Noderīgi padomi

Pirmie soļi uz skrituļdēļa – noderīgi padomi

Plaša izvēle skrituļdēļiem
20 04 2020
pusaudzis brauc ar skrituldeli

Kad cilvēks pirmo reizi uzkāpj uz skrituļdēļa, viņam pavisam noteikti liekas, ka iemācīties braukt ar to ir neiespējami. Tas ir tikai normāli, un šajā gadījumā pastāv viens noteikums - jo vairāk trenēsieties, jo labāk Jums izdosies. Saglabājiet mieru, nepadodieties pēc pirmajiem mēģinājumiem un trenējieties, cik vien varat. 


Lai Jums patiešām izdotos un mācību procesā Jūs spētu izvairīties no nepatīkamiem negadījumiem un traumām, ņemiet vērā šos padomus. 

Nodrošiniet nepieciešamo ekipējumu

Sākuma posmā ekipējums pavisam noteikti ir galvenā nepieciešamība. Kad Jūs esat braucis ar skrituļdēli vien pāris reizes un tikai mācāties, kā kustēties un bremzēt, Jums jāsaprot, ka Jūs pavisam noteikti kritīsiet. 

Kritienu būs daudz, tādēļ nodrošiniet nepieciešamo ekipējumu – ceļu, elkoņu, roku sargus un ķiveri. Tad, kad būsiet apguvis vismaz pamata lietas un būsiet pārliecināts par savām spējām, varēsiet atbrīvoties no ekipējuma. 


Izmantojiet stabilas un mīkstas virsmas

Pirms dodieties braukt ar skrituļdēli uz ielas, veltiet laiku, lai trenētos uz stabila un mīksta pārklājuma, kā zālājs vai pat dzīvojamās mājas paklājs. Sākumā ir svarīgi iegūt spēcīgu līdzsvara sajūtu un iemācīties pareizi stāvēt uz skrituļdēļa.

Pirmajās reizēs, kad uzkāpsiet uz skrituļdēļa, Jūs noteikti jutīsieties nestabili, tādēļ gadījumā, ja kritīsiet, labāk krist uz mīkstas virsmas. 

Noteikti izmēģiniet stāju, lai redzētu, kā jūtaties ērtāk – ar kreiso vai labo kāju priekšā. Tad pamēģiniet saliekties un iztaisnoties, lai pārliecinātos par izvēli. Tikai tad, kad poza ir noteikta un jūtaties pārliecināts, mēģiniet kustēties pa mīkstu virsmu, pakāpeniski mainot virsmas, līdz nonākat līdz ielai.

Sāciet ar vienkāršām un precīzām kustībām 

Lai nodrošinātu, ka dēlis zem kājām neslīd, pirmajās reizēs veiciet vienkāršas kustības. Ja vēlaties palielināt ātrumu, dariet to pakāpeniski – pirmo soli speriet ar priekškāju, tad speriet otru soli ar otru kāju. Kustībām, kas tiek veiktas, braucot ar skrituļdēli, jābūt tādām, it kā Jūs staigātu. Lai nezaudētu kontroli pār skrituļdēli, labāk veiciet maz, taču lielus un spēcīgus soļus.

Iemācieties pareizi krist

Viens no galvenajiem trikiem, ko sākumā iemācās ikviens skeiteris, ir pareizi kritieni. Skrituļdēļi ir neparedzami, tādēļ to īpašniekiem jāmāk krist tā, lai kritiena laikā samazinās iespēja gūt traumas. 

Kad cilvēks krīt, nostrādā dabiskais instinkts – ķermenis kļūst stīvs un rokas tiek izstieptas uz priekšu, lai pasargātu sevi no trieciena pret zemi. Patiesībā tas ir ļoti slikti, īpaši, ja uz skrituļdēļa pārvietojas ar lielu ātrumu, jo rokas ir pilnībā pakļautas kritienam, nevis trieciena spēks tiek sadalīts pa visu ķermeni. Tomēr profesionāli skeiteri māk izvairīties no šādām traumām, krītot pareizi.

Izmantojiet kāju, lai bremzētu

Vieglākais veids, kā bremzēt, kad braucat ar skrituļdēli, ir bremzēšana ar kāju. Noņemiet kāju no dēļa un velciet to pa zemi, lai samazinātu ātrumu, līdz apstājaties pavisam. Sākumā praktizējiet bremzēšanu lēnā ātrumā, līdz tas kļūst par pilnīgi pierastu refleksu. Tad, kad jūtaties pārliecināts par savām spējām, varat palielināt braukšanas ātrumu, jo vajadzības gadījumā zināsiet, kā nekavējoties apstāties.

Nesteidzieties būt stilīgs

Skrituļdēlis patiesi sniedz iespēju izpausties un izklaidēties, pildot dažādus trikus, taču nesteidzieties būt stilīgs! Sākumā jāapgūst braukšanas pamati un dēlis jāizmanto vienkāršiem mērķiem, kā piemēram brauciens līdz piemājas veikalam. 

Pavadiet vismaz nedēļu vai divas, lai izbaudītu mācīšanās procesu, un tad varat sākt apgūt trikus. Veiksmīgus braucienus! 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.