Noderīgi padomi

Izvēlne

Piekaramā griestu lampa interjerā: kādu izvēlēties?

Liela piekaramo lampu izvēle
02 02 2024
majas interjers ar piekaramo lampu

Piekaramās lampas kalpo ne tikai parastai mājas apgaismojuma funkcijai. Tās ir arī efektīvs mājokļa dekorēšanas veids, kas palīdz izgaismot interjeru jaunās krāsās. Svarīga ir ne tikai pašas lampas konstrukcija, bet arī tas, kā tās gaisma krīt uz dažādām telpas daļām. Tādējādi piekaramās lampas var palīdzēt radīt atšķirīgu tēlu, atmosfēru un komfortu. Šajā ceļvedī aplūkosim, kas ir svarīgi, izvēloties piekaramos lampu katrai no galvenajām mājas telpām.

modernas dazada dizaina piekaramas lampas

Piekaramie gaismekļi priekšnamos 

Priekšnams vai gaitenis ir pirmā vieta, kur mēs ieejam, kad atgriežamies mājās pēc darba dienas. Tā ir arī vieta, kur mēs sagaidām visus savus viesus. Tāpēc ir ļoti svarīgi maksimāli izmantot apgaismojumu, lai radītu siltu, viesmīlīgu auru, kurā saimnieks jūtas ērti un draugi ir laipni gaidīti. Tas nenozīmē pārspīlēt; daudzos gaiteņos pietiek ar vienu piekarināmo lampu, bet garākā gaitenī var piekārt divas vienādas lampas. Priekšnama piekarināmās lampas nedrīkst būt lielas, populāras ir tumšas krāsas (piemēram, melna) un metāla toņi.

piekarinama lampa gaiteni


Piekaramie gaismekļi viesistabai

Dzīvojamā istaba ir vieta, kur interjeru var padarīt gaišāku ar perfektu piekaramo lampu. Galu galā viesistabas lampas ir paredzētas, lai piesaistītu uzmanību un kļūtu par spilgtu akcentu telpā, kurā Jūs pavadāt, iespējams, visvairāk laika. Tomēr piekaramās lampas viesistabai jāizvēlas tā, lai tās dabiski iekļautos kopējā telpas harmonijā, pārāk nekaitinot acis un neaizsedzot pārējo interjeru. Tāpēc ir ļoti svarīgi saskaņot lampu ar kopējo krāsu gammu. Mūsdienīgos minimālisma stila viesistabas interjeros ideāli iederēsies industriālā vai skandināvu stila piekaramā lampa ar vienkāršāku formu.

apala piekarama lampa viesistabas interjera


Piekaramie gaismekļi virtuvei

Vissvarīgākā telpa virtuvē – galds, pie kura gatavojam savus iecienītos ēdienus. Tā ir īpaša vieta, tāpēc tās apgaismojumam jāpievērš tikpat īpaša uzmanība. Neatkarīgi no tā, vai tā ir sala virtuves vidū vai arī tā atrodas gar sienu, piekaramās lampas ir ideāls veids, kā izgaismot šo telpu. Tikmēr virtuves stūrus var atstāt mājīgus arī krēslas stundās. Virtuvēs modē ir piekaramie gaismekļi ar metāla toņiem un metāliskās, spoguļkrāsāsās. Var piekārt vienu lielu gaismekli vai apvienot vairākus mazākus vienā elegantā rindā. Gatavošana var būt prasīga acīm, tāpēc ir svarīgi izvēlēties pareizas spuldzes – tādas, kas nodrošina pietiekamu apgaismojumu ēdienam un traukiem uz galda, bet spilgti nespīd acīs.

piekarinamas lampas virtuvei


Piekaramie gaismekļi ēdamistabā

Vismājīgāko atmosfēru ēdamistabā var radīt, uzstādot piekaramos gaismekļus tieši virs ēdamgalda. Tas nodrošinās lielisku apgaismojumu ēdienam un visiem pusdienotājiem, kas savukārt veicinās ēstgribu, socializēšanos un tīklošanos. Ir svarīgi, lai lampa nebūtu piekārta pārāk zemu, lai cilvēki, pēc vakariņām pieceļoties, nesitītu galvu pret lampu. Taču arī ne pārāk augstu, jo tas var izraisīt to, ka viesi gaismekli nepamanīs.

piekaramas lampas virs pusdienu galda edamistaba


Piekaramie gaismekļi guļamistabā

Jūs neticēsiet, bet ir vērts atteikties no ierastās galda lampas uz naktsgaldiņa un nomainīt to ar piekarināmām lampām. Pastāv iemesls, kāpēc piekaramie gaismekļi pēdējā laikā arvien biežāk nonāk guļamistabas interjerā – tie rada unikālu atmosfēru un estētiku. Ideālā gadījumā piekarināmai lampai vajadzētu karāties diezgan zemu, virs gultas vienas puses. Tas ļaus Jums atpūsties, lasīt vai vienkārši sapņot maigas, mājīgas gaismas klātbūtnē. Var pat uzstādīt regulējamu spilgtuma regulatoru, lai gaismu vajadzības gadījumā varētu apslāpēt. Vai arī automātisku izslēgšanos – lai Jums pat nevajadzētu celties no gultas, lai izslēgtu gaismu! Turklāt ar piekarināmo lampu palīdzību Jūs varat ietaupīt vietu, ko parasti aizņemtu galda vai stāvlampas.

piekaramas lampas guļamistabai


Piekaramie gaismekļi vannas istabā

Vannas istabās piekaramie gaismekļi ir diezgan reti sastopami. To apgaismošanai biežāk tiek izmantotas pie griestiem vai pie sienas piestiprinātas lampas. Ja vannasistabām būtu sava sarkanā grāmata, tajā neapšaubāmi būtu iekļautas piekarināmās lampas. Taču tas nenozīmē, ka tās tur nevar piekārt! Gluži pretēji, šādi piekaramie gaismekļi piešķirs Jūsu vannas istabai atšķirīgu akcentu. Elegantā vai minimālisma vannas istabā lieliski iederēsies piekaramie gaismekļi ar vienkrāsainu toni, savukārt vintage piekaramie gaismekļi labi iederēsies industriālā vai senatnīgā vannas istabas interjerā. 

piekaramas lampas vannas istaba


Piekaramie gaismekļi vienmēr būs modē interjeros, pateicoties to plašajam formu, krāsu, dizainu un vieglajām pielāgošanas iespējām. Protams, nav jāaprobežojas tikai ar piekaramajām lampām, lai arī cik modernas tās būtu. Nākamajā ceļvedī mēs izskaidrosim vairāk par to, kas Jums būtu jāzina par apgaismojumu interjerā.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?