Noderīgi padomi

Mikseris vai blenderis? Kā izvēlēties?

Izvēlēties mikseri
15 03 2018
mikseris un blenderis galvenas atskiribas

Gan mikseri, gan arī blenderi plaši izmanto virtuvē. Ar to palīdzību ir iespējams pagatavot dažādus mīklas veidus, kokteiļus, zupas, desertus un visdažādākos citus ēdienus. Ne vienmēr ir iespēja iegādāties šīs abas ierīces. Tā iemesls var būt to cena, gan arī nelielā virtuves platība. Tam, lai izvēlētos vispiemērotāko ierīci, kas apmierinātu Jūsu vajadzības, vislabāk ir salīdzināt miksera un blendera sniegtās iespējas. Mēs sniegsim padomus, kuri no tiem ir vislabākie kokteiļu un citu lietderīgu ēdienu pagatavošanai.

Mikseris un blenderis (mikseris ar paliktni) – galvenās atšķirības

 • Mikseris – tā ir ierīce, kas domāta smalcināšanai un jaukšanai (tā sajauc ēdienu krēmveida konsistencē). Var izvēlēties vienu no divām versijām: kokteileru vai rokas mikseri. Dažu modeļu komplektācijā ir nomaināmi uzgaļi, kas, piemēram, var saputot olbaltumu putiņas.
 • Blenderis ar trauku visbiežāk tiek izmantots maisīšanai. Vairums modeļiem ir nomaināmi uzgaļi. Visbiežāk tie ir maisīšanas āķi. Dažiem mikseriem var būt uzgalis rīvēšanai, kas tiek piestiprināts pie korpusa un tiek izmantots kā rokas mikseris. Šīs kombinācijas trūkums ir miksera svars, ko darba laikā ir jātur, kā arī uzgaļu daudz vājāka veiktspēja, salīdzinājumā ar tradicionālo mikseri.

Abas ierīces atšķiras ar plašo izmantošanas spektru, taču, lai pagatavotu augļu kokteiļus, krēmzupas, smūtijus, vairāk ir piemērots blenderis.

TOP - piedāvājumi: Mikseri


Veikalos var atrast dažādus blenderus. Kuru izvēlēties?

 • Rokas blenderis – mazs un ērts. Tas var sastāvēt no atsevišķas daļas un noņemama uzgaļa, tostarp var būt daudz un dažādi aksesuāri. Rokas blenderi ir iespējams izmantot ar jebkuru trauku, bļodu vai tasi. Tā priekšrocības ir nelielais izmērs, konkurētspējīgā cena un arī tas, ka tā darbību neierobežo trauka izmērs – ar tā palīdzību ir iespējams samaisīt jebkura trauka saturu.
 • Blenderis – kokteilers – tas ir galda variants, nedaudz vairāk profesionāls risinājums un daudzfunkcionālāks risinājums. Šāda tipa blenderim ir noteikta izmēra trauks, tam var piemist dažādas funkcijas un būt dažādi uzgaļi, kas tiek lietoti ēdiena smalcināšanai, augļu rīvēšanai vai dārzeņu rīvēšanai, putošanai. Blenderis ar kausu – tā ir daudz jaudīgāka ierīce, tas nozīmē, ka to ir iespējams izmantot cietu ingredientu smalcināšanai un rīvēšanai (svaigi dārzeņi, rieksti, šokolāde, bet daži modeļi spēj pat smalcināt ledu).
 • Blenderis ar noņemamu kokteileru – tas ir interesants variants galda ierīcei. Šāda tipa blenderim ir speciāls konteiners, kas līdzinās pudelei. Rīvēšanas process tiek veikts konteinerā, un pēc darba beigām konteineru ir iespējams noņemt no pamatnes, aizskrūvēt un paņemt līdzi. Tas ir teicams risinājums cilvēkiem, kas augstu vērtē veselību ēdienu, un vēlas katru dienu gatavot mājas biezputru un kokteiļus, ko var ņemt līdzi uz skolu, darbu vai ceļojumā.
 • Blenderis ar traukiem un konteineriem – vēl viens variants tiem, kas vērtē augstu iespēju ar blendera palīdzību ātri pagatavot ēdienu līdzi ņemšanai. Ir vērts pievērst uzmanību modeļiem, kuriem ir vairāki trauki un dažādu izmēru konteineri. Vienā no tiem var sarīvēt ēdiena porciju, pēc tam sadalīt to ģimenes locekļu starpā.

Blenderu popularitāte ar traukiem un konteineriem strauji pieaug. Veselīgs ēdiens un mājās pagatavotie ēdieni vairums cilvēku kļūst par dabisku parādību. Šī risinājuma priekšrocība ir ātra porciju pagatavošana un netīro trauku daudzuma samazināšanās. Rīvēšanai izmantotais konteiners arī ir paredzēts ēdiena uzglabāšanai un nešanai. Tas ir ļoti ērti. Taču, tā nebūt nav vienīgā iespēja. Galu galā, Jūs taču varat izmantot vienkāršu rokas blenderu vai blenderu ar kokteileru, un iegūto kokteili vai zupu saliet citos konteineros vai traukos.

Izvēloties blenderu, svarīgi ir ne tikai izvēlēties iepatikušās ierīces tipu (piemēram, blenderis – kokteilers), bet arī vajadzētu atcerēties par dažādu ražotāju ražojumu salīdzināšanu.

TOP - piedāvājumi: Blenderi


Kam būtu jāpievērš uzmanība miksera iegādes laikā?

 • Jauda – jo tā ir lielāk, jo vairāk cietus ingredientus būs iespējams sarīvēt un sasmalcināt. Jaudīgs mikseris būs daudz efektīvāks un daudzfunkcionālāks.
 • Apgriezieni – salīdzinoši nozīmīga informācija ir par maksimālo apgriezienu skaitu minūtē. Jo lielāka ir tā vērtība, jo ātrāk ierīce spēs darboties un jo ātrāk tā pagatavos izvēlēto ēdienu. Vēl viena ne mazāk svarīga funkcija – iespēja regulēt apgriezienu skaitu. Kā likums, vairums mikseriem ir vairāki ātrumi, ko var vienmērīgi palielināt, vai samazināt. Tas lietotājam ļauj izvēlēties optimālos darba parametrus.
 • Asmeņi – tie var būt noņemami vai pastāvīgi. Dažiem modeļiem ir tikai divi asmeņi, citiem – veseli seši. Laba izvēle ir blenderis ar asmeņiem, kas rotē pretējā virzienā (horizontāli un vertikāli) un ļoti precīzi sagriež pārtikas produktus.
 • Barošana – veikalos var atrast bezvadu blenderus, taču blenderi ar tīkla barošanu ir apveltīti ar daudz lielāku veiktspēju un ir efektīvāki.
 • Kvalitāte – galda blenderis ir savdabīgs virtuves dekors. Ir jāpievērš uzmanība izgatavošanas estētikai un izmantotajiem materiāliem, kas iespaido ierīces izturību.
 • Funkcijas – ir jāizvēlas blenderi ar ātruma regulēšanas funkciju esamību. Laba izvēle ir ierīces ar Turbo funkciju, kas lieti noder maisīšanas laikā, kad tiek maisītas īpaši biezas un cietas vielas.
 • Aksesuāri – ļoti noderīgi un principā iespaido ierīces lietošanas komfortu. Tie var būt uzgaļi putošanai, kapātāji vai ledus smalcinātāji. Tie var būt īpaši trauki, konteineri, glāzes vai kausi.

Internettveikals 220.lv palīdzēs Jums pieņemt pareizu lēmumu par miksera vai blendera iegādi!

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.