Noderīgi padomi

Izvēlne

„U“ formas virtuve: izplānojiet to paši!

Liela virtuves skapju izvēle
13 02 2024
moderna u formas virtuve

Virtuves izkārtojums ir būtisks efektīvai ēdiena gatavošanai. Galu galā nav ērti, ja vienā virtuves galā no ledusskapja ir jāaiziet pēc skāba krējuma, otrā galā no skapja jāsniedzas pēc karotes un visbeidzot pa vidu jāsniedzas pēc cepeškrāsns. Lai pārvietošanās pa virtuvi būtu ērtāka un vieglāk un ātrāk sasniegtu visus piederumus, ieteicams izvēlēties kādu no turpmāk minētajiem izkārtojumiem. Populārākie ir 5 izkārtojumi: „galerija“, „L“, „U“, „G“ forma un viena siena. Šajā ceļvedī sīkāk skaidrots par "U" formas virtuvi un to, kā to plānot.

„U“ formas virtuves izkārtojums: kas tas ir?

„U“ formas virtuves izkārtojums ir viselastīgākais no visiem šiem izkārtojuma veidiem, jo to var pielāgot gan mazākām, gan lielākām virtuvēm. Kā liecina nosaukums, tā pamatā – virtuves mēbeļu un tehnikas izvietojums gar trim virtuves sienām, ceturto sienu atstājot brīvu kā ieeju. Rezultāts ir burts „U“. 

U veida balta virtuve

Kāpēc šis virtuves izkārtojums ir tik funkcionāls un efektīvs? Tas rada sava veida trīsstūri, kurā stāvošais cilvēks var droši un efektīvi gatavot ēdienu, jo svarīgākās „U“ formas virtuves mēbeles un ierīces ir viegli pieejamas. Tāpēc nav jāstaigā no viena virtuves gala uz otru, lai kaut ko paņemtu, pietiek spert vienu vai divus soļus.


Tomēr, ja Jūsu virtuve nav ļoti liela, ir svarīgi visu izkārtot pārdomāti, pretējā gadījumā tajā var rasties šaurības sajūta. Tikmēr lielākās „U“ formas virtuvēs ir iespēja virtuves vidū ierīkot gatavošanas salu.

„U“ formas virtuve: priekšrocības un trūkumi

Papildus jau iepriekš minētajai ērtai piekļuvei, pārvietošanās ērtumam un efektivitātei, „U“ formas virtuvē ir vairāk nekā pietiekami daudz virtuves skapīšu. Tajos ir vieta ne tikai visiem virtuves piederumiem, bet arī mazajām ierīcēm, piemēram, mikroviļņu krāsnīm, tosteriem, kafijas automātiem u. c. Viena ieeja nodrošina arī to, ka cilvēki, gatavojot ēdienu, nestaigā pa virtuvi un netraucē zem kājām. Tikmēr, iespējams, galvenais „U“ formas virtuves trūkums ir uzstādīšanas izmaksas. Ņemot vērā virtuves skapīšu un darba virsmu daudzumu, tā var būt dārga. Turklāt, ja izkārtojums ir uzstādīts mazākā telpā, tajā var būt grūti vienlaikus atrasties vairāk nekā vienam cilvēkam.

U veida virtuve ar mikrovilnu krasni


„U“ formas virtuves plānošana

Plānojot savā mājoklī „U“ formas virtuvi, jādomā par dažām lietām:

Pielāgojiet izkārtojumu esošajai virtuves telpai. „U“ formas virtuvei nav jābūt ideālai „U“ formai. Sienas viena pretī otrai var nebūt vienāda garuma. Tā drīzāk ir priekšrocība, nevis trūkums, jo tas rada plašākas telpas sajūtu. Turklāt virtuves skapīši var būt gan vienāda garuma, gan dažāda garuma.

modernas U formas virtuves interjers

Padomājiet par savu darba plūsmu. Plānojot, kur atradīsies kāds skapītis vai ierīce, mēģiniet iztēloties, kā gatavosiet ēdienu savā nākamajā virtuvē un kā visvieglāk piekļūt visam. Cepeškrāsnis, ledusskapji un izlietnes jānovieto pie blakus sienām tā, lai tās visas būtu sasniedzamas ar vienu vai diviem soļiem. 


„U“ formas virtuvē jāievēro vienotības princips: katrā pusē skapīšiem jābūt vienādā augstumā, bet apakšējiem priekšmetiem (piemēram, plītij) un augstākiem priekšmetiem (piemēram, ledusskapim) - pretējās pusēs. Kopumā šādai virtuvei vislabāk piemērots iebūvēts ledusskapis un citas skapjos integrētas ierīces.

virtuves interjers ar iebuvetu ledusskapi


Apsveriet izlietnes atrašanās vietu. Ideāla izlietnes atrašanās vieta „U“ formas virtuvē ir siena ar logu (protams, ja tāds ir). Tādējādi virtuvē ieplūdīs vairāk dabiskās gaismas un Jūs varēsiet baudīt skatu, mazgājot traukus. Ideālā variantā izlietne būtu novietota sienas vidū, bet ledusskapis un plīts - abās sānu sienu pusēs. Tas nodrošinās „U“ formas virtuves "trīsstūra" principu, padarot gatavošanu ērtu un visus nepieciešamos priekšmetus viegli sasniedzamus.

Ieplānojiet galdu virtuves centrā. „U“ formas virtuve starp trim sienām var radīt šaurības sajūtu un atdalīt pavāru no ģimenes locekļiem vai viesiem. Ja virtuves platība nav ļoti maza, brīvo telpu virtuves vidū var izmantot, lai izveidotu sava veida salu. Tas var būt bāra galds ar krēsliem, kur cilvēki var apsēsties un uzturēt pavāram kompāniju.

U veida virtuve ar salu


Maksimāli izmantojiet virtuves stūros esošo telpu. Tā kā „U“ formas virtuvei ir trīs sienas, šo sienu krustošanās dabiski rada neefektīvi neizmantotu telpu virtuves stūros. To var novērst, nodrošinot papildu uzglabāšanas vietu. Tas var būt glabāšanas atvilktņu, virtuves skapīšu, kas atveras no augšas, utt. 

Droši vien tagad ir skaidrs, kāpēc „U“ formas virtuve ir arvien populārāks izkārtojuma variants jaunos virtuves dizainos. Protams, šis izkārtojums nav piemērots visur, jo tam nepieciešams viens svarīgs nosacījums – 3 „U“ formas sienas. Tomēr ir vairāk veidu, kā efektīvi izvietot virtuves mēbeles un ierīces, un tie ir ļoti daudzveidīgi. Vēl vairāk uzzināsiet mūsu nākamajā ceļvedī par virtuves izkārtojumu.

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
1 Pircēja vērtējums

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?