Noderīgi padomi

Izvēlne

Zīdaiņa istaba – interjera idejas

Mēbeles bērnu istabai plašā izvēlē
03 02 2021
bernu istaba ar koka mebelem un rotallietam

Iekārtojot mazuļa istabu, Jūs vēlaties, lai tā būtu mājīga un mīļa. Dažādi mīļi attēli, pēdu nospiedumi, auguma mērierīces, uzlīmes uz sienām, karuselis virs gultiņas un baldahīns, kas naktī rotās istabu ar savām mirdzošām zvaigznēm. Ideju ir tik daudz, tāpēc vecāki ļoti bieži cenšas izveidot pēc iespējas perfektāku istabu. Mēs esam sagatavojuši 10 zīdaiņa istabas interjera idejas un padomus, kas palīdzēs Jums izlemt un izveidot funkcionālu, drošu un mājīgu telpu Jūsu atvasītei. 

Zīdaiņa istabas interjers

1. Mierīgas pasteļtoņu krāsas

bernu istaba pasteltonos

Bērnu istabā vajadzētu dominēt gaišajiem toņiem. Neizvēlieties pārāk daudz krāsainu priekšmetu, kas izrotāti ar dažādiem rakstiem. Ja istaba ir neliela, gaišas krāsas to vizuāli palielinās, un telpa izskatīsies glīta un mājīga. 


2. Funkcionālas mēbeles

funkcionalas mebeles bernu istabai

Iekārtojot bērnu istabu, īpaša uzmanība ir jāpievērš funkcionalitātei. Dizaineri iesaka izvēlēties mēbeles, kas ir viegli transformējamās vai arī, kurām ir vairākās funkcijas. Šādā veidā istaba vienmēr būs kārtīga un nepiekrāmēta ar liekām mantām. Vairāk padomu par to, kādas mēbeles izvēlēties, lasiet rakstā: Jaundzimušo istabas iekārtošana.


3. Augi istabā

zalumu elementi bernu istaba

Iespējams, daudzi piekritīs, ka augi atdzīvina jebkuru telpu. Tomēr, ja Jūs nevēlaties turēt augus bērnu istabā, dizaineri iesaka sienu apdarei izvēlēties augu motīvus un citus elementus, tas noteikti piešķirs telpai dzīvīgumu un rotaļīgumu.


4. Istaba pārāk garlaicīga

roza elementi bernu istabas interjera

Gaišas krāsas bieži vien asociējas ar ārkārtīgi sakoptu, blāvu vai pat sterilu vietu. Jūs varat atdzīvināt bērnu istabu ar dažādām interjera detaļām. Mierīgas, zemes krāsas paklājs, spilvens ar rakstiem, attīstoši atteli, krāsainas uzglābāšanas kastītes dažādiem sīkumiem. Vēl ir iespējams aplīmēt vienu sienu bērnu fototapetēm vai arī nokrāsot to citā krāsā. 


5. Moderns stils 

bernu istabas dizains modernaja stila

„Ja Jums patīk moderni klasiskais stils, to var izmantot arī bērnu istabas interjeram, izvēloties gaišas krāsas ar spilgtākiem mūsdienīgiem akcentiem.“, – saka interjera dizaineri. 


6. Minimālisms

bernu istabas interjers minimalistiska stila

Minimālisma stils ir īpaši laba izvēle, ja Jūsu mājā nav daudz vietas. Gaišas krāsas, ļoti funkcionālas, vietu taupošas mēbeles un nekādu nevajadzīgu detaļu. Taču, izvēloties šādu stilu, noteikti ir jāpatur prātā, ka šī būs bērna istaba. Padomājiet par īpaši mājīgām detaļām, kas neapgrūtinātu telpu, bet padarītu to par mājīgu vietu aizraujošām spēlēm. Paklājs rotaļu zonā, bērnu attēli uz sienām, patīkamu gaismu izstarojoša stāvlampa guļamajā zonā – pastāv ļoti daudz dažādu veidu, kā radīt Jūsu mazuļa istabā īstu mājīguma sajūtu. 


7. Skandināvu stils

bernu istaba skandinavu stila

Tas, iespējams, ir viens no visbiežāk izvēlētajiem stiliem. Skandināvu elementi, piemēram, dabīgā koksne, neitrālas, zemes krāsas un vienkāršas, bet ļoti funkcionālas mēbeles, noteikti piešķirs bērna istabai mājīgumu. Ja vēlaties telpai piešķirt papildu rotaļīgumu, varat izvēlēties interesantāku rakstu tapetes vai izrotāt sienas ar jaukām gleznām. 


Iekārtojot bērnu istabu, ir obligāti jāņem vērā trīs pamata aspekti – funkcionalitāte, komforts un drošība. Nepārslogojiet telpu ar nevajadzīgiem, bet īpaši moderniem priekšmetiem. Labāk, ja ir vairāk vietas Jūsu atvasītes spēlēm, nekā iekārtot istabu ar neaprakstāmi skaistām, bet pilnīgi nefunkcionālām, vietu patērējošām mēbelēm. Gaišas, pasteļtoņu krāsas piešķirs komfortu jebkurai telpai. Ja Jūs planojat iekārtot istabu zīdainim, noteikti apskatiet krāsu ietekmi uz bērniem. Pārāk spilgtas krāsas var stimulēt bērnu aktivitātēm, padarot viņu viegli aizkaitināmu, slikti gulošu. Un trešais aspekts – drošība. Neaizmirstiet labi piestiprināt visas mēbeles. 

Pircējiem patika šis ieraksts

5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?