs trauks;

- 1 citrons;

- Ūdens;

- Sausa lupatiņa.

Tīrīšanas procedūra:

  1. Ielejiet ūdeni izvēlētajā traukā (piepildiet to gandrīz līdz pusei), pārgrieziet citronu uz pusēm un izspiediet tā sulu tajā pašā bļodā un salieciet pārējo kopā.
  2. Maksimālā režīmā sildiet trauku ar ūdeni apmēram trīs minūtes un ļaujiet tam nostāvēties pusstundu.
  3. Uzmanīgi izņemiet trauku, paņemiet sausu drānu un sāciet strādāt. Ja visus netīrumus nevar notīrīt šādā veidā, sauso lupatiņu vajadzētu iemērk tajā pašā maisījumā - tad jūs visus traipus noteikti varēsiet viegli noņemt. 

Mikroviļņu krāsns tīrīšana ar cepamo sodu

Cepamā soda parasti tiek izmantota, cīnoties ar mikroviļņu krāsns kaitinošajiem aromātiem - viss, kas jums jādara, ir jāatstāj tās iepakojums atvērts uz nakti. Taču sodu var izmantot arī kā efektīvu tīrīšanas līdzekli.

Jums būs nepieciešams:

- 4 ēdamkarotes cepamās sodas;

- 1,25 litri ūdens;

- Divi trauki (vienam no tiem jābūt piemērotiem sildīšanai);

- Pus glāze etiķa;

- Ziepes;

- Sūklis.

Veiciet šīs darbības:

  1. Cepamo sodu sajauciet ar litru ūdens, līdz cepamais pulveris ir pilnībā izšķīdis. Iegremdējiet sūkli šajā maisījumā un rūpīgi notīriet mikroviļņu krāsns iekšpusi.
  2. Otrā traukā samaisiet etiķi un ūdeni vienādās proporcijās. Ievietojiet mikroviļņu krāsnī, turiet to 3 līdz 5 minūtes ar pilnu jaudu un pēc tam atstājiet uz 10 minūtēm.
  3. Izņemiet gan mikroviļņu krāsns pannu, gan citas izņemamās daļas un notīriet tās ar siltu ziepjūdeni, līdz nav nekādas sodas pazīmes.

Kā notīrīt mikroviļņu krāsns ārpusi?

Lai arī ar  vismodernākajām metodēm nav nepieciešams tīrīt mikroviļņu krāsns ārpusi, varat izmēģināt citu negaidītu metodi, kas krāsns durvju stiklam piešķirs papildu spīdumu. Jums arī nebūs nepieciešami īpaši tīrīšanas līdzekļi - pietiks tikai ar vienkāršu spirtu saturošu līdzekli. Uzklājiet nelielu daudzumu uz mikrošķiedras auduma, viegli noberziet visu ierīces ārpusi un baudiet nevainojamu spīdumu!

Izmantojot šīs metodes, jūs bez lielas piepūles varēsiet baudīt tīru mikroviļņu krāsni. Tomēr ieteicams negaidīt, kamēr pārtikas atlikumi pielīp pie krāsns sienām, un, atverot durvis, jūs sagaidīs nepatīkams aromāts - ja jūs to regulāri tīrīsiett, jums nekad nebūs jāveic radikāli pasākumi.

Pircējiem patika šis ieraksts

1/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?