Noderīgi padomi

5 vienkārši veidi, kā atsvaidzināt veco stūra dīvānu

Plaša izvēle stūra dīvāniem
14 02 2020
moderns bruns stura divans ar dekorativiem spilveniem

Dīvāns ir viens no svarīgākajiem elementiem ikvienā dzīvojamā istabā. Tādēļ ir svarīgi, lai tas būtu komfortabls un arī izskatītos lieliski. Tomēr ir skaidrs, ka nekas nav mūžīgs - arī dīvānam laika gaitā parādās nolietošanās pazīmes, vilinot ar domu tā vietā iegādāties kaut ko jaunāku. 

Bet tā vietā, lai steigtos jauna dīvāna meklējumos, Jūs, iespējams, bez lielām pūlēm varat uzlabot esošā dīvāna izskatu. 

Turpinājumā 5 vienkārši veidi, kā atsvaidzināt savu veco stūra dīvānu. 

Iztīriet to 

Stūra dīvāni pieejami plašā izvēlē, lai katrs varētu izvēlēties to, kas atbilst viņa vēlmēm un vajadzībām. Tomēr papildus visiem citiem aspektiem, izvēloties dīvānu, noteikti jāņem vērā arī praktiskā puse. Svarīgi, lai dīvāna audums būtu viegli kopjams, un, ja mājoklī ir mazi bērni vai mājdzīvnieki, priekšroka būtu jādod raibam vai tumšākam dīvāna audumam. 

Pērkot dīvānu, ieteicams uzzināt ar kādiem līdzekļiem var veikt tā tīrīšanu - tas arī ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pagarināt dīvāna kalpošanas laiku pat par vairākiem gadiem. 

Viena no efektīvākajām metodēm šajā gadījumā ir mīksto mēbeļu ķīmiskā tīrīšana - protams, ja dīvāna audums ir tam piemērots. Arī regulāri veikta mīksto mēbeļu dziļā tīrīšana uztur un atjauno dīvāna izskatu, turklāt mazina arī alerģiju un astmas risku. 

Papildiniet dīvānu ar jauniem dekoratīvajiem spilveniem 

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā atsvaidzināt veco stūra dīvānu, kas Jums vairs nepatīk - vienkārši pārklājiet to ar krāšņiem spilveniem. Tas ir pārsteidzoši, kā jauni spilveni var pilnībā mainīt dīvāna izskatu.

Dekoratīvie spilveni arī ir vienkāršs un ātrs veids, kā radīt vajadzīgo noskaņu telpā un piešķirt tai interesantu akcentu. 

Izvēloties dekoratīvos spilvenus, noteikti jāpievērš uzmanība to kvalitātei. Priekšroka būtu jādod griķu, dūnu vai cietākas šķiedras spilveniem, kas tik ātri nesaguļas un ilgāk saglabā savu formu. 

Kas attiecas uz dekoratīvo spilvenu krāsu, tiem noteikti nav jābūt vienā tonī ar dīvānu. Spilvenu galvenais uzdevums ir izdekorēt telpu - ņemot vērā, ka stūra dīvāni parasti tiek izvēlēti neitrālos toņos, labāk izvēlēties košus un spilgtus dekoratīvos spilvenus. Šobrīd aktuāli arī apdrukāti spilveni - ar tekstu vai attēliem. 

Materiāla ziņā droši var izvēlēties lina vai samta spilvenus, kas labi piestāvēs dažāda veida dīvāniem. 


Nomainiet dīvāna kājas 

Vai vēlaties savu moderno dīvānu padarīt mazliet tradicionālāku? Vai varbūt Jūs vēlaties to vairāk pielāgot kopējam telpas iekārtojumam? Vienkārši pielieciet tam jaunas kājas! 

Vairumā gadījumu dīvāna kājas tiek pieskrūvētas atsevišķi, tādēļ to nomaiņa neprasīs sevišķas pūles. 

Vēl viena iespēja ir nokrāsot jau esošās dīvāna kājas - arī tas rada lielisku efektu. 

Pievienojiet dīvānam dekoratīvās pogas

Vēl viens vienkāršs veids, kā piešķirt dīvānam jaunu, pielāgotāko izskatu, ir dekoratīvo nagliņu pievienošana dīvāna spilvenu apšuvumam. Veicot šo darbu, jāseko līdzi, lai dekoratīvās pogas tiktu izvietotas simetriski

Nomainiet dīvāna pārvalku

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pilnībā mainīt dīvāna izskatu, stilu un krāsu, ir nomainīt tā pārvalku. Daudzi populāri dīvānu ražotāji pārdod arī dažāda veida pārvalkus, kas paredzēti tieši konkrēto dīvānu pielāgošanai - turklāt tos var mainīt, cik vien bieži vēlaties - pieskaņojot tos sezonai vai noskaņojumam.

Gan tad, ja vecais dīvāns jau ir apnicis, gan arī tad, ja pārvākšanās vai telpas interjera maiņas dēļ tas vairs telpā tik labi neiederas, ne vienmēr vienīgais risinājums ir jauna dīvāna iegāde. Dažkārt pietiek ar nelielām pārmaiņām, lai panāktu vēlamo efektu. 

Pircējiem patika šis ieraksts

2.5/5
2 Pircēju vērtējumi

Kā jūs novērtējat šo ierakstu?