Noderīgi padomi

Viss par karstā gaisa friteriem

Karstā gaisa friteri plašā izvēlē
30 01 2024
sieviete gatavo darzenus fritieri virtuve

Vai Jums patīk ļauties ceptiem ēdieniem, kaut arī zināt, cik tas ir neveselīgi? Kā būtu, ja mēs teiktu, ka Jūs varat turpināt to baudīt bez sirdsapziņas pārmetumiem, ja vien tas ir sagatavots veselīgāk? Karstā gaisa friteris ir ideāla izvēle tiem, kuri nevar atteikties no fritētiem ēdieniem.

Kas ir karstā gaisa friteris?

Tā darbības princips ir līdzīgs krāsns principam, jo ​​ēdiens tiek cepts ar karstā gaisa palīdzību, bet gala rezultāts ir vairāk līdzīgs kā karstā eļļā ceptam ēdienam. Atšķirībā no krāsns, ierīces augšpusē ir ne tikai sildelements, bet arī mazs ventilators, kas cirkulē karstu gaisu. Gaisa kustības dēļ ēdiens, tāpat kā to cepjot karstā eļļā, iegūst kraukšķīgu izskatu un iekšpusē paliek mīksts arī bez papildu taukiem. Gan parastajā, gan karstā gaisa friterī ēdieni tiek pagatavoti ārkārtīgi ātri. Tomēr ierīcei ar karstu gaisu nav nepieciešams laiks, lai tā uzsiltu, savukārt, lietojot eļļu, būs jāgaida apmēram 10 minūtes, līdz tā sasilst līdz vajadzīgajai temperatūrai.

melna karsta gaisa friteris virtuve uz darba virsmas

Gatavojot ēdienu karstā gaisa friterī, eļļa nebūs nepieciešama vai arī būs pietiekami, lai to izsmidzinātu uz jau izceptā ēdiena. Tieši zemā eļļas daudzuma dēļ pārtika kļūst veselīgāka, un to var baudīt biežāk. Tomēr nevajag ļauties galējībām, ne visa eļļa ir slikta, it īpaši, ja to lieto taupīgi. Gatavojiet ēdienus ar olīvu, sezama, linsēklu, valriekstu vai pat visvienkāršāko saulespuķu eļļu, bet vienkārši izsmidziniet to vai vislabāk izsmidziniet to uz ēdiena. Tāpat ņemiet vērā, ka cepšanas laikā jāatstāj vieta gaisa cirkulācijai, tāpēc nepārslogojiet ierīces grozu par daudz.


Friteris ne tikai frī kartupeļiem?

Sulīgi steiki, garšīgi veģetārie ēdieni un deserti. Būtībā friterī Jūs varat cept gandrīz visu to pašu, ko Jūs varat arī cept cepeškrāsnī, bet tur Jūs cepsiet ēdienu vismaz 30 grādus zemākā temperatūrā un cepsiet uz pusi ātrāk.

Dārzeņi

 • Jūs varēsiet pagatavot: ziedkāpostus, Briseles kāpostus, tomātus, sparģeļus, piparus, ķirbi, kartupeļus, kukurūzas vālītes, burkānus, cukini, bietes.
 • Labāk izvēlēties citu pagatavošanas iespēju: brokoļi (lai arī tie ir cepti, tos ir ļoti viegli par daudz apcept, jo tad brokoļi izžūs un zaudēs garšu), mēs neiesakām friterim pievienot dažādus lapu dārzeņus.

darzeni tiek cepti karsta gaisa friteri

Augļi

 • Jūs varēsiet pagatavot: augļus, kurus parasti ceptu arī krāsnī, ti varētu būt banāni, āboli, bumbieri vai citi mazāk sulīgi augļi.
 • Labāk ir izvēlēties citu pagatavošanas iespēju: augļus ar lielu mitrumu, jo cepot karstā gaisā, tie vienkārši sadalīsies, tāpēc izvairieties no dažādām ogām.

Gaļa

 • Jūs varēsiet pagatavot: bekonu, vistas gaļu, tītaru, cūkgaļu, liellopa gaļu, teļa gaļu, trusi. Būtībā ir piemērota dažāda gaļa, taču pirms tam precīzi noskaidrojiet, kāda temperatūra ir vislabākā Jūsu izvēlētajai gaļai, jo karstais gaiss var pārāk dehidrēt gaļu vai tā vienkārši tiks pagatavota pārāk ātri, pirms Jūs to pat izcepsiet.
 • Labāk ir izvēlēties citu pagatavošanas iespēju: Jūs varat cept jebkuru gaļu.

gala tiek cepta virtuve karsta gaisa friteri

No kā vajadzētu izvairīties, lietojot karstā gaisa friteri?

Lai arī apcept var gandrīz visu, dažu ēdienu pagatavošana radīs lielu jucekli, ēdiens netiks cepts vai tas vienkārši būs pārāk apaļš.

5 padomi, kāpēc nevajadzētu fritēt: 

 1. Lieli gaļas gabali vai vesela vistas gaļa. Kad friteris ir pāslogots, nav vietas, lai gaiss vienmērīgi cirkulētu, tāpēc ēdiens vai nu netiks izcepts, vai arī dažas tā daļas būs pārgatavotas un dažas netiks izceptas.
 2. Ēdiens tiek velmēts mērcē vai bagātīgi apkaisīts ar garšvielām. Mērce no gaļas pilēs un sadegs, un lielākās garšvielas ar ventilatora palīdzību viegli nokritīs no Jūsu ēdiena. 
 3. Jūs nevarēsiet pagatavot mēreni ceptu burgeru. Gaļa cepsies pārāk ātri, pirms tā tiks izcepta.
 4. Ēdiens tiek velmēts mīklā. Ja vēlaties grauzdēt Tempura garneles vai pagatavot olā velmētus steikus, Jūs to nevarēsiet izdarīt, ja vien tos jau iepriekš nedaudz neapcepsiet.
 5. Sausa pārtika, kurai nepieciešams ūdens. Rīsi, griķi, citi putraimi un makaroni - tos nevarēs pagatavot ar friteri. 

karsta gaisa fritera izmantosana majas ediena pagatavosanai

Priekšrocību ir daudz, taču katra ierīce virtuvē aizņem vietu, tāpēc kā izlemt, vai karstā gaisa friteris Jums patiešām ir vajadzīgs. Padomājiet par to, cik reizes nedēļā Jūs ēdat eļļā vai krāsnī ceptus ēdienus, kā arī cik daudz lietojat eļļu, lai ēdiens nepiedegtu. Ja Jūs šādus ēdienus baudāt diezgan bieži un vēlaties ietaupīt laiku un gatavot veselīgāku ēdienu - pamēģiniet.

Pircējiem patika šis ieraksts

4.4/5
25 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?