Noderīgi padomi

Piemērotākās slidas profesionālam sportam

Plaša izvēle slidām
20 12 2019
slidu paris uz ledus

Daudzi cilvēki jau no bērnības nodarbojas ar sportu, lai ne tikai labi izskatītos, bet arī justos labā formā un veselīgi. Mūsdienās daudzi jaunieši arī sapņo kļūt par profesionāliem sportistiem, tomēr ne visi apzinās, cik lielam gribasspēkam jāpiemīt, un cik daudz pie tā būs jāstrādā. Profesionālais sports noteikti nav vieglākais veids, kā pelnīt savu iztiku, jo tas prasa lielu neatlaidību, kā arī nereti - lielus finansiālus ieguldījumus. Daudziem sporta veidiem ir nepieciešams dārgs un apjomīgs inventārs - viens no šādiem profesionālajiem sporta veidiem ir hokejs. Ja arī Jūs vai Jūsu bērni nodarbojas ar hokeju, tad zināsiet - viens no svarīgākajiem tā aprīkojumiem ir slidas. 

Kuras ir piemērotākās slidas profesionālam sportam? Lasiet raksta turpinājumu un Jūs uzzināsiet, kas jāņem vērā, izvēloties slidas hokejam! 

Lai izvēlētos piemērotākās slidas, jāsaprot, kādā profesionālajā līmenī Jūs šobrīd atrodaties. Izšķir vairākus prasmju līmeņus hokejistiem, līdz ar to arī slidas ir atšķirīgas:

Amatieru hokeja slidas

Amatieru līmeņa slidas ir gatavotas no mīkstākiem materiāliem, jo šādi materiāli nodrošina lielāku komforta sajūtu hokeja spēlēšanas laikā. Šīs slidas ir ideāli piemērotas arī cilvēkiem, kas vēlas vienkārši doties slidot savā brīvajā laikā. Šī līmeņa slidu zābakā ir iestrādāti pirkstu aizsargi, kas pasargā pirkstus, ja ripa nejauši atsitas pret slidu. Atlikušajā pēdas daļā nav aizsargu. Cenas ziņā amatieru hokeja slidas ir vienas no lētākajām un maksā līdz 100 eiro. 

Pusprofesionālās hokeja slidas 

Šī līmeņa slidas ir dārgākas, un tās var maksāt līdz pat 400 eiro. Šo slidu pēdas daļa ir labāk aizsargāta pret dažādiem triecieniem. Šīm slidām ir speciāla mēlīte, kas veidota no cieta meteriāla. Šī mēlīte pasargā pēdas augšpusi un potīti no triecieniem, kā arī samazina spiedienu, ko rada slidu auklas. Pašas dārgākās šī līmeņa slidas var būt aprīkotas ar termoieliktņiem zābakos, kas atkarībā no ķermeņa temperatūras, pielāgojas Jūsu kājai, radot vēl lielāku komforta sajūtu.

Profesionālas hokeja slidas

Šīs slidas izceļas ar kvalitāti. Tās ir vieglas, tomēr spēj nodrošināt vislabāko aizsardzību, kā arī ir izturīgas pret slodzi. Cenas ziņā šīs slidas var sasniegt pat 800 eiro.

Ir vairākas lietas, kas būtu jāņem vērā, pirms iegādāties profesionālas hokeja slidas:

  • Asmens materiāls

Šis ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas būtu jāņem vērā. Profesionālajām hokeja slidām asmens ir izteikti ieliekts. Tas nodrošina labāku slidējumu pa ledu. Lētāko slidu modeļu asmens ir izgatavots no tērauda vai oglekļa tērauda. Ja vēlaties pēc iespējas kvalitatīvākas un izturīgākas slidas, tad labāk izvēlēties citus tērauda sakausējumus.

  • Slidu izmērs

Izvēloties slidas, liela uzmanība ir jāpievērš to izmēram, jo katram ražotājam var būt savi standarti. Tāpat jāņem vērā arī slidu platums. Lai to būtu vieglāk izdarīt, ir izveidoti speciāli apzīmējumi - C apzīmē šauras slidas, D ir standarta platums, tālāk seko R un E platums, kas ir viens par otru platāki. Pašas platākās slidas, kas ir piemērotas cilvēkiem ar lielāku svaru, apzīmē ar burtiem EE.

  • Aizsardzība

Uz aizsardzības rēķina noteikti nevajadzētu taupīt, jo hokeja spēles laikā var iegūt dažādas traumas. Iegādājieties slidas, kas ir aprīkotas ar kavitatīviem pēdu un kāju aizsargiem.

  • Komforts

Komforts ir tā lieta, kas spēlējot hokeju, ir ļoti nepieciešama. Tāpat ir svarīgi, lai slidas būtu ērtas, ar tām varētu brīvi pārvietoties, kā arī veikli apstāties.


Kā jūs novērtējat šo ierakstu?