Noderīgi padomi

Tvaika nosūcēja uzstādīšana

Plaša izvēle tvaika nosūcējiem
21 04 2020
moderns un kvalitativs tvaika nosucejs virtuve

Lai izvairītos no ne pārāk patīkamām smakām un tvaikiem virtuvē, nevar iztikt bez tvaika nosūcēja. Tomēr ne tikai jaudīga ierīce, bet arī tās kvalitatīva uzstādīšana nodrošinās pareizu darbību un ikdienas komfortu. Atkarībā no tā, kāda tipa produktu esat izvēlējies, atšķirsies arī tā uzstādīšanas darbi. Apsverot, kuru tvaika nosūcēju izvēlēties, Jūs iepazīsieties ar divu veidu modeļiem: iesūkšanas un izplūdes. Otrajā gadījumā ierīcei būs jābūt savienotai ar ventilāciju, tāpēc uzstādīšanas darbs būs nedaudz sarežģītāks. Tomēr abos gadījumos uzstādīšanu var veikt bez profesionāļa palīdzības. Ja gatavojaties to izdarīt pats, ir svarīgi atcerēties dažas būtiskas lietas, kas palīdzēs Jums kvalitatīvi tikt galā ar šo uzdevumu.


Tvaika nosūcēja izvade un ventilācijas atvere

Izvēloties izvelkama tipa ierīci, būs nepieciešams parūpēties par tās savienojumu ar ventilāciju. Vispirms Jums būs jāpārliecinās, vai tās izvades atveres diametrs iekļausies attiecīgajā atverē. Lai tvaika nosūcēja savienojums būtu efektīvs, ir vērts pievērst uzmanību arī šiem padomiem:

  • Izvēlieties pareizo gaisa kanālu. Vispopulārākie ir ar PVC pārklāti vai cinkoti gaisa kanāli. To garums ir atkarīgs no ražotāju ieteikumiem, bet parasti sasniedz aptuveni 1,25 – 1,5 cm.
  • Pārliecinieties, lai gaisa kanāla „ceļš“ līdz ventilācijai ir pēc iespējas īsāks un taisnāks. Padomājiet par to, kā uzstādīt šo ierīci tādā veidā, lai tvaika nosūcēja caurule būtu pēc iespējas tuvāk ventilācijas kanālam. Jo vairāk līkumu Jūs izmantosiet, jo ar mazāku jaudu šī ierīce spēs darboties – kas arī nodrošina šīs ierīces efektivitāti.
  • Izvēlieties pareizo ierīces uzstādīšanas augstumu. Starp plīts virsmu un tvaika nosūcēju parasti ir ieteicams atstāt apmēram 65–70 centimetru atstarpi. Sīkāki ieteikumi ir sniegti katra modeļa lietošanas instrukcijā.
  • Ja tvaiks tiek izvadīts ārā, parūpējieties par atbilstošiem pasākumiem. Dažos gadījumos (visbiežāk - privātmājās) tvaiku var izvadīt arī ārā. Tam, lai telpā neiekļūtu auksts gaiss, ir jābūt uzstādītam arī pretvārstam vai pašaizveres režģim. Tie tiek atvērti, kad ierīce tiek ieslēgta, bet ierīcei izslēdzoties – aizvērti, tas arī neļauj āra gaisam iekļūt telpā.
  • Rūpīgi ievērojiet ražotāja norādījumus. Atkarībā no konkrētā modeļa un atbilstoša instalācijas veida, noteiktas savienojuma darbības var atšķirties. Vislabāk ir uzmanīgi izlasīt instrukciju, kas ir pievienota komplektā ar ierīci, un veikt šīs darbības, kā ir norādīts instrukcijā.

Recirkulācijas tvaika nosūcēja uzstādīšana

Izvēloties tvaika nosūcēju, ļoti bieži tiek veikta tā iesūkšanas veida izvēle. Recirkulācijas modeļi nav jāpieslēdz ventilācijai, tāpēc uzstādīšanas darbi ir daudz vienkāršāki. Jums ir jāseko šiem soļiem:

  1. Izvēlieties pareizu tvaika nosūcēja atrašanās vietu. Galvenais ir pārliecināties, lai piekarināta ierīce nebūtu uzstādīta zem pašiem griestiem, bet attālums starp to un plīti atbilstu ražotāja ieteikumiem.
  2. Pārbaudiet, vai ierīce darbojas pareizi. Pirms piekarināt šo ierīci, ir ieteicams pārliecināties, vai tvaika nosūcējs patiešām darbojas pareizi. Vislabāk ir iespraust kontaktdakšu elektrības kontaktligzdā, kuru plānojat izmantot, un mēģināt šo ierīci ieslēgt.
  3. Sekojiet ražotāja instrukcijai, pievienojot šo ierīci. Šīs ierīces var piestiprināt pie sienas, paslēpt skapītī vai uzstādītas zem tā, tāpēc atsevišķi soļi katrā gadījumā nedaudz atšķirsies. Tāpēc noteikti ir jāievēro tā instrukcija, kuru ir nodrošinājis ražotājs.

Pievērsiet uzmanību būtiskajiem padomiem un uzmanīgi ievērojiet instrukciju, un Jūs patstāvīgi tiksiet galā ar šīs ierīces uzstādīšanu. Šajā gadījumā ir svarīga precizitāte un pamatīgums – tas ir vienīgais veids, kā sasniegt lieliskus rezultātus. Tomēr ņemiet vērā, ka ierīcei ir jābūt kvalitatīvai, bieži vien tas ir atkarīgs no ražotāja. Ja Jums rodas papildus jautājumi, mēs piedāvājam Jums uzzināt, kādi tvaika nosūcēju ražotāji ir labākie.

Pircējiem patika šis ieraksts

4/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.