Noderīgi padomi

Noderīgi ieteikumi efektīvai un ekonomiskai veļas mazgāšanai

Plaša izvēle veļas mašīnām
20 11 2019
velas masina stav vannas istaba ar atvertam durvim

Veļas mazgāšana ir uzdevums, no kura mēs ikdienā nevaram izvairīties. Noteikti arī Jūsu tuvinieku un paziņu lokā nav tādu cilvēku, kas patiesi izbaudītu veļas mazgāšanas procesu. Netīro drēbju šķirošana, likšana veļas mašīnā, izņemšana, izkāršana, gludināšana un locīšana prasa daudz laika un pūļu. 

Kā padarīt “veļas dienas” nedaudz patīkamākas un vienkāršākas? Turpiniet lasīt, lai uzzinātu padomus, kas Jums noderēs ikdienā!

Vispirms šķirošana, pēc tam – mazgāšana

Būsim atklāti – šķirošana ir ne tikai garlaicīga, bet arī laikietilpīga. Smagāko darbu, protams, paveic veļas mašīna. Lai izšķirotu drēbes, jāņem vērā gan veļas krāsa, gan materiāls, mazgāšanas norādījumi un citi parametri. Lūk, kas jāņem vērā, lai veļas šķirošanu padarītu vienkāršāku:

  • Ieguldiet līdzekļus, lai iegādātos veļas grozus / veļas kastes, kas atvieglo drēbju šķirošanu, piemēram, nodalītu gaišo no tumšās veļas;
  • Ievietojiet veļas grozā mazāku maisiņu nelieliem apģērba elementiem, piemēram, apakšveļai un zeķēm;
  • Izlaidiet soli ar veļas grozu un netīrās drēbes lieciet uzreiz veļas mašīnā, lai veiktu mazgāšanu, kad tā piepildīta.

Šķirojiet veļu pēc tās svara

Vairums no mums veļu šķiro pēc tās krāsas, taču, ja vēlaties šo procesu padarīt efektīvāku, iesakām izmēģināt šķirošanu pēc svara. Ja vien Jums nav jāmazgā spilgtu toņu drēbes, kas viena otru var sakrāsot, veļas dalīšana pēc svara grupām palīdzēs ietaupīt diezgan daudz laika un pūļu.

Ja atlasīsiet mazgāšanai tikai vieglos apģērba gabalus, veļas mašīnā varēsiet salikt daudz vairāk veļas, tādējādi ietaupot laiku un naudu.

Izmantojiet atsevišķu maisiņu vai kastīti pazudušo / atrasto zeķu uzglabāšanai

Daudziem no mums ir gadījies pēc veļas mašīnas lietošanas atklāt, ka kāda no zeķēm ir devusies “neceļos”. Ja pēc kāda laika tā parādās, otra pāra zeķe to var gaidīt kastītē vai maisiņā, nesajaucot to ar citām zeķēm. Tāpat mazāku elementu mazgāšanai, piemēram, zeķēm, apakšbiksēm un krūšturiem iesakām izmantot veļas mazgāšanas maisiņus, kurus varat iegādāties interneta veikalā 220.lv! Tie ne tikai palīdzēs saudzēt šos apģērbus, bet arī neļaus tos pazaudēt.

Turiet mājās efektīvu traipu tīrītāju ārkārtas situācijām

Mēs nevaram zināt, kurā brīdī šis līdzeklis var noderēt, piemēram, zāles, vīna, kafijas, biešu sulas un citu sarežģīti tīrāmu traipu izņemšanai. Tāpat iesakām arī internetā pameklēt un piefiksēt padomus, kas palīdzēs vienkāršāk iztīrīt no apģērba dažādas vielas, lai nepieciešamības gadījumā šo informāciju varētu lietderīgi izmantot. 


Izveidojiet gudru veļas šķirošanas sistēmu

Ja mēs dzīvotu ideālā pasaulē, mums būtu vairāki veļas grozi, kas palīdz sašķirot drēbes pēc to krāsām, materiāliem un citām pazīmēm. Taču lielākajā daļā mājokļu tam visam diemžēl netiek vietas, tāpēc ir jāpielieto radošums. 

Ja Jums mājās ir lieka bufete vai skapis, to varat pārveidot par veļas noliktavu, novietojot skapī netīro drēbju grozus, gludināmo dēli, mazgāšanas līdzekļus un citus piederumus.

Pārveidojiet trepes par vietu taupošu drēbju žāvētāju

Ja Jūsu mājoklī ir trepes, kuras vai netiek izmantotas, tās varat nokrāsot/nolakot un pārveidot par drēbju pakaramo, kas taupa vietu telpā. Kā zināms, drēbju žāvēšana ir diezgan sarežģīta, ja mājās nav žāvētāja, tādēļ ir vērts izmēģināt dažādus paņēmienus, kas var atvieglot Jūsu ikdienu. 

Lai pasargātu māju no mitruma un ietaupītu vietu, aplūkojiet 220.lv sortimentā esošās veļas mašīnas ar žāvētāja funkciju – ierīce divi vienā!

Mazgājiet veļu retāk, dozējot atbilstošu pulvera daudzumu

Mēdz gadīties, ka cilvēki darbina pustukšas veļas mašīnas vairākas reizes nedēļā, taču šāda rīcība noved pie augstākām elektrības izmaksām. Tā vietā centieties rūpīgāk saplānot savu laiku un veikt drēbju mazgāšanu reizi nedēļā, kad ir sakrājies pietiekams veļas daudzums.

Savukārt, dozējot veļas pulveri, vienmēr ievērojiet ražotāja norādījumus, kas minēti uz iepakojuma. Pārāk daudz veļas pulvera nenozīmē tīrākas drēbes, jo daļa no līdzekļa paliks apģērbā un var izraisīt alerģiskas reakcijas.