Noderīgi padomi

Mobilie telefoni senioriem

Izvēlies mobilo telefonu
15 05 2019
kadu telefonu izveleties vacaka gadagajuma cilvekiem

Mazbērni rūpējas par saviem vectētiņiem un vecmāmiņām, un, vēlot visu to labāko, dāvina viņiem ne pārāk dārgus, taču kvalitatīvus viedtālruņus. Telefoni pensionāriem ir jutīgs temats, jo vecmāmiņas un vectētiņi pastāvīgi spurojas pretī – nav mums vajadzīgi šie skārienjūtīgie ekrāni, dodiet mums telefonu ar lielākām podziņām... Tādējādi rodas šāda dilemma: kā būtu jārīkojas šajā gadījumā? Vai būtu jāiegādājas briesmīgie telefoni ar atbaidošām podziņām, vai arī pavisam vienkārši viedtālruņi? Senioru telefons - kādu izvēlēties? Sākotnēji svarīgi saprast, ka ir ļoti būtiski, lai telefons senioriem kalpotu kā palīglīdzeklis, nevis kā traucēklis, kas rada lieku stresu.

TOP mobilie telefoni


Ar ko Jums asociējas telefons pensionāriem? Liels mobilais telefons vai vēl precīzāk telefons ar lielām pogām? Un pirmā ideja, meklējot īsto, ir telefoni Just5 senioriem, jo tajos ietvertas abas iepriekšminētās it kā "būtiskās" pazīmes? Iedziļinoties pamanīsiet, šīs nav visbūtiskākās prasības. Pirmkārt, telefoni Just5 pensionāriem nav vienīgā iespējamā izvēle. Pensionāru telefons nozīmē daudz vairāk. Otrkārt, liels mobilais telefons var izrādīties neparocīgi smags, bet, treškārt, salīdzinoši bieži mobilajiem telefoniem ar lielajām podziņām ir piemītoši pat daudzi trūkumi to pārvaldības funkciju sakarā. Dažas no tām tiek pārvaldītas neloģiski un sarežģīti. Tostarp, ne visiem ir piemītoša ātrā zvana funkcija, un arī ekrāns bieži vien mēdz būt maziņš. Jautājums: cik bieži tiek izmantota SOS poga, ar kā palīdzību ir jāatbaida zagļi. Vai arī lukturītis, kas ir pieejams visos viedtālruņos (kopā ar kameru). Senioriem aktuālas ir tikai dažas funkcijas – kādam piezvanīt, iestatīt modinātāju un... tas arī viss. Daudzi pat nelasa SMS ziņojumus. Un, ja arī lasa, tad rakstīt gan tos nepavisam neuzdrīkstas. „Ka tik nesanāk kaut ko sabojāt...”, - tā attaisnojas vecmāmiņa vai vectēvs. 

Lūk, visvienkāršākais risinājums – atvāžamie telefoni senioriem. Tostarp, nevajag spiest pat „zaļo” podziņu – atver un runā. Taisnības labad jāteic, ka šāda veida telefonu sortiments ir ļoti niecīgs.

Kādēļ vislabākā izvēle senioriem ir viedtālruņi?


  • Liels ekrāns, ikonu un šriftu palielināšanas iespēja. Android sistēma to var veikt patstāvīgi vai arī tostarp izmantot īpašu sāknēšanas programmu (laucher). Tostarp sākuma ekrānā būs iespējams iestatīt, kāda izmēra un kādas konkrēti ikonas tiks atainotas.
  • Ātrā zvana iespēja. Šāda funkcija piemīt visiem Android telefoniem. Tās ir kontaktu grāmatzīmes. Gluži vienkārši nofotografējiet savus radus un tuviniekus, kuriem seniori visbiežāk zvana, un pievienojiet šīs fotogrāfijas kontaktiem. Pēc tam ekrānā atstājiet grāmatzīmes, lai varētu šie kontaktiem piezvanīt. Ekrānā būs iespējams izvietot vairākus kontaktus, un Jūsu vecāka gadagājuma radinieki varēs piezvanīt attiecīgajam abonentam ar vienu pieskārienu.
  • Lukturītis atrodas ikvienā telefonā ar kameru. Tika ir nepieciešama ievērojama ikona.
  • SOS signālu arī ir iespējams uzstādīt – šajā sakarā, gluži vienkārši, vajag lejupielādēt attiecīgo programmu.
  • Spēles spēj aizraut pat vecāka gadagājuma cilvēkus. Viņiem patiesi patīk runcis Toms un citas vienkāršas spēlītes, kur nav īpaši daudz jāpiedomā. Senioriem patīk šaudīties ar bumbiņām un citas vienkāršas spēlītes. Svarīgi, lai šo spēļu sakarā nebūtu nepieciešama ātra reakcija, un tās būtu salīdzinoši saprotamas. Jāteic, ka tās lieti noderēs poliklīnikā, daudzu stundu gaidīšanas laikā, vai arī sabiedriskajā transportā.
  • Vecmāmiņām un vectētiņiem ir vēlēšanās ņemt sev līdzi savu bērnu un mazbērnu fotogrāfijas. Viņi tās izrāda saviem kaimiņiem un citiem radiniekiem, tādēļ iemāciet seniorus fotografēt. Tai skaitā, esiet gatavi, ka Jums nāksies ar Bluetooth starpniecību pārsūtīt fotogrāfiju albumus (uzreiz, kā vien Jūs ieradīsieties ciemos, lai vēlākā gaitā viņiem būtu iespējams apskatīties šīs fotogrāfijas). Protams, ka šādas nodarbes veikšanai, vairāk piemērots ir planšetdators, taču - tas jau ir nākamais posms...
  • Atgādinājumi zāļu ieņemšanas sakarā, modinātāji – viena no vispopulārākajām, senioru izmantotajām, programmu grupām
  • Iemāciet viņiem rakstīt SMS ziņojumus, tostarp izmantojot balss funkciju. Šāda funkcija ir atrodama ikvienā Android ierīcē, vajag tikai iestatīt latviešu valodu. Tādējādi, senioriem nenāksies manuāli ievadīt tekstu ar klaviatūras starpniecību, jāteic, ka arī klaviatūra ir labāka, nekā telefonos ar podziņām, kā sakarā ir vairākkārt jāspiež podziņa, lai varētu ievadīt attiecīgo burtu.

Tostarp, mobilajos telefonos vajadzētu būt arī papildu aizsardzības līdzekļiem. Obligāti uzstādiet ekrāna aizsargstiklu, kā arī iegādājieties ērtu telefona maciņu. Jo telefons var izkrist no rokām, tādējādi radot problēmas, un tādēļ šādi aizsardzības pasākumi ir vienkārša nepieciešamība.  


Palīdziet saviem senioriem – vecākiem, vecmāmiņām un vectētiņiem, lietot modernās tehnoloģijas – nevis ieraduma pēc, bet gan, lai viņiem palīdzētu no sirds. Saprotam, ka viedtālrunis senioriem šķiet kā nesavienojamas lietas reizēm, tomēr mūsuprāt, svarīgi vienkārši atrast labāko kombināciju, atbilstoši seniora vajadzībām un iespējams mobilais telefons senioriem kļūs par drošu palīgu, tāpēc senioru telefoni jāizvēlas uzmanīgi. Senioru telefons nedrīkst radīt apgrūtinājumu.

Pircējiem patika šis ieraksts

2.6/5
5 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2019 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.