Noderīgi padomi

Trauku mazgājamās mašīnas apkope: līdzekļi un rekomendācijas

27 10 2020
sieviete velk ara smagus traukus no truaku mazgajamas masinas virtuve

Neatkarīgi no tā, vai trauku mazgājamai mašīnai ir vairāk nekā 5 gadi, vai arī Jūs to iegādājāties tikai pirms mēneša, pareiza apkope ir šīs ierīces ilgmūžības atslēga. Varētu šķist, lai kā ir, bet trauku mazgājamo mašīnu tiešām nav nepieciešams mazgāt, jo mazgājot traukus, tā tik un tā paliek tīra. Tomēr, ir gluži pretēji, netīrumu uzkrāšanās var ne tikai apstrīdēt trauku tīrību, bet arī sabojāt trauku mazgājamo mašīnu. Mēs apspriedīsim tīrīšanas soļus un ieteiksim, kādi vienkārši paradumi ikdienas lietošanā var palīdzēt trauku mazgājamai mašīnai palikt tīrai un kalpot pēc iespējas ilgāk.

Trauku mazgājamās mašīnas tīrīšana

Eksperti iesaka veikt trīs soļu tīrīšanu vismaz reizi mēnesī. Trauku mašīnas tīrīšana novērsīs mikrobu un pelējuma parādīšanos, ka arī sliktu smaku.

1. Filtra tīrīšana

Gandrīz visās trauku mazgājamās mašīnās, kas izgatavotas pēdējo 15 gadu laikā, ir iebūvēts filtrs, kas neļauj lielākiem pārtikas atlikumiem un citiem piesārņotājiem tieši iekļūt caurulē, kas arī to aizsprosto. Ir nepieciešams tīrīt šo filtru reizi mēnesī vai pat biežāk, ja trauku mazgājamā mašīna slikti smaržo. Šis filtrs parasti ir iebūvēts trauku mazgājamās mašīnas apakšā. Tā ir maza, cilindra formas detaļa. Pagrieziet to uz augšu un izvelciet. Noskalojiet ar siltu ūdeni un noņemiet netīrumus, ja tādi ir.

svariga ir trauku mazgajamas masina filtra regulara tirisana

2. Detalizēta apkope

Ir ļoti svarīgi paturēt prātā arī citas problemātiskās vietas. Noslaukiet trauku mazgājamās mašīnas iekšpusi ar mitru drānu, jo tur arī uzkrājas netīrumi. Notīriet arī atvilktnes, labi nomazgājot īpašo instrumentu grozu. Un pēdēja vieta - smidzinātājs. Tāpat kā dušas galva, arī trauku mazgājamās mašīnas smidzinātājs nevarēs pienācīgi veikt savu darbu, ja tas būs apaudzis ar kaļķi.

3. Tīrīšana

Ievietojiet nelielu krūzi ar etiķi tukšajā trauku mazgājamā mašīnā. Iestatiet garāko mazgāšanas programmu ar visaugstāko temperatūru. Etiķis izšķīdina taukus, novērš sliktu smaržu un pavisam nav bīstams trauku mazgājamajai mašīnai. Ja apakšā ir nogulsnes, uzberiet tam pa virsu sodu un aktivizējiet īsu programmu ar karstu ūdeni. Šis trauku mazgājamās mašīnas tīrīšanas līdzeklis pārsteigs ar savu efektivitāti.

sieviete noslauka trauku mazgajamas masinas durvis virtuve

Trauku mazgājamās mašīnas izmantošana

Pareizi lietojot, trauku mazgājamā mašīna darbosies daudz vienmērīgāk, savukārt, ikmēneša tīrīšana būs daudz ātrāka. Mēs esam sagatavojuši 6 padomus, kā uzturēt trauku mazgājamo mašīnu labā stāvoklī.

1. Noslaukiet pārtikas atlikumus

Neviens nevēlas mazgāt traukus, pirms tos ievietot trauku mazgājamajā mašīnā, taču nenoskalojot ēdiena pārpalikumus, tie visi nonāks pie trauku mazgājamās mašīnas filtra, kas pēc kāda laika vienkārši aizsprostosies. Turklāt, ja augšējos plauktiņos Jūs novietosiet ārkārtīgi netīrus traukus, ēdienu pārpalikumi vienkārši nosēdīsies uz apakšējā plaukta traukiem. 

2. Nepārpildiet

Protams, ar trauku mazgājamo mašīnu Jūs patiešām nevēlaties mazgāt traukus ar rokām, taču, ja Jūs tos sakrausiet vienu otram virsū, atstājot pārāk maz vietas starp traukiem, tad tie slikti nomazgāsies, bet netīrumi nosēdīsies uz trauku mazgājamās mašīnas restēm. Tad Jums būs jāmazgā ar rokām ne tikai nemazgāti trauki, bet arī pati trauku mazgājamā mašīna.

trauki rupigi salikti trauku mazgajamaja masina

3. Žāvēšana

Ja pēc mazgāšanas traukus izlādējat un trauku mazgājamās mašīnas durvis pilnībā aizverat - Jūs pieļaujat lielu kļūdu. Palicis ūdens sāks skābt, izraisīt nepatīkamu smaku vai pat pelējumu. Ļaujiet tai labi nožūt, turot nedaudz atvērtas durvis pēc katras mazgāšanas.

trauku masinas zavesana pec katras izmantosanas reizes

4. Piemēroti līdzekļi

Trauku mazgājamās mašīnas kopšanas līdzekļi var būt šķidruma, pulvera vai tablešu formā. Nekad nelietojiet līdzekļus, kas nav īpaši paredzēti trauku mazgājamām mašīnām. Pretējā gadījumā Jūs to varat neatgriezeniski sabojāt. 


5. Paziņojumi 

Lielākajai daļai trauku mazgājamo mašīnu ir sensori, kas norāda, kad ir jāpievieno skalošanas šķidrums vai sāls. Neignorējiet šos ziņojumus, jo abi līdzekļi veicina Jūsu trauku tīrību. 

6. Regulāra trauku mazgāšana

Viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt trauku mazgājamās mašīnas pareizu darbību, ir tās regulāra lietošana. Ja trauku mazgājamo mašīnu nelietojat ilgu laiku, tā pārkaļķojas un atlikušie netīrumi izžūst apakšā. 

Trauku mazgājamā mašīna, tāpat kā cita sadzīves tehnika, ir jālieto pareizi un regulāri jātīra. Ja aizmirsīsiet par to, vai būsiet pārāk slinks, Jūs nevarēsiet izbaudīt perfekti mazgātus traukus un svaigu smaržu, bet laika gaitā uzradīsies nopietnākas problēmas, piemēram, aizsērējušas caurules vai pat ūdens noplūde. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
6 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.