Noderīgi padomi

Vannas istabas apgaismojums - labākās idejas

08 09 2020
vannas istaba minimalistiskaja stila ar vannu un dusu pie pelekas sienas

Iekārtojot vannas istabu, cilvēki kļuva daudz radošāki. Tagad mēs ne tikai meklējam kvalitatīvu santehniku ​​vai sadzīves tehniku, bet arvien lielāka uzmanība tiek pievērsta arī dekoru detaļām un labsajūtas priekšmetiem. Tomēr pat visskaistāk izdekorētā telpa liks jūsties neērti, ja netiek izvēlēts funkcionāls apgaismojums, kas pielāgots noteiktām vietām. Mēs Jums noteikti ieteiksim, kāds apgaismojums vannas istabā ir labākais un, kur piekarināt lampu.

omuliga vannas istaba ar efektivu apgaismojumu

Vannas istabas plāns

Ir trīs pamata apgaismojuma veidi: vides, akcenta un funkcionāls. 

  1. Pamata un vissvarīgākais – vides pagaismojums. Tam ir jāapgaismo visa telpas platība. Vannas istabai vispiemerotākais apgaismojums būs iebūvējamie, piekarami vai griestu gaismekļi. 
  2. Funkcionāls būs paredzēts telpai ap spoguli un izlietni. Šīm nolūkam lieliski derēs sienas lampas vai LED lentes. Ja peldoties vannā ar pamata apgaismojumu nepietiek, blakus vannai ir iespējams uzstādīt nišu, kur paslēpt LED gaismekļus. 
  3. Akcenta apgaismojums tiek uzstādīts vairāk dekora vajadzībām. Visbiežāk to izmanto, lai akcentētu raupju tekstūru vai interesantāku rakstu uz konkrētas sienas. Akcenta apgaismojumam visbiežāk izmanto sienas, griestu vai iebūvējamos gaismekļus. 

5 gaismekļu stili, kas piemēroti vannas istabai

Ja Jūs joprojām nevarat izlemt, cik un kādiem gaismas avotiem vajadzētu būt, apskatiet 5 populārākus gaismekļus, kurus izmanto vannas istabas apgaismošanai.

  • Sienas lampas

Šī ir viena no populārākajām vannas istabas izvēlēm. Parasti šādas lampas tiek piekarinātas virs spoguļa vai abās spoguļa pusēs, taču atkarībā no izvēlētā stila, ir iespējams atrast arī interesantākus piekarināšanas risinājumus. 


Pieņemsim, ja istaba ir iekārtota vairāk klasiskajā stilā, Jūs varat izvēlēties šauru, iegarenas formas gaismekli un piekarināt to nevis virs spoguļa, bet no viena sāna. Ja sānos ir pārāk maz vietas, tad piekariniet to tieši virs spoguļa. 

skaistas sienas lampas gaisa vannas istabagreznas sienas lampas balta vannas istaba

Ja vannas istaba ir lielāka izmēra un Jums ir pieejama plašāka telpa, ir iespējams izvēlēties tradicionālo pakarināšanas metodi no spoguļa sāniem. Ja pie pamata spoguļa Jūs medzat uzlikt grimu, tad apsveriet ideju iegādāties sienas lampu ar grozāmām galviņām. 

lampas blakus spogulim rada skaistu apgaismojumu vannas istabamoderns spogulis ar iebuvejamo apgaismojumu vannas istaba

Vēl viens risinājums, lai apgaismotu telpu ap izlietni, iegādājieties spoguli ar LED lenti vai patstāvīgi piestipriniet to pie spoguļa sāniem. 

  • Iebūvējamas lampas

Īpaši ērts variants nelielām telpām vai minimālisma stila cienītājiem.


Piemērots kā pamata telpas apgaismojums. Instalēšanas laikā jāievēro kāda īpaša forma vai taisna līnija, jo nepareizi novietoti gaismekļi slikti apgaismos istabu un izskatīsies nekārtīgi. Iebūvējamos gaismekļus, līdzīgi kā LED lentes, ir iespējams instalēt vannas istabas esošajās nišās. 

gaisa un moderna vannas istaba ar iebuvejamiem gaismekliemplasa vannas istaba ar spilgtiem iebuvejamiem gaismekliem

  • Griestu lampas

Atkarībā no stila, šie gaismekļi ir piemēroti gan kā pamata, gan kā papildu apgaismojums.


Izvēloties griestu lampas ar rotējošām galviņām, varēsiet regulēt šos gaismekļus sev vēlamajā virzienā. Teiksim, dažām galviņām ir jābūt pagrieztām uz izlietnes pusi, citām - uz vannas pusi. 

skaists apgaismojums vannas istaba ar griestu lampam

  • Piekaramās lampas

Piekaramās lampas piemērotas tiem, kuriem ir lielāka vannas istaba.


Piekarinot tās, obligāti ir jāņem vērā griestu augstumu un pašas lampas augstums, jo pārāk zemu pakarināta lampa varēs traucēt. 

moderna vannas istaba ar piekaramam lampam virs vannas

  • Galda lampas

Ja Jūsu vannas istabā ir liela galda virsma, ieteicams apsvērt ideju iegādāties galda lampu.


Šī lampa būs lielisks dekors, piešķirot telpai mājīgumu. Tomēr Jums obligāti jāpārliecinās, ka vadi atrodas pietiekami tālu no izlietnes un novērst iespēju, ka uz tiem var nokļūt ūdens šļakatas. Jūs varat arī iegādāties galda lampu ar akumulatoru. 

gaisa vannas istaba zilos tonos ar vannu un omuligu apgaismojumu

Apgaismojuma intensitāte un krāsas temperatūra

Izvēloties spuldzes konkrētiem gaismekļiem, vienkārši ir jāņem vērā to krāsu temperatūra. Būtībā no tā būs atkarīgs, kādā nokrāsā tiks apgaismota Jūsu vēlamā telpa. Kas attiecas uz vannas istabas apgaismojumu, vislabāk, lai pamata apgaismojums būtu pietiekami balts un gaišs, lai tas cik vien iespējams atgādinātu dienasgaismu.

Krāsas temperatūru mēra kelvinos (K), skalā no 1000 līdz 10 000. Jo lielāks skaitlis, jo baltāka un vēsāka būs gaisma. Pamata vannas istabas apgaismojumam izvēlieties spuldzes ar 3 500–6 000 K. 

Gaismas spilgtumu mēra lūmenos (lm). Lai precīzi zinātu, kādas spilgtuma spuldzes Jums ir vajadzīgas, Jums ir jāapsver, kāda izmēra telpu vēlaties apgaismot. Vannas istabā ieteicams izmantot spuldzes ar 750-850 lm/m2. Ja šāds apgaismojums Jums šķiet pārāk spilgts, papildu pie vannas uzstādiet siltas gaismas LED spuldzes vai arī iebūvējamos gaismekļus, lai radītu romantisku un relaksējošu vidi.

Lai uzzinātu vairāk par gaismas spilgtumu, krāsu temperatūru un to, kāds apgaismojums ir vislabāk piemērots katrā mājas telpā, lasiet rakstu – Interjera apgaismojums: viss, kas Jums ir jāzina

Apsvērot visu informāciju, var uzsvērt, ka vannas istabā vissvarīgākais ir radīt pēc iespējas dabīgāku, dienasgaismai līdzīgu vidi. Tikai tad Jūs varēsiet redzēt sevi spogulī tādā pašā gaismā kā Jūs redzat sevi dienasgaismā. Ja vēlaties, lai Jūsu vēlamajā istabā būtu mājīgs relaksācijas stūrītis – piekariniet drošā attālumā no vannas kādu virteni.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.7/5
3 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?