Noderīgi padomi

17 jautājumi, kādi sev jāuzdod, izvēloties bērnu ratus

Izvēlēties ratus
23 05 2018
rati jaundzimusajiem

Daži saka, ka bērna piedzimšana ir vislielākais, vissvarīgākais lēmums jūsu dzīvē, bet šiem cilvēkiem, iespējams, nekad nav nācies peldēt ūdenī, kur mudž haizivis, kas zināmi kā Bugaboo bērnu ratu ēra. Pareizu ratu izvēles procesa laikā, kad variantu ir bezgalīgi daudz, bet cenas kosmiskas, ir pietiekams, lai bērna piedzimšanas problēma kļūtu par dzīvības un nāves jautājumu. Mums, protams, nepatīk, ja kāds cieš, tāpēc mēs šeit atbildējām uz dažiem svarīgiem jautājumiem; tie jums palīdzēs sašaurināt meklēšanu, lai jūs neatnāktu mājās ar kaut kādiem ratiņiem, kādus jūs nekad nebūtu licis pirmajā vietā.

Ratu veidi:

Aksesuāri bērnu ratiem (lietussargi, rāmis, sporta daļas, kulba, šasija utt.)

 1. KUR NOLIKT KAFIJU?

 Paskatieties patiesībai acīs: jūs nogursiet, tāpēc jūs visdrīzāk ļoti labi iepazīsieties ar savu jauno kafijas automātu, kuru jums uzdāvinās kāds no jūsu draugiem, kas ir vairāk pieredzējis vecāku lietā. Tāpēc, kad jūs izvēlēsieties ratus, paņemiet līdz iecienīto krūzīti un pārliecinieties, ka tā iederas (parasti) krūzītes turētāja opcijā. Jums nav krūzītes turētāja opcijas?  Turpiniet meklēt. Tam laiks nav jāžēlo.

 1. VAI ES VARĒŠU IELIKT GROZĀ AUTIŅBIKSĪŠU PACIŅU UN SOMIŅU?

Saistībā ar ratiem to svarīgākā īpatnība ir jūsu bērna drošība, tomēr otrs svarīgs aspekts – apakšējā groza lielums. Pārāk liels grozs nepastāv, lai ko jums neteiktu konsultants veikalā. Tāpēc pārliecinieties, ka jūs varēsiet salikt visu, ko jums būs nepieciešams paņemt līdz – piemēram, autiņbiksītes vai seši apģērba komplekti, jo neviens nevar būt nodrošināts pret pēkšņu caureju bērnam.

 1. KĀ AR PIRKUMIEM?

Līdz ar groza lielumu svarīga ir arī tā izturība. Tas ir tikai sietveida maiss, kas maskējas zem īsta bagāžas nodalījuma? Pārliecinieties, ka tas izskatās pietiekami izturīgs, lai izturētu vissmagākās lietas no jūsu pieliekamā – tādas kā konservētas pupiņas, piena pakas un vīna pudeles, kas jums būs vajadzīgas, lai izdzīvotu nākamajos 18+ gados.

Bērnu ratu Top 5


 1. VAI BĒRNIEM JĀBŪT BLAKUS VIENS OTRAM VAI AIZMUGURĒ?

Ja jums ir dvīņi vai divi bērni (jaundzimušais un nedaudz mazāk jaundzimušais – lai jums pietiek spēka), jums vajadzēs ratus, kas būs piemēroti abiem.  Jums jāizlemj, kā tos izkārtot. Izkārtojums blakus ir lieliski piemērots saziņai viņu starpā, bet daudz mazāk ērts manevrēšanai uz bruģēta trotuāra un šaurās durvīs. Ja jūs, protams, neuzskatāt vecāka lomu par ekstremālu sporta veidu (tas aptuveni tā arī ir), izvēlieties platus dubultos ratus un nekad neatskatieties atpakaļ.

 1. VAI ES VARĒŠU AR VIENU ROKU PASTUMT PILNĪBĀ PIEKRAUTUS RATUS?

Ja pastāv universāls tests jebkuriem ratiem, tad šis tāds ir. Ieejiet savā iecienītajā bērnu veikalā, uzvedieties kā traks šopoholiķis un sakraujiet savus maisus ratiņos. Pat paši nejaukākie rati vienmērīgi kustēsies tukši, bet jūs taču vēlaties zināt, kā tie pārvietosies ar mazuli un produktu kravu zem tā. Ja jūs varat tos vadīt ar vienu roku maksimālas noslodzes gadījumā, tad nedomājiet palaist garām šos ratus.

 1. VAI ES VARĒŠU AR VIENU ROKU TOS SALIKT/IZLIKT?

Šī darbība vienmēr biedē tos, kas vēl nav vecāki. “Es nospiedu sarkano pogu, bet tie vienalga nesalokas!” Tā kā katriem ratiem ir savs mehānisms, pārliecinieties, ka jūs esat pārbaudījis salikšanas/izlikšanas funkciju katram no potenciālajiem ratiņiem, jo pēdējais, ko jūs gribēsiet darīt – vest savu bērnu uz jūsu automobiļa jumta, kad saskarsieties ar jaunajām “nāvīgajām lamatām”.

 1. VAI TIE STĀV SALIKTĀ VEIDĀ?

Tātad jūs esat apguvis salikšanu un izlikšanu; tagad pamēģiniet tos nolikt pie sienas vai jūsu automobiļa, kad jūsu rokas ir aizņemtas ar mazuli un autiņbiksīšu paku. Jums nevajadzētu būt pārsteigtam par to, ka rati kustas. Kad jūs cenšaties noturēt visu, ko tikko esat izņēmis no ratiņiem, tad pēdējais, ko jūs vēlēsieties darīt – censties noturēt krītošos ratus ar brīvo kāju.

 1. VAI TIE IR SAVIETOJAMI AR MANU AUTOKRĒSLU?

Pārsvarā visi ratiņi ir savietojami, bet daži vairāk, nekā citi. Ar to mēs domājam, ka daži no tiem ir savietojami ar konkrētiem zīmoliem, tomēr citiem zīmoliem būs vajadzīgs papildu adapters. Ietaupiet laiku un naudu, koordinējot šos divus priekšmetus, tāpat kā jūs piemeklējat kurpes un maciņu. Vai vismaz tā, kā jūs to darījāt pirms jums piedzima bērni.

 1. KO DARĪT, JA VECĀKAIS BĒRNS ARĪ VĒLAS PAVIZINĀTIES?

Ja jūsu vecākajam bērnam ir mazāk par sešiem gadiem, tāda situācija noteikti radīsies. Un diemžēl jaundzimušais nevar vienkārši pasēdēt viņam klēpī. Tāpēc daži modernie ratiņi pašreiz tiek ražoti ar pastaigu platformām vecākajiem bērniem. Dažas no tām ir standarta, dažas – nē, bet dažiem ratiņiem vispār nav šīs opcijas. 

 1. KĀ JŪTAMI ROKTURI?

Vismaz dažus gadus jūs cieši turēsieties pie šī roktura, tāpēc pārliecinieties, ka tas labi gulstas jums rokās. Daži ir apšūti ar plastmasu, daži – putupoliuretānu, bet daži ar ādu (oho!), un, ja jūs nedomājat nēsāt “ratu cimdus”, ir jāizvēlas rokturis, kas jums vislabāk patiks.

 1. VAI UZ AUDUMA BŪS PAMANĀMS KATRS TRAIPS?

Tas ir vairāk krāsas, nekā materiāla jautājums, jo vairumam ratiņu tiek izmantoti analogi mazgājami audumi. Protams, jūs mānīsiet sevi, ja domājat, ka tīrīsiet šo lietu uzreiz pēc lietutiņa, tāpēc izvēlieties audumu, kas vislabāk slēps izspļautu cepumu pēdas. Te vislabāk derēs haki krāsa. Nevajadzētu izvēlēties baltu krāsu. Atkārtojam. Nekādu apstākļu gadījumā nepērciet baltus ratus. Ja, protams, jūs neesat Pafs Dedi.

 1. VAI RIEPAS VAR PIEPUMPĒT? KĀPĒC TAS IR SVARĪGI?

Lielisks jautājums! Ar gaisu piepildītas riepas ļauj daudz vienmērīgāk braukt, nekā plastmasas vai gumijas riepas, jo tās absorbē lielu daļu triecienu no plaisām trotuārā. Tas nozīmē, ka bērns saldi gulēs, un nemodīsies ikreiz, kad pārbrauksiet pār akmentiņiem. Ticiet, tas ir svarīgi.

 1. VAI RIEPU IZMĒRS IR SVARĪGS?

Gan jā, gan nē. Tas atkarīgs no tā, kur jūs plānojat ratus lietot. Jūs skrienat? Jums vajadzīgs liels priekšējais ritenis. Patīk nelīdzeni reljefi? Lieli riteņi. Parku entuziasts? Jā, lieli riteņi. Protams, ja jūs esat līdzīgs vairumam cilvēku, kuriem vienkārši jānokļūst no punkta A uz punktu B, tad izmēram nav nozīmes. Lai gan pagaidiet, mēs dzīvojam Latvijā, kur pusgadu ir sniegs. Ja vēlaties viegli pārvietoties arī pa šķīdoni, jums labāk izvēlēties lielus riteņus vai palikt mājās.

 1. PAMATKRĀSA – MELNA VAI SPILGTA?

Mēs jau noskaidrojām, ka balta – tas nav variants, bet pieņemsim, ka jūs neuztraucaties par traipiem un krāsas izvēlē balstāties tikai un vienīgi uz saskaņu ar jūsu garderobi. Netēlojiet, ka par to neaizdomājāties. Protams, melnā piestāv visam, tāpat kā kečups, bet jūs taču to nepiejaucat sava bērna pudelītē. Mēs tikai sakām, ka nav pēc noklusējuma jāizvēlas melnā krāsā. Ja jūs esat atradis ratus, kas atbilst jūsu prasībām un tiek ražoti plašā toņu gammā, padomājiet par krāsu. Turklāt kaut kā spilgti oranža stumšana augšup pa stāvu nogāzi var vienkārši neļaut jums aizmigt pie roktura pirmos pāris mēnešus.

 1. VAI IR VAJADZĪGS ŠŪPULĪTIS?

Ja jūs vēlaties, lai jūsu autokrēsls vienmēr atrastos automašīnā, tad šūpulītis ir obligāts. Tas ir mājīgs, silts un var būt kā gulta, ja pa dienu apmeklējat vecmāmiņas un vectētiņus. Bet, ja jūs plānojat izmantot autokrēslu kā savu jauno trešo roku, tad šūpulītis var kļūt par vienkārši milzīgu papildinājumu, kas aizņem pārāk daudz vietas jūsu bagāžniekā.

 1. VAI TIE IETILPS MANAS MAŠĪNAS BAGĀŽNIEKĀ?

Ja jums ir automašīna un jūs plānojat to izmantot bērna pārvietošanai, tad tam droši vien jābūt jautājumam Nr.1. Tiem ne tikai jāietilpst bagāžniekā, tiem jāietilpst bagāžniekā kopā ar visu to, ko jūs parasti tajā vedat: suņu barību, produktiem un maisiņiem ar netīrām autiņbiksītēm, ko esat aizmirsis izlikt. Jums var šķist, ka rati ir saliekami kārtīgos nelielos maisiņos, bet gigantiskie riteņi, kas jums būs vajadzīgi mūsu Latvijas klimatam, var nopietni izjaukt jūsu plānus.

 1. KĀDĀ VIRZIENĀ JĀATRODAS MANAM BĒRNAM?

Pirmos dažus mēnešus jūs droši vien vēlēsieties redzēt šo mazo ģīmīti pēc iespējas biežāk, tāpēc visticamākā atbilde – ar seju pret jums. Bet ņemiet vērā, ka atkarībā no tā, kā bērns augs, viņš vai viņa gribēs vairāk skatīties uz apkārtējo pasauli, tāpēc tādā brīdī labāk novietot bērnu ar seju uz ārpusi. Dažiem ratiem rokturus var pārvietot uz abām pusēm, lai varētu mainīt pozīciju. Protams, tā kā lielākā daļa ratiņu nav pilnpiedziņas, stingri piestiprinātie aizmugurējie riteņi kļūst par priekšējiem, izraisot jūsos dusmas, kad mēģināt manevrēt starp izklaidīgajiem cilvēkiem, kas iegrimuši savos telefonos uz trotuāra. Dažiem ratiņiem iespējams pārvietot sēdekli, nevis rokturi, tāpēc ņemiet vērā, ja vēlaties saglabāt garīgo veselību.

LABĀKIE PIEDĀVĀJUMI:

Šeit daži rati, kam noteikti ir vērts pievērst uzmanību tagad, kad jums jau ir pareizās atbildes uz visiem jautājumiem.

 • BUMBLERIDE INDIE 4

Šie jaunie ratiņi jau ir sacēluši troksni ratiņu pasaulē, pateicoties iespaidīgajam standarta komplektācijā ietilpstošajam aksesuāru sarakstam. Vai ir iekļauts šūpulītis un krūzītes turētājs? Jā, lūdzu! Papildus maisiņš autiņiem un produktiem? Jebkāda kaprīze par jūsu naudu! Tiem arī paredzēti lieli piepūšamie riteņi un vesela virkne stilīgu krāsu. Vienīgais nopietnais trūkums ir pagājušās sezonas modeļu trūkums, jo tie ir absolūti jauni, tāpēc neizdosies ietaupīt dažus dolārus.

 • BUGABOO DONKEY

Visai iespējams, ka šis variants ir visuniversālākie ratiņi tirgū. Tie ir viegli izliekami, nomainot vieninieka ratiņus ar divkāršiem un augot kopā ar ģimeni. Neatkarīgi no tā, vai gaidāt dvīņu vai viena bērna piedzimšanu, plānojot drīzu otrā dzimšanu, šie ratiņi apmierinās visas jūsu prasības. Un, protams, jo Bugaboo aksesuāru saraksts ir bezgalīgs, bet spilgtu un skaistu krāsu variantu ir pārpilnam. Jums ir zēns un meitene? Ratiņi ir pilnībā pārregulējami, jums var būt viens rozā sēdeklis un viens zils! Tā ir taisnība!

 • BABY JOGGER CITY SELECT

Ar 16 iespējamām konfigurācijām un laikam gan vislielāko grozu starp visiem vieninieka ratiņiem tirgū, šie skaistuļi ir ideāli piemērotu gandrīz jebkurai ģimenei. Baby Jogger sniedz vecākiem iespēju izveidot sapņu ratiņus, tāpēc vairums aksesuāru neietilpst standarta komplektācijā, bet ir pieejamas opcijas – piemēram, papildu otra vieta priekšpusē, kas ļauj abiem bērniem skatīties vienam uz otru, kas acīmredzami ir nelielas piemaksas vērta opcija.

Pircējiem patika šis ieraksts

3/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?

Internetinė parduotuvė E pood Kaledos.lt

© 2003-2021 SIA „Pigu Latvia“ | 220.lv ™
Bez SIA „Pigu Latvia“ atļaujas aizliegts kopēt un izplatīt mājas lapā iekļauto informāciju.