Noderīgi padomi

Papildu tālruņa ekrāna aizsardzība - kā saglabāt viedtālruni?

14 07 2020
mobilais telefons ar aizsargstiklinu ekrana drosibai

Mobilie tālruņi pavada cilvēci uz katra soļa, un tie ir gandrīz iesakņojušies arī jaunās paaudzes plaukstās. Strauji attīstoties viedierīcēm, tās kļūst pietiekami dārgas pietiekami ātri, un katru reizi ir patiešām grūti iegādāties jaunu modeli. Un, kaut arī mūsdienu mobilie telefoni sabojājas diezgan reti, lielāko daļu neveiksmju izraisa mehāniski bojājumi. Viena no biežākajām problēmām, ar ko saskaras gandrīz katrs viedtālruņa īpašnieks, ir pret skrāpējumiem un plaisām izturīgs tālruņa ekrāns. Protams, Jūs varat izvēlēties arī triecienizturīgus tālruņus, taču to dizains noteikti nebūs tik gluds kā parastajiem modeļiem. Šī iemesla dēļ jāapsver papildu tālruņa ekrāna aizsargi.

Tālruņa ekrāna aizsargu veidi

Jau kādu laiku mobilo tālruņu izplatītāji klientiem piedāvā ne tikai tālruņu apdrošināšanas pakalpojumus, bet arī papildu līdzekļus pret ekrāna bojājumiem. Šobrīd īpaši populāras ir aizsargājošās stikla un plastmasas plēves - mēs piedāvājam tuvāk apskatīt to īpašības.

Aizsargplēves

Viens no pirmajiem papildu aizsarglīdzekļiem ir papildu plastmasas plēve. Diemžēl, tā aizsargās ekrānu tikai no noteikta stipruma skrāpējumiem, taču spēcīga trieciena gadījumā tas noteikti nespēs pasargāt to no plaisāšanas. Pēc 220.lv ekspertu domām, daži lietotāji mēdz ietaupīt uz papildu drošības pasākumiem un pasūtīt ekrāna aizsargplēves tiešsaistē, maksājot tikai vienu vai dažus eiro par piecu aizsargplēvju komplektu. Dažos gadījumos šādi pircēji par aizsargplēvēm maksā pat vairāk nekā viņi maksātu par īpaši izturīgu stiklu. Tomēr tas neattiecas uz visiem lietotājiem.

Papildu cenai, plastmasas aizsargplēvei ir vēl viena priekšrocība, kas ir tās biezums. Šīs plastmasas aizsargplēves parasti ir tik plānas, ka tās praktiski nejūt, kā arī nesamazina skārienekrāna jutīgumu.

Jāatzīmē arī to dažādie veidi, no kuriem ir atkarīgas arī noteiktas funkcijas:

  • PET aizsargplēves ir izgatavotas no polietilēna teraflata. Tām ir īpaši labas cenas, un mēs bieži vien vienā iepakojumā varam atrast pat vairākas šādas aizsardzības vienības. Tomēr Jūs pat nepamanīsiet, cik ātri Jūs tās visas izmantosiet: šādas aizsargplēves ir ārkārtīgi plānas, tāpēc tām ir grūti izturēt lielākus skrāpējumus un pietiekami ātri nenodilt. Tomēr pašā sākumā Jūs varēsiet izbaudīt ārkārtīgi patīkamus pieskārienus. Ir vērts atzīmēt, ka šī aizsardzība nav ļoti elastīga, tāpēc tā nav piemērota tālruņiem ar izliektu ekrānu.
  • TPU aizsargplēves izgatavots no pastiprinātas plastmasas. Tieši šis pastiprinājums dod tām vairāk priekšrocību: šāda aizsardzība neietekmē taukus un skrāpējumus, kā arī ir daudz elastīgāka. Šī iemesla dēļ nelieli skrāpējumi laika gaitā vienkārši “nokļūst” uz aizsargplēves. Starp tiem var atrast modeļus, kas piemēroti izliektiem ekrāniem. Tiesa, to cena būs nedaudz augstāka, līmēšana - nedaudz sarežģītāka, un ekrāna izmantošana - ne tik patīkama. Tomēr, ja Jūs meklējat kvalitāti un izturību, šādai aizsardzībai nevajadzētu Jūs pievilt.

Drošības stikls

Runājot par papildu ekrāna stiklu, tie arī ir pieejami dažādās formās, un cena atšķiras ne tikai no tālruņa modeļa, bet arī no paša stikla kvalitātes un tā ražošanā izmantotajām papildu tehnoloģijām. Dažiem drošības stikliem ir papildu aizsardzība pret triecieniem, kas aizsargā ekrānu mehānisku bojājumu gadījumā - tikai papildu stikls sabojājas un tālrunis paliek kā jauns. Arī rūdīta stikla veids ļoti labi pielīp pie telefona ekrāna, tāpēc atšķirībā no plastmasas aizsargplēves tā malas nenolobās un ekrāna aizsardzība netiek samazināta..

Bet pat stiklam ir daži trūkumi. Pirmkārt, pat neliela notikuma gadījumā un tiklīdz stikla leņķis ir saplaisājis, tas jāaizstāj ar jaunu, jo bojātā drošības stikla aizsargājošās īpašības ir ievērojami samazinātas. Arī brilles atkarībā no cenas var būt plānākas un biezākas. Plāns drošības stikls var nebūt tik izturīgs pret triecieniem, un biezāks var acīmredzami palēnināt tālruņa izmantošanu. Dažiem patērētājiem tas nav tik svarīgi, bet tas ir jāņem vērā.


Papildu drošības stikls vai plastmasas aizsargplēve?

Lai vieglāk rastu atbildi uz šo jautājumu, ir vērts sīkāk izpētīt tabulu, kurā atklātas abu šo aizsardzības stiklu pazīmes:

Aizsardzības veids

Priekšrocības

Trūkumi

Aizsargplēve

- Zema cena;

- Uz ekrāna ir praktiski neredzams.

- Viegli skrāpējas;

- Izmantojot ekrānu, var būt zināmas neērtības;

- Grūtāk uzklāt aizsargplēvi.

Drošības stikls

- Izturība;

- Izmantošana ir ļoti līdzīga oriģinālā stikla izmantošanai;

- Labāka gaismas caurlaidība;

- Viegli uzklājams.

- Augstāka cena;

- Biezāks stikls var sabojāt tālruņa estētiku.

Kā tālrunim uzklāt aizsargstiklu vai plēvi?

Iegādājoties gan aizsargplēvi, gan papildu drošības stiklu, ražotāji parasti nodrošina visus nepieciešamos instrumentus un lietošanas instrukcijas. Neatkarīgi no tā, kādu drošības stiklu Jūs iegādājaties, tālruņa sagatavošanas process stikla līmēšanai parasti ir līdzīgs:

  1. Pirmkārt, tālruņa ekrāns ir jānotīra pēc iespējas tīrāk, izmantojot īpašus instrumentus. Kopā ar aizsargstiklu komplektā ir iekļauts dezinfekcijas audums, kas paredzēts netīrumu noņemšanai.
  2. Pēc pirmā soļa aizsargstikls jāizpako un uzmanīgi jānoņem apakšējā daļā pielīmētā līmplēve.
  3. Pēc tam nekavējoties pielīmējiet tālruņa aizsargstiklu. Ieteicams to izdarīt no tālruņa apakšas, taču joprojām ir iespējams kādu laiku (apmēram pāris sekundes) pārvietot līmēto stiklu, ja tas nav nejauši piestiprināts tieši tur, kur nepieciešams.

Jebkurā gadījumā vissvarīgākais ir izvēlēties pareizo stikla modeli pareizajam tālruņa modelim, jo ​​pārāk mazs vai pārāk liels drošības stikls var būt viens no ekrāna deformācijas iemesliem.

Ko var darīt, lai viedtālrunis darbotos ilgāk?

Lai arī drošības stikla un ekrāna plaisas ir vienas no visbiežāk sastopamajām viedtālruņu kļūmēm, tās nebūt nav vienīgās. Mobilo tālruņu bīstamība slēpjas gandrīz uz katra soļa, padarot to patiešām grūti aizsargājamu pret visām iespējamām problēmām. Ko var darīt, lai saglabātu tālruņa funkcionalitāti un ilgmūžību tas, ir jāizmanto saprātīgi un paredzētajam mērķim. Protams, ar tālruni jārīkojas atbildīgi, tāpēc, izvēloties mobilo tālruni mazākajiem ģimenes locekļiem, labāk būtu iegādāties lētāku modeli, nodrošinot arī papildu drošības stiklu ekrānam. Galu galā jaunieši parasti ir nedaudz mazāk noskaņoti saglabāt viņiem uzticētās lietas, un aktīva brīvā laika pavadīšana rada daudz papildu iespēju tālruņa sabojāšanai.

Bet vēl vienkāršāks risinājums ir tālruņa apdrošināšana, kas pasargās ne tikai no zādzībām vai ūdens, bet arī no citiem bojājumiem. Šo pakalpojumu var izmantot, pērkot jaunu tālruni - tas ir derīgs 1 vai 2 gadus. Visu šo laiku varēsiet justies mierīgi: ja kaut kas notiks ar Jūsu mobilā tālruņa ekrānu, Jums pašiem nebūs jāmeklē risinājumi. Protams, papildu aizsardzība Jūs nemulsinās, taču pat bez tās Jūs varēsiet izmantot apdrošināšanas piedāvātās iespējas, izmantojot tālruni, kā paredzēts. Var teikt, ka šī ir gandrīz visefektīvākā tālruņa aizsardzība.

Tomēr, ja Jūs vēl neplānojat iegādāties jaunu viedtālruni, Jūs viegli izvēlēsieties vispiemērotāko no visām šobrīd tirgū esošajām tālruņu aizsardzības ierīcēm. To daudzveidība ir pietiekami plaša - Jums vienkārši nepieciešams veltīt laiku un tuvāk iepazīties.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.3/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.