Noderīgi padomi

4 padomi, kā pareizi kopt matraci

Plaša izvēle matračiem
20 11 2019
gulta ar kreslu gulamistaba

Miegs ir neatņemama cilvēka dzīves sastāvdaļa. Lai miegs būtu kvalitatīvs, ir nepieciešama laba gulta, matracis, kā arī sega un spilvens. Taču pats svarīgākais faktors, kas nodrošina labu miegu, ir matracis. 

Tāpat kā daudzām citām lietām, piemēram, automašīnai, apģērbam vai mājoklim, arī matracim ir nepieciešama pienācīga kopšana. Ja regulāri un pareizi kopsiet savu matraci, tad tas Jums kalpos pēc iespējas ilgāk. 

Raksta turpinājumā atradīsiet 4 padomus, kā pareizi kopt matraci.

1.Matrača vēdināšana un ventilācijas nodrošināšana

Vismaz reizi gadā ir ieteicams izvēdināt matraci. To ir pavisam vienkārši izdarīt. Noguldiet matraci horizontāli un novietojiet uz balkona, ja Jūsu mājoklim tāds ir. Ja nav balkona, tad matraci var atbalstīt pret sienu pie atvērta loga. Jāatcerās gan, ka matraci nevajadzētu atstāt tiešos saules staros, jo tad tas var sākt dzeltēt un kļūt vizuāli nepievilcīgs. Tomēr citādi nevajadzētu ne par ko satraukties, jo matrača tehniskās īpašības nezudīs, ja tas īslaicīgi būs atradies saules staros.

Matracim ir nepieciešama arī ventilācija, tāpēc vislabāk ir tad, ja tas tiek guldīts uz redelēm. Tomēr ir arī gultas, kuru pamatne ir izgatavota no kokskaidu plātnēm. Šādās gultās netiek nodrošināta nekāda ventilācija, tāpēc ir ieteicams kokskaidu plātnē paša spēkiem izurbt vairākus mazus caurumiņus, kas nodrošinās ventilāciju. 

Ja Jums ir gulta ar kokskaidu plātnes pamatni, tad tādā gadījumā Jums ir jāiegādājas tikai atsperu matracis. Pat, ja ir izurbti caurumiņi, cita veida matrači, piemēram, putu vai lateksa matrači uz šādas pamatnes tāpat netiks labi ventilēti.


2.Matrača pārvalka lietošana

Lai saglabātu matraci pēc iespējas tīrāku, nepieciešams izmantot matrača pārvalku. Pārvalku būs ļoti vienkārši kopt. To iespējams izmazgāt veļas mazgājamajā mašīnā. Tāpēc, ja Jūs neesat vēl iegādājies matrača pārvalku, ir īstais laiks, lai to darītu. Pārvalks spēs aizsargāt matraci gan no dažādiem netīrumiem, gan no nolietošanās. Matracis ilgāk izskatīsies kā jauns. 

Mūsdienās tiek ražoti dažādi matraču pārvalki. Ir pieejami pat lina pārvalki, kas būs ideāli piemēroti alerģiskiem cilvēkiem. Lina pārvalks sniegs Jums patīkamu svaiguma sajūtu.


3.Matrača tīrīšana

Cilvēki bieži vien netīra pašu matraci. Nomaina tikai gultas veļu un labākajā gadījumā vēl noņem matrača pārvalku, lai arī to izmazgātu. Taču vajadzētu tīrīt arī pašu matraci. Iztīrīt matraci nav sarežģīti. Tad, kad maināt gultasveļu, iztīriet arī pašu matraci. Visvieglāk to būs iztīrīt, izmantojot putekļu sūcēju.

 Lai labāk iztīrītu matraci, būs nepieciešams pēc iespējas jaudīgāks putekļu sūcējs. Matracis jātīra pēc iespējas lēnāk. Šādā veidā tiks iztīrīts lielāks putekļu daudzums no matrača iekšienes.