Noderīgi padomi

Mobilie telefoni senioriem

Plaša izvēle mobilajiem telefoniem
12 05 2020
kadu telefonu izveleties vecaka gadagajuma cilvekiem

Mūsdienās jaunās tehnoloģijas strauji ienāk mūsu ikdienas dzīvē, un mobilie telefoni arvien vairāk nonāk ne tikai pusaudžu, bet arī senioru rokās. Lai gan ir ierasts uzskatīt, ka šīs ierīces nav piemērotas gados vecākiem cilvēkiem, tomēr, paturot prātā dažas galvenās funkcijas, Jūs noteikti varēsiet atrast ērtu un viegli lietojamu variantu. Kādi telefoni ir labāka izvēle senioriem?

Skārienjūtīgs vai pogu senioru telefons?

Apsverot, kuri mobilie telefoni ir vislabāk piemēroti senioriem, Jums vajadzētu sākt ar to vadības veidu. Dotajā brīdī tirgū joprojām ir pieejams telefons ar lielām pogām, kas daudziem vecāka gājuma cilvēkiem šķiet daudz vienkāršāki un vieglāk saprotami. Salokāmie telefoni ar šādu tastatūru (vai citu veidu mobilie telefoni) visiem ir ļoti labi pazīstami, tomēr visbiežāk tie var piedāvāt daudz mazāk iespēju nekā mobilie telefoni ar populāro skārienekrānu. Šādas tastatūras taustiņi ir pietiekami lieli, un nospiežot, seniori jutīs nelielu vibrāciju, viņi viegli sapratīs šos jauninājumus un kā tieši ir jārīkojas ar šo ierīci. Tiesa, paša sākumā viņiem var būt nepieciešama nedaudz lielāka Jūsu palīdzība.

Vienkārša un ērta lietošana

Ne tikai lielās pogas vai tastatūra nodrošina, ka telefons veciem cilvēkiem patiešām būs viegli un ērti lietojams ikdienā – izvēloties šo ierīci, Jums jāņem vērā arī šie aspekti:

  • Liels ierīces izmērs. Ja seniori varēs ērti paņemt šo telefonu rokās, tad tā izmantošana būs daudz ērtāka un vieglāka. Šajā gadījumā tiek ieteikti modeļi, kuru diagonāle ir vismaz no 5,5 līdz 6 collām. Arī salokāmais telefons pensionāriem būs ārkārtīgi ērts – īpaši tad, ja seniori daudz zvana un tur šo ierīci tuvu pie auss.


  • Vienkāršākais vadības panelis. Ja seniors vēlas pēc iespējas vienkāršāku ierīci, pārliecinieties, ka telefona ekrānā ir pēc iespējas mazāk nevajadzīgu ikonu. Tādā gadījumā būs ļoti noderīga arī balss zvana funkcija vai vismaz iespēja ātrāk sazināties ar svarīgākajiem kontaktiem.

  • Skaidrs ekrāns. Ir ļoti svarīgi, lai senioriem paredzētajam mobilajam telefonam būtu liels ekrāns, pietiekami liels un skaidrs fonts, kā arī spilgtas un kontrastējošas krāsas – visi šie aspekti ļaus daudz vieglāk izprast visu informāciju.


  • Ilgmūžīgs akumulators. Jo ietilpīgāks būs akumulators, jo retāk būs nepieciešams to uzlādēt. Vienkāršiem telefoniem parasti nav nepieciešams daudz enerģijas – ja seniori to izmantos tikai svarīgiem zvaniem vai īsziņām, par biežu lādēšanu Jūs varēsiet aizmirst.