Noderīgi padomi

Vannas istabas apgaismojums - labākās idejas

08 09 2020
vannas istaba minimalistiskaja stila ar vannu un dusu pie pelekas sienas

Iekārtojot vannas istabu, cilvēki kļuva daudz radošāki. Tagad mēs ne tikai meklējam kvalitatīvu santehniku ​​vai sadzīves tehniku, bet arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta arī dekoru detaļām un labsajūtas priekšmetiem. Tomēr pat visskaistāk izdekorētā telpa liks jūsties neērti, ja netiek izvēlēts funkcionāls apgaismojums, kas pielāgots noteiktām vietām. Mēs Jums noteikti ieteiksim, kāds apgaismojums vannas istabā ir labākais un, kur piekarināt lampu.

omuliga vannas istaba ar efektivu apgaismojumu

Vannas istabas plāns

Ir trīs pamata apgaismojuma veidi: vides, akcenta un funkcionāls. 

  1. Pamata un vissvarīgākais – vides pagaismojums. Tam ir jāapgaismo visa telpas platība. Vannas istabai vispiemerotākais apgaismojums būs iebūvējamie, piekarami vai griestu gaismekļi. 
  2. Funkcionāls būs paredzēts telpai ap spoguli un izlietni. Šīm nolūkam lieliski derēs sienas lampas vai LED lentes. Ja peldoties vannā ar pamata apgaismojumu nepietiek, blakus vannai ir iespējams uzstādīt nišu, kur paslēpt LED gaismekļus. 
  3. Akcenta apgaismojums tiek uzstādīts vairāk dekora vajadzībām. Visbiežāk to izmanto, lai akcentētu raupju tekstūru vai interesantāku rakstu uz konkrētas sienas. Akcenta apgaismojumam visbiežāk izmanto sienas, griestu vai iebūvējamos gaismekļus. 

5 gaismekļu stili, kas piemēroti vannas istabai

Ja Jūs joprojām nevarat izlemt, cik un kādiem gaismas avotiem vajadzētu būt, apskatiet 5 populārākus gaismekļus, kurus izmanto vannas istabas apgaismošanai.

  • Sienas lampas

Šī ir viena no populārākajām vannas istabas izvēlēm. Parasti šādas lampas tiek piekarinātas virs spoguļa vai abās spoguļa pusēs, taču atkarībā no izvēlētā stila, ir iespējams atrast arī interesantākus piekarināšanas risinājumus. 


Pieņemsim, ja istaba ir iekārtota vairāk klasiskajā stilā, Jūs varat izvēlēties šauru, iegarenas formas gaismekli un piekarināt to nevis virs spoguļa, bet no viena sāna. Ja sānos ir pārāk maz vietas, tad piekariniet to tieši virs spoguļa. 

skaistas sienas lampas gaisa vannas istabagreznas sienas lampas balta vannas istaba

Ja vannas istaba ir lielāka izmēra un Jums ir pieejama plašāka telpa, ir iespējams izvēlēties tradicionālo pakarināšanas metodi no spoguļa sāniem. Ja pie pamata spoguļa Jūs medzat uzlikt grimu, tad apsveriet ideju iegādāties sienas lampu ar grozāmām galviņām. 

lampas blakus spogulim rada skaistu apgaismojumu vannas istabamoderns spogulis ar iebuvejamo apgaismojumu vannas istaba

Vēl viens risinājums, lai apgaismotu telpu ap izlietni, iegādājieties spoguli ar LED lenti vai patstāvīgi piestipriniet to pie spoguļa sāniem. 

  • Iebūvējamas lampas

Īpaši ērts variants nelielām telpām vai minimālisma stila cienītājiem.


Piemērots kā pamata telpas apgaismojums. Instalēšanas laikā jāievēro kāda īpaša forma vai taisna līnija, jo nepareizi novietoti gaismekļi slikti apgaismos istabu un izskatīsies nekārtīgi. Iebūvējamos gaismekļus, līdzīgi kā LED lentes, ir iespējams instalēt vannas istabas esošajās nišās. 

gaisa un moderna vannas istaba ar iebuvejamiem gaismekliemplasa vannas istaba ar spilgtiem iebuvejamiem gaismekliem

  • Griestu lampas

Atkarībā no stila, šie gaismekļi ir piemēroti gan kā pamata, gan kā papildu apgaismojums.