Noderīgi padomi

Tvaika nosūcēji: kuru izvēlēties?

Plaša izvēle tvaika nosūcējiem
09 04 2020
moderns tvaiku nosucejs virtuve

Virtuvē nevar izvairīties no dažādām smakām un tvaikiem, bet kvalitatīvs tvaika nosūcējs tos var viegli novērst. Tāpēc šīs ierīces ir atrodamas katrā virtuvē. Neatkarīgi no tā, vai jūs gatavojat katru dienu vai reizi nedēļā, tvaika nosūcējs šajā telpā ļaus izbaudīt daudz patīkamus laikus. Pašlaik tirgū ir pieejams ārkārtīgi plašs šo ierīču klāsts, tāpēc bieži rodas jautājumi par to, kā izvēlēties tvaika nosūcēju. Tomēr, apsverot dažus būtiskus kritērijus, jūs noteikti varēsiet tikt galā ar šo uzdevumu.

Tvaika nosūcēja tips

Pamatā ir divu veidu tvaika nosūcēji - tādi, kas ievelk vai iesūc. Abiem no tiem ir savas īpašības:

 • Vilkšana. Pazīstami arī kā “dūmvada tipa” - šāda veida ierīces ir savienotas ar ventilācijas sistēmu. Darbības laikā caur skursteni uz ārpusi izdalās smakas un tvaiki. Šādi tvaika nosūcēji ir lēti darbināmi, taču to savienojums ir nedaudz sarežģītāks.Tomēr, kaut arī šim darbam ir vajadzīgas īpašas zināšanas, to noteikti ir iespējams izdarīt paša spēkiem. It īpaši, ja sekojat mūsu sagatavotajiem padomiem par to, kā uzstādīt tvaika nosūcēju.
 • Sūkšana. Tie ir tvaika nosūcēji ar oglekļa filtru, kas attīra gaisu. Tvaiki un smakas netiek izvadītas, bet tomēr "paliek" virtuvē. Šie tvaika nosūcēji ir bez ventilācijas atveres, tāpēc tos ļoti viegli var uzstādīt jebkur telpā. Tomēr jāņem vērā arī tas, ka oglekļa filtri būs regulāri jāmaina, tādējādi nedaudz palielinot ierīces kalpošanas laiku.

Montāžas metode

Atkarībā no uzstādīšanas metodes šīs ierīces arī tiek iedalītas divos veidos - iebūvējamie un klasiskie. Šis lēmums ir atkarīgs no jūsu virtuves izkārtojuma, jo tvaika nosūcējs vienmēr tiek uzstādīts virs plīts. Ir arī noderīgi zināt šādu informāciju:

 • Klasiskos tvaika nosūcējus var uzstādīt praktiski jebkur telpā. Īpaši bieži tos izvēlas, kad plīts ir uzstādīta uz salas (skapī istabas vidū). Šāda veida ierīce var būt telpiska, sienas vai stūra.


 • Iebūvējamie tvaika nosūcēji ir īpaši piemēroti modernām virtuvēm, un ja jūs vēlaties smalki paslēpt šo aprīkojumu. Atkarībā no vēlmēm, jūs varat izvēlēties no dažādām iespējām: tās tiek montētas uz griestiem, skapīšos, virs darba virsmām, tiek piestiprināti pie sienas vai zem skapja. Turklāt ir arī teleskopiski (ievelkami) modeļi.


Jauda

Šis parametrs norāda, cik smaku jaunā ierīce var absorbēt, izmērot kubikmetros stundā. Vienkāršākais veids, kā aprēķināt nepieciešamo veiktspēju, ir šāds:

 1. Reiziniet virtuves zonu ar tās augstumu.
 2. Reiziniet rezultātu ar seši, lai atrastu minimālo nepieciešamo jaudu.
 3. Reiziniet rezultātu ar divpadsmit, lai uzzinātu maksimālo nepieciešamo jaudu.

Var ievērot arī šādus ieteikumus:

 • Nelielai virtuvei pietiks ar ierīci, kas darbojas ar ātrumu līdz 300 m³/h;
 • Vidējai telpai būs nepieciešama vienība ar jaudu 300-450 m³/h;
 • Lielai virtuvei ieteicams izvēlēties jaudu 451–650 m³/h;
 • Ja virtuve ir savienota ar dzīvojamo istabu, var būt nepieciešama vēl jaudīgāka ierīce nekā 650 m³/h - tad vislabāk ir veikt iepriekšminētos aprēķinus.

Troksnis

Šī nianse ir svarīga gadījumos, kad virtuve ir savienota ar dzīvojamo platību. Daudzu populārāko modeļu trokšņu līmenis ir zemāks par 50–60 dB, tāpēc tie tiešām nav īpaši skaļi. Tomēr, ja vēlaties izcilu komfortu, pievērsiet uzmanību tiem tvaika nosūcējiem, kuru trokšņa līmenis ir 45 decibeli vai mazāks - tie noteikti netraucēs jūsu ikdienas dzīvi.

Filtri

Filtri ir paredzēti gaisa attīrīšanai - jo lielāks ir to daudzums, jo labākus rezultātus var sasniegt. Jāapsver arī tas, vai tie var absorbēt taukus. Ideālā gadījumā jaunajam tvaika nosūcējam būs gan šie, gan oglekļa filtri. Lai gan abi būs jāmaina (cik bieži - tas atkarīgs no ražotāja), jums nekad nebūs jāuztraucas par gaisa kvalitāti virtuvē.

Papildu funkcijas

Lai, kā jaunā tvaika nosūcēja pārsegs pilnībā attaisnotu jūsu cerības, būtu jāņem vērā nianses arī par šādām papildu funkcijām:

 • Izmēri. Šajā gadījumā svarīgākais pievērst uzmanību diametram. Tam pilnībā jāaptver plīts platums vai pat jābūt nedaudz plašākam par to - tad tiks garantēta maksimāla efektivitāte.
 • Dizains. Ja pārsegs nav paslēpts, pievērsiet uzmanību tā noformējumam. Pašlaik tirdzniecībā var atrast dažādus toņus - apvienot to ar koplietošanas virtuves interjeru.
 • Pārvaldība. Pašlaik tirgū ir modeļi ar elektronisku vai pat skārienkontroli, un dažiem no tiem ir arī ekrāni. Lēmums ir atkarīgs tikai no tā, kura vadība jums šķiet visērtākā.
 • Apgaismojums. Šī ir daudzās ierīcēs iebūvēta funkcija, kas ērti apgaismo plīti, padarot ēdienu gatavošanu vēl ērtāku un vienkāršāku.
 • Ražotājs. Bieži rodas jautājumi par to, kurš tvaiku nosūcēja zīmols ir vislabākais. Populārākajos modeļos dominē zīmoli Cata, Elica, Allenzi un Krona, taču jūs nekļūdīsieties, ja izvēlēsieties citus jums pazīstamus sadzīves tehnikas ražotājus. Šajā gadījumā tvaika nosūcēju specifikācijas ir svarīgākas nekā tā ražotājs.

Ņemot vērā visus šos kritērijus, jūs varat viegli izlemt, kurš tvaika nosūcējs ir vislabākais jūsu virtuvei. To klāsts ir ārkārtīgi plašs, tāpēc varat būt pārliecināts, ka atradīsiet sev vispiemērotāko.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.6/5
25 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.