Noderīgi padomi

OLED pret QLED - viss, kas būtu jāzina

Plaša izvēle OLED televizoriem
29 01 2020
moderns televizors uz plaukta viesistaba

Teju ikkatra mājsaimniecība šobrīd nav iedomājama bez kāda no viedtelevizoriem, kas nereti pilda ne tikai savas tiešās funkcijas, bet jau kļuvusi par multifukcionālu ierīci, kas tiek izmantota ne tikai augstas kvalitātes TV pārraižu un filmu vērošanai, bet arī videospēļu spēlēšanai un tam, lai klausītos tajā iemīļotāko mūziku. Ar katru gadu tirdzniecībā parādās aizvien jauni viedtelevizoru modeļi, kas pārsteidz ne tikai ar plašo papildfunkciju klāstu, bet arī ar grandioziem skaņu efektiem un apbrīnojamas kvalitātes attēla izšķirtspēju.

Nu jau tikai retais nav dzirdējis tādus tehnoloģiskos terminus - QLED un OLED, kas tiešā veidā saistīti ar jaunākajiem viedtelevizoru modeļiem. Par to, kāda tad ir atšķirība starp QLED un OLED, ko tie nozīmē un kādā veidā šie parametri ietekmē televizora funkcijas, arī pastāstīsim Jums raksta turpinājumā.

Ko nozīmē OLED un QLED?

OLED tulkojumā no angļu valodas nozīmē Organic Light Emitting Diode, proti - gaismu izstarojošā, organiskā diode. Savukārt, saīsinājums QLED veidots no Quantum Light Emitting Diode pirmajiem burtiem, kas nozīmē - gaismu izstarojošā kvantu diode. Iesākumā šī viena burta atšķirība šajos abos terminos var šķist nenozīmīga, tomēr būtiski atšķiras šo abu tehnoloģiju veids un to funkcijas.

OLED televizoru piedāvājums:


QLED televizoru piedāvājums:


Kā atšķiras OLED no QLED?

QLED savā darbībā izmanto LCD tehnoloģijas, kas mūsdienu patērētājam nav nekas jauns, tomēr pēdējie viedtelevizoru modeļi izmanto šīs tehnoloģijas pilnīgāku versiju. Šajā gadījumā, attēlu televizori pārraida caur kvantu punktu plēvi.

Savukārt, OLED tehnoloģija nerada fona gaismu, tādēļ attēls var iegūt īpaši piesātinātu melno krāsu, kas var radīt neticamu krāsu kontrastu. Turklāt krāsu kontrasts būs pamanāms visos ekrāna veidos no jebkura leņķa, piemēram, vērojot attēlu liektajos ekrānos.

Kā QLED un OLED var ietekmēt ekrāna spilgtumu?

Pateicoties LED fona apgaismojumam, QLED viedtelevizori ir spējīgi nodrošināt daudz spilgtāku ekrāna attēlu, tomēr ar tā palīdzību būs salīdzinoši grūtāk noregulēt vajadzīgo attēla kontrastu. QLED televizoros ekrāns parasti ir sadalīts vairākos blokos, katru no kuriem būs iespējams automātiski atslēgt, lai panāktu ideālu kontrastu un krāsu kvalitāti. Abām LED tehnoloģijām piemīt funkcijas, kas palīdz attēlam nemainīt krāsu vai spilgtumu, neatkarīgi no tā, kādā leņķī Jūs lūkojaties ekrānā.

OLED un QLED salīdzinājums

  • Lai gan Smart TV tikai uzsāk savu uzvaras gājienu Latvijas tirgū, atsevišķi tā modeļi jau pieejami vieglai to izmantošanai jebkurā mājsaimniecībā. Patlaban Latvijā OLED tehnoloģijas ir dominējošās. QLED tehnoloģijās tiek izmantota pretgaisma, tādēļ televizora ekrāns būs daudz platāks, nekā OLED gadījumā, kas ir draudzīgāks visiem ekrāna tipiem. Pašstarojošās diodes OLED tehnoloģijās izstaro savu gaismu, nevis izstaro pretgaismu, tādēļ tās spējīgas radīt lielisku krāsu kontrastu un augstu attēla izšķirtspēju. 
  • Laikā, kamēr OLED diodes netiek izmantotas, tās spēj patstāvīgi izslēgties, tādejādi ekrāns spēj nodrošināt izteikti melnu krāsu un ļauj attēlam iegūt sevišķi izteiksmīgu kopējo krāsu kontrastu. Turklāt OLED tehnoloģijām ir salīdzinoši īsāks atsvaidzes intervāls, kas būs svarīgi aizrautīgiem seriālu vērotājiem un video spēļu faniem.
  • Tuvākajā laikā neticamu popularitāti iegūs 8K televizori, kas pavērs pavisam jaunus apvāršņus QLED un OLED tehnoloģijās. Tiek prognozēts, ka tuvāko gadu laikā 8K televizori kļūs pieejamāki un polupārāki arī Latvijas iedzīvotājiem un ar laiku pilnībā aizstās 4K izšķirtspējas standartus, piedāvājot daudz augstāku attēla kvalitāti, kontrastu, krāsu dzidrumu un nodrošinot neticamu klātbūtnes efektu.
  • Kopumā LED televizorus iedala pēc to paneļa apgaismojuma veida, piemēram, pilnais apgaismojums, daļējais apgaismojums un tiešais apgaismojums. Salīdzinājumā ar citiem televizoriem, LED televizori var lepoties ar daudz ātrāku reakcijas laiku, kas īpaši noderēs tiem, kas bieži vēro dažādas sporta sacensības.
  • Lielākais vairums televizoru modeļu kā bāzes krāsu izmanto zilo, zaļo un sarkano krāsu. Tās tiek izmantotas, lai atspoguļotu ekrānā redzamo un padarītu attēlu pēc iespējas realistiskāku. QLED gadījumā, kvalitāti nosaka kvantu punktu lielumi, attiecīgi - televizors ir spējīgs attēlot krāsas, kas ir pēc iespējas pietuvinātas realitātei. Savukārt, OLED televizori krāsu radīšanai izmanto "W" paneļus. Šajā gadījumā jebkura attainotā krāsa iepriekš tiek sajaukta ar balto krāsu, tādējādi ekrānā redzamās krāsas nebūs tik dzirdras.

izvēloties piemērotu izmēru, ir vērts pievērst uzmanību telpas izmēram un izšķirtspējai. Mēs esam sagatavojuši detalizētus padomus, kā izvēlēties televizora diagonāli.

Pircējiem patika šis ieraksts

3.8/5
10 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.