Noderīgi padomi

6 padomi pirmajai skrituļslidošanas pieredzei

Plaša izvēle skrituļslidām
27 04 2020
skritulslidas stav uz gridas

Skrituļslidošana ir retāk pieminēts sporta veids, taču tas nebūt nenozīmē, kas ar to nodarbojas maz cilvēku. Skrituļošana kļūst arvien iecienītāka gan bērnu un jauniešu, gan arī pieaugušo vidū. 

Laikam kļūstot siltākam, uz ielām parādās arvien vairāku cilvēku – kāds dodas pastaigā vai skrien, cits brauc ar velosipēdu, vēl kāds izvēlas skrituļslidas, kas ļauj izbaudīt vēju matos. 

Kas jāņem vērā, sākot mācīties braukt ar skrituļslidām, lasiet raksta turpinājumā.

1.Nenovērtējiet par zemu aizsargekipējumu

Dažkārt jaunie skrituļotāji, it īpaši, pieaugušie, izvairās no aizsargekipējuma izmantošanas, aizbildinoties, ka nekas traks jau nevar notikt, tomēr drošībai vienmēr ir jābūt pirmajā vietā. Vēl jo vairāk tad, kad vēl tikai mācāties turēt līdzsvaru un pārvietoties uz skrituļslidām.

Svarīgākais ekipējums, kas nepieciešams, lai skrituļslidošanas pieredze būtu patīkama un mazāk traumatiska, ir roku un elkoņu sargi, ceļu sargi, kā arī, protams, ķivere. Plaukstu sargi un ķivere ir īpaši svarīgi elementi, jo kritiena laikā nereti tiek savainotas tieši plaukstas.2.Līdzsvara noturēšana un stabilitāte

Lai varētu pārvietoties uz priekšu, vispirms ir jāiemācās noturēt līdzsvaru un stabili stāvēt un skrituļslidām. To Jums pateiks ikviens, kas nodarbojas ar šo sporta veidu. Jums jāieņem tāda poza, lai purngali būtu vērsti uz āru, bet kājas būtu novietotas perpendikulāri viena pret otru. Tas nepieciešams, lai neļautu slidām pēkšņi sākt slīdēt, kā arī Jūs varētu vienkāršāk atsperties, uzsākot pārvietošanos.

3.Atbilstoša ķermeņa pozīcija

Arī šis ir īpaši nozīmīgs aspekts pareizas un drošas skrituļslidošanas uzsākšanai. Pirms dodaties skrituļot uz publiskām vietām, Jums nepieciešams pietiekoši ilgi trenēt ne tikai stabilitāti un bremzēšanu, bet arī pareizu stāju.

Skrituļslidotājam ir jābūt ieliektiem ceļgaliem, mugurai jābūt noliektai uz priekšu, un arī skatienam jābūt vērstam šajā pašā virzienā. Šāda pozīcija nepieciešama, lai ķermeņa smaguma centrs tiktu pārnests uz priekšu, kā arī būtu stabilāka ripošana uz priekšu.

4.Ripojam uz priekšu!

Iepriekš aprakstītās lietas tiešā veidā saistās ar pareizu ķermeņa kontroli un pozu skrituļslidošanas laikā, taču daudziem noteikti rodas jautājums – kā uzsākt braukšanu? Skrituļslidošana nav tas pats, kas skriešana vai staigāšana. Šeit jāņem vērā, ka, lai uzsāktu pārvietošanos no stāvošas pozīcijas, vajadzēs atsperties ar vienu vai otru kāju, atkarībā no tā, kā Jūs jūtaties ērtāk. 

Atcerieties arī, ka palīdzēt var atvēzēšanās ar rokām, ko pielāgo kāju kustībām. Pēc atsperšanās var ļaut skrituļslidām ripot pašām uz priekšu, un tad atkal atsperties, lai turpinātu braukšanu. 

5.Prasme pareizi nobremzēt

Vēl viena svarīga lieta, kas jāapgūst, pirms dodaties izbaudīt ielu un laukumu plašumus, ir pareiza bremzēšana. Bez tās iztikt nu nekādi nevarēsiet, tāpēc pievērsiet uzmanību tam, lai apgūtu šo procesu padziļināti. 

Svarīgi zināt, ka lielākajai daļai skrituļslidu modeļu pēdējais ritenītis ir aprīkots ar īpašu bremzi, un to darbina, vienkārši spiežot bremzi pret brauktuves virsmu. Kad bremzētājs pieskaras asfalta virsmai, tas ļauj samazināt pārvietošanās ātrumu un apstāties. Veltiet laiku bremzēšanas treniņiem, jo nākotnē tie pasargās Jūs no traumu gūšanas un sadursmēm.

6.Mīkstākiem kritieniem

Tie, kas reiz mācījušies braukt ar skrituļslidām, piekritīs, ka sākumā gadīsies krist ne vienu reizi vien. Tā rezultātā var tikt gūti zilumi un nobrāzumi, tomēr tā ir pašsaprotama daļa no mācīšanās procesa. Lai izvairītos no sāpīgiem kritieniem un nopietnām traumām, noslēpums ir prasmē pareizi nokrist (gluži kā aktieriem). Ja braukšanas laikā zaudējat līdzsvaru un nespējat vairs nostāvēt uz slidām, centieties panākt to, ka krītat virzienā uz priekšu. Tādējādi pirmās ķermeņa daļas, kas saskarsies ar zemi, būs ceļi un plaukstas. Pirkstiem jābūt taisni izstieptiem uz augšu. Kā jau minējām, aizsargi šajā gadījumā ir neatņemama skrituļslidošanas sastāvdaļa.