Noderīgi padomi

Noderīgi ieteikumi, kā droši pārvietoties ar auto rudenī

Plaša izvēle auto precēm
28 10 2019
auto brauc pa celu ar lapam

Rudens laika apstākļi būtiski ietekmē drošību uz ceļa – slapjas lapas uz ielām, meža dzīvnieki un sliktā redzamība apgrūtina braukšanu un palielina ceļa satiksmes negadījumu riskus. Turpinājumā noderīgi padomi, kas palīdzēs rudenī ar auto pārvietoties drošāk. 

Automašīnas tehniskā stāvokļa izvērtēšana 

Pirmais drošas braukšanas nosacījums – automašīnai jābūt labā tehniskā kārtībā. Turklāt tas attiecas ne vien uz rudeni, bet arī uz visiem pārējiem gadalaikiem. Mainoties gadalaikiem, jāveic rūpīga automašīnas tehniskā stāvokļa izvērtēšana – jāpārliecinās, ka deg visas lampas, jānomaina logu šķidrums un jāpārbauda, vai logu tīrīšanas slotiņas nav savu laiku nokalpojušas. 

Noteikti jāpārbauda arī eļļas līmenis – gan motoreļļa, gan bremžu eļļa. 


Ziemas riepu uzstādīšana 

Rudens ir īstais brīdis, kad domāt par aukstajai sezonai piemērotu auto riepu iegādi. Saskaņā ar likumdošanu, automašīnai ar ziemas riepām jābūt aprīkotai laika posmā no 1. decembra līdz 1. martam, tomēr daudz drošāk ir vadīties pēc laika apstākļiem, nevis datuma kalendārā. Ņemot vērā rudens mainīgos laika apstākļus, par ziemas riepām vajadzētu parūpēties savlaicīgi.

Svarīgi, lai ziemas riepas būtu kvalitatīvas. Ja plānots uzstādīt jau pērnajā sezonā izmantotās riepas, jāpārliecinās, ka tām ir noteikumiem atbilstošs protektora dziļums – ziemas riepām tas ir vismaz 4 mm.  Jāatceras, ka riepām ir noteikts derīguma termiņš, pēc kura tās strauji zaudē savas īpašības, tādēļ uzmanība jāpievērš arī to ražošanas datumam. Svarīgi arī, lai riepas tiek pareizi uzglabātas – nepareizi uzglabāšanas apstākļi var negatīvi ietekmēt riepu kvalitāti. 


Izvēloties jaunas riepas, jāpievērš uzmanība ne vien to kvalitātei, bet arī iegādes vietai. Visdrošāk pirkumu veikt uzticamā tirdzniecības vietā, lai būtu pārliecība, ka izvēlētas drošas, pareizi uzglabātas riepas. 

Piemērota ātruma izvēle 

Rudens, lai arī skaists, tomēr sev līdzi nes apstākļus, kas braukšanu padara daudz sarežģītāku. Šī iemesla dēļ svarīgi izvēlēties piemērotu braukšanas ātrumu. Jāņem vērā, ka uz mitras ceļa virsmas bremzēšanas ceļš ir daudz garāks un automašīnu savaldīt ir daudz grūtāk.  

Saprātīgs braukšanas ātrums palīdzēs izvairīties no bīstamām situācijām. 

Īpaša piesardzība diennakts tumšajā laikā

Rudenī apgrūtināta redzamība var būt arī diennakts gaišajā laikā, taču, braucot tumšajā laikā – vakarā un naktī, jāievēro vēl lielāka piesardzība. Jādomā ne tikai par apstākļiem piemērota ātruma izvēli, bet arī par riska faktoriem, piemēram, pretī braucošo transporta līdzekļu gaismām, kas var spēcīgi apžilbināt. Labāk braukt lēnāk – ņemot vērā rudenim raksturīgos laika apstākļus, vadmotīvs ‘’Lēnāk brauksi, tālāk tiksi’’ būs tieši vietā. 

Dzīvnieki uz ceļa 

Vēl viens faktors, ar ko jārēķinās rudenī – meža dzīvnieki uz ceļa. Tieši šajā gadalaikā zvēri kļūst aktīvāki un bieži redzami ceļu tuvumā. Sliktās redzamības dēļ tos ir grūti pamanīt, tādēļ autovadītājiem jābūt uzmanīgiem – īpaši braucot pa lauku ceļiem un mežainiem apvidiem. Jāpatur arī prātā – bieži vien dzīvnieki pārvietojas baros, un, ja ir pamanīts viens dzīvnieks, visticamāk, tuvumā ir vēl arī citi viņa sugas brāļi. 

Automašīnas apdrošināšana 

Viens no drošas braukšanas pamatnoteikumiem ir atbilstošas auto apdrošināšanas noformēšana. OCTA polise ir obligāta prasība ikvienam transporta līdzeklim, kas piedalās ceļu satiksmē un atlīdzina tos zaudējumus, kas ceļu satiksmes negadījuma rezultātā nodarīti trešās personas veselībai un mantai. 

Savukārt no liekiem izdevumiem un satraukuma Jūs pasargās KASKO – brīvprātīga apdrošināšana, kas sedz tos izdevumus, kas saistīti ar bojājumu radīšanu Jūsu vadītajam spēkratam. 

Drošība pirmajā vietā, tādēļ, pirms dodaties ceļā, vienmēr pārliecinieties, ka automašīna ir labā stāvoklī un braukšana būs droša.

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.