Noderīgi padomi

Veļas žāvētājs – kā izvēlēties? Kurš no tiem ir labāks?

Izvēlēties veļas žāvētāju
09 03 2018
ka rikoties velas elektriska zavetaja izveles gadijuma

Mēs iesakām, kā rīkoties veļas elektriskā žāvētāja izvēles gadījumā.

Veļas žāvētāji nav tik populāri kā veļas mašīnas. Daudzi ar labpatiku izvēlas veļas mašīnas ar žāvēšanas funkciju, nevis atsevišķu žāvētāju. Taču tas nebūt nenozīmē to, ka nevajadzētu investēt veļas žāvētājā, it īpaši tajās mājās, kur nav vietas veļas žāvēšanai. Nenākas šaubīties, ka izvēloties veļas žāvētāju, Jums radīsies daudz jautājumu. Kurš no tiem ir labāks? Kādiem parametriem būtu jāpievērš uzmanība? Šī gīda mērķis – kliedēt Jūsu šaubas.

Kādēļ ir jāiegādājas veļas žāvētājs?

Atšķirībā no Jūsu viedokļa, veļas žāvētājs – ļoti noderīgs aprīkojums. Nosauksim vairākus iemeslus šajā sakarā:

 • Teicami attaisno sevi dzīvokļos, kur nav vietas veļas žāvēšanai, it īpaši ziemas laikā.
 • Nebojā auduma šķiedras
 • Veļas žāvētājs ekonomē laiku
 • Žāvējot veļu telpā neuzkrājas mitrums

TOP - piedāvājumi: Veļas žāvētāji


 Veidi

Ražotāji piedāvā divu veidu veļas žāvētājus. Tie tika iedalīti grupās, ņemot vērā dažādus apģērba žāvēšanas veidus. Ir šādas atšķirīgas grupas:

 • Kondensācijas veļas žāvētājs – šajā gadījumā ūdens tiek savākts īpašā konteinerā, kuru iztukšo pats lietotājs vai arī tas tiek iztukšots ar iebūvētas sistēmas palīdzību (veļas žāvētājs ir jāpievieno ūdensvadam). Pilnveidotam modelim ir siltuma sūknis, ar kā palīdzību iekārta strādā daudz zemākā temperatūra un ar mazāku elektroenerģijas patēriņu.
 • Ventilācijas veļas žāvētājs – ūdens, kas tiek uzkrāts žāvēšanas laikā, tiek izvadīts caur ventilācijas šahtu vai gaisa izvadu, tādēļ žāvētājs ir jāpievieno ventilācijas sistēmai. Šī iemesla dēļ daudzi cilvēki atsakās no ventilācijas veļas žāvētājiem un izvēlas daudz vienkāršāku un tai pašā laikā, daudz universālāku, risinājumu montāžas sakarā.

Visas sadzīves ierīces, tai skaitā arī veļas žāvētāji, arī tiek iedalīti grupās. Veļas mašīnas var būt šādas:

 • Brīvstāvošas – vairums ražotāju – piedāvā tieši šādas.  Tāpat var izvēlēties, kādā veidā ievietot veļas mašīnā apģērbu – no priekšas vai no augšas.
 • Iebūvētas – šajā gadījumā ir ierobežota ne tikai modeļu izvēle, bet arī veļas ievietošanas veids. Iebūvētajās veļas mašīnas veļu var ielikt tikai no priekšas.

TOP - piedāvājumi: Veļas mašīnas


Kam būtu jāpievērš uzmanība?

Tvertnes ietilpība

Tvertnes ietilpība ir jāizvēlas, vadoties pēc mazgāšanas apmēra un ģimenes locekļu skaita. Labs risinājums būs veļas žāvētāja iegāde, kā tvertnes tilpums līdzinās veļas mašīnas tvertnes tilpumam. Kompaktie veļas žāvētāji atšķiras ar ielādes apjomu 3-4 kg. Izvēloties veļas žāvētāju ar ļoti lielu tvertni, Jums vajadzētu precizēt, vai tajā varēs žāvēt mazāku veļas daudzumu, piemēram, pusi no tvertnes tilpuma.

Energoefektivitātes klase

Gluži tāpat, kā vairums lielo sadzīves ierīču, veļas žāvētājam ir jābūt enerģētiskajai klasei (sākot no A līdz G, kur A nozīmē energosaudzējošu ierīci).

Vairums kondensācijas veļas žāvētāju modeļi ir pieskaitāmi B un C klasei, retāk – A klasei. Ventilācijas veļas žāvētājiem vajadzīgs īpaši daudz elektroenerģijas, tādēļ tie ir attiecināmi C klasei.

Ūdens konteineri

Šajā gadījumā runa ir par kondensācijas veļas žāvētāju. No ūdens konteinera lieluma ir atkarīgs cik bieži nāksies to iztukšot. Vairums modeļos konteineri ir 4 līdz 5 litru ietilpīgi.

Ievietošanas veids

Izvēloties brīvstāvošu veļas žāvētāju, nepieciešams apdomāt veļas ielādes veidu. Ir pavisam divas iespējas

 • No priekšas – attaisno sevi lielā telpā, kur ir ērti atvērt durtiņas un ielikt veļu. Šī risinājuma priekšrocības – iespēja izmantot žāvētāja augšējo daļu par plauktu/ galda virsmu.
PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
 1. Liela ietilpība
 2. Var izmantot kā plauktu
 1. Mazāk droša bērniem (neliela tvertne)
 2. Tā sakarā ir vajadzīgs vairāk vietas
 3. Nav pārāk ērta lietošanā (ir jānoliecas līdz tvertnei)
 4. Lieli gabarīti
 • No augšas – ideāli ir piemērots maza izmēra telpām (vannas istabai), kur nav vietas brīvi pārvietoties. Nevajadzētu aizmirst par nepieciešamību atstāt pietiekami daudz vietas virs žāvētāja, lai būtu iespējams ērti atvērt vāku.
PRIEKŠROCĪBAS TRŪKUMI
 1. Ļoti kompakti
 2. Daudz drošāki bērnu sakarā, jo tvertne atrodas augstu
 3. Ērtāki lietošanā
 1. Mazāka tvertnes ietilpība
 2. Nav iespējas izmantot brīvo telpu virs veļas žāvētāja

Mērīšana

Pirms veļas žāvētāja iegādes nepieciešams izmērīt tai paredzētās novietošanas vietu. It īpaši, ja tā ir niša, vai kāda cita specifiska vieta. Šāda veida iekārta, var būt 59-65 cm plata un 44-80 dziļa.

Programmu skaits

Programmu daudzums ir atkarīgs no modeļa. Taču vairums veļas žāvētājos ir divas galvenās programmas:

 • saīsinātā – veļa tiek žāvēta, taču sakrunkojums netiek izgludināts.
 • pilnā – veļa ir sausa un nesaburzīta.

Dažos veļas žāvētājos ir daļējās žāvēšanas funkcija. Izmantojot šo programmu, apģērbu tālākā gaitā ir iespējams turpināt žāvēt, piemēram, uz ielas. Interesi rada programma “atsvaidzināt”. Tās uzdevums – novērst apģērba nepatīkamo aromātu tā, lai to nepārmazgājot, būtu iespējams uzreiz vilkt. Tostarp, daudziem modeļiem ir iespēja piemeklēt pēc auduma tipa, tostarp žāvēšanas temperatūra un tās ilgums tiek piemērots automātiski.

Funkcijas

Papildu funkcijas, kas uzlabo izmantošanas komfortu, ir šādas:

 • aizkavētā starta funkcija – šis risinājums ir zināms veļas mašīnu sakarā. Ļauj iestatīt veļas žāvētāja ieslēgšanās laiku, t.i., ierīce sāk darboties pēc vairākām stundām. Svarīgi pārbaudīt – cik stundas dažādos modeļos ir iespējams atlikt startus.
 • Svēršana (Fuzzy Logic) – sistēma automātiski regulē žāvēšanas laiku, atkarībā no apģērba svara un izvēlētā auduma veida.
 • Tvertnes divpusēja darbība – tvertne rotē vienu reizi uz labo pusi, vienu reizi – uz kreiso pusi, tādēļ apģērbs mazāk saburzās.
 • Saburzījuma mazināšanas sistēma – pēc žāvēšanas beigām tvertnē tiek padots aukstais gaiss.
 • Autožāvēšana – sensori, kas atrodas žāvētājā, automātiski nosaka apģērba mitrumu un regulē žāvēšanas laikā.

Papildu aprīkojums

 • Elektroniskais ekrāns – sniedz iespēju pārvaldīt iekārtu, piemēram, laiku vai temperatūru. Šobrīd šis risinājums kļūst arvien populārāks. Tikai lētākos veļas žāvētājos ir saglabājusies mehāniskā vadība.
 • Filtrs – likvidē putekļus, mazus netīrumus utt. no tvertnes. Filtrs ir jāattīra regulāri.

Veļas žāvētājs vai veļas mašīna – veļas žāvētājs?

Sadzīves tehnikas ražotāji piedāvā ne tikai veļas žāvētājus, bet arī veļas mašīnas – veļas žāvētājus. Tādējādi tiek ieekonomēta telpa, un lietotāja īpašumā nonāk ierīce „divi vienā” (2 in 1). Tas ir īpaši svarīgi un ērti maza izmēra vannas istabām, kur nav vietas papildu aprīkojumam. Ierobežojumi, kas ir saistīti ar šī veida ierīcēm – mazāka tvertnes ietilpība žāvēšanas laikā. Piemēram, ja veļas mašīnā ir iespējams ievietot 5 kg veļas, tad žāvēt vienā reizē varēs 2,5 līdz 3 kg veļas.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.8/5
5 Klientu vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Pigu grupa:
Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2020 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.