Noderīgi padomi

Izvēlne

Bērnu ballīte - idejas un spēles

Gaisa baloni plašā izvēlē
17 10 2022
berni priecajas bernu ballite

Kā sagādāt savai atvasei neaizmirstamus svētkus ar pamatīgu ballīti – jautājums, par ko bieži lauž galvu mūsdienu vecāki. Animatori un speciālās telpas svinībām ir labs variants, taču izmaksā paprāvu summu. Par laimi, pašlaik netrūkst atribūtu jautrām svinībām pašu mājās vai pagalmā. Dažas idejas pat prasa pavisam niecīgus ieguldījumus. Lasiet tālāk un izvēlieties, ko no zemāk minētā varat realizēt jau tuvākajos bērnu svētkos! 

Ballīte sākas ar dekoriem

Svētku noformējums ir tas, kas ļauj gan mazajiem ķipariem, gan viņu vecākiem jau no pirmajām pasākuma sekundēm iegremdēties laba noskaņojuma un jautrības viļņos. Lai uzburtu šādu gaisotni, Jums būs jāizvēlas atbilstošie dekori!

Ja gaidāma, piemēram, Halovīnu vai Ziemassvētku bērnu ballīte, dekoru tematika ir skaidra. Arī pidžamu ballīte īpašus jautājumus neizsauc. Taču, ja tie ir personīgie svētki - vārda diena vai dzimšanas diena, jācenšas izpatikt jubilāra vēlmēm! Gandrīz katram mazajam bērnam cieņā ir kāds varoņu tēls: Zibens Makvīns, Anna un Elza, vienradži, populārā Minecraft varoņi, zirnekļcilvēks vai cits. Izcili būtu dot priekšroku noformējumam šajā bērnam tīkamajā tematikā. Un ja vēl sanāks sagatavot noformējumu kā pārsteigumu – sajūsmai nebūs gala!  


Nedaudz sarežģītāk ir ar apzinīgāka vecuma bērniem, t.i., pusaudžiem. Multiplikāciju tematika diez vai būs vietā. Tad lieciet uzsvaru uz svētku veidu! Piem., ja tā ir dzimšanas diena, baloni vai banneri var būt ar apsveikumu apdruku. Vai arī vienkārši var izvēlēties noformējumu konkrētos toņos, iztiekot bez raibiem tekstiem un attēliem.

Kādas dekorācijas padara bērnu ballīti grandiozāku?

  • Baloni. Tik vienkārša un nedārga lieta, kā gaisa baloni, bērniem vienmēr izsauc interesi, prieku un vēlmi parotaļāties. Baloni ar metālisko spīdumu, neona, tumsā spīdošie, pasteļkrāsās, ar iemīļotākajiem varoņiem, baloni-burti un cipari jubilāra vārda un gada skaitļa sastādīšanai, saskanīgu balonu komplekti, sirsniņas, zvaigznītes, ar apdrukām-apsveikumiem – izvēle patiešām ir milzīga!


Vēl izcilāk par parastajiem piepūšamajiem baloniem izskatās gaisā virmojošie hēlija baloni. Lai pārmērīgi netērētos to piepūšanai ar hēliju šādu pakalpojumu tirdzniecības vietās, varat iegādāties pesonīgo hēlija gāzes balonu lietošanai mājās! Tie pieejami dažādos tilpumos, tostarp nelielos – vienai ballītei.

  • Virtenes, banneri, projektori u.tml. dekori. Reklāmkarogi ar apsveikuma tekstu, mirgojošās LED virtenes, konfeti plaukšķenes, nelieli iekštelpu projektori – šādi šķietamie sīkumi uzbur īstās ballītes noskaņojumu!


  • Galda dekori. Parasti ballīšu laikā bērni nepavada īpaši daudz laika pie galda. Lai liktu mazajiem uzkavēties pie ēdiena ilgāk un galu galā kaut ko arī ieēst, pārdomājiet pievilcīgu galda noformējumu! Tas var būt apdrukāts galdauts, kūkās un augļos iespraužamie dažādu formu irbulīši, krāsainie kokteiļu salmiņi un kēksu formas, apdrukāti vienreizējie trauki un salvetes.
  • Bērnu kostīmi. Ja svētku tematika ir saskaņota ar bērnu, varat jau ielūgumos painformēt viņa viesus, kādā stilā notiks ballīte. Varbūt tā būs pirātu ballīte, mazo burvju, policistu, prinču un princešu vai arī šaušalīgs Halovīna vakars ar ne mazāk biedējošiem tērpiem? Protams, karnevāla kostīmi nav no lētākajiem, tādēļ uzstāt, lai bērni ierastos speciālos tērpos nebūtu ētiski. Labāk piedāvāt Jūsu ciemiņiem saģērbties kādā noteiktā krāsu gammā un patstāvīgi iepirkt visiem tematiskās tēla detaļas, piem., burvju nūjiņas, kroņus, rotaļu šautenes, maskas utt.


Izklaides oriģinālai un atmiņā paliekošai ballītei

Kaut arī skaists noformējums uzdod ballītei pareizo noskaņu, lai pēcāk tā nenoplaktu, nepieciešams parūpēties arī par izklaižu programmu mazajiem ķipariem! Lasiet tālāk un izvēlieties ideju atkarībā no gaidāmo ciemiņu vecuma, interesēm un dzimuma!

  • T-kreklu apgleznošana ar speciālajiem flomāsteriem. Šī nodarbe aizraus gan mazos bērnus, gan pusaudžus. Realizācijai Jums vajadzēs vienkrāsainus (vēlams gaišus) atbilstoša izmēra t-kreklus katram bērnam un pāris pakas ar speciālajiem flomāsteriem zīmēšanai uz tekstila. Varat piedāvāt bērniem uzgleznot kaut ko ballītes tematikā. Rezultātā no šī svētku pasākuma katram paliks praktiski lietojamā piemiņas lieta!

  • Burvju triki un eksperimenti. Šī tēma nekad neatstāj bērnus vienaldzīgus! Tiesa, kādam pieaugušajam vajadzēs iesaistīties procesā. Savlaicīgi iegādājieties un izmēģiniet kādu burvju triku vai dabaszinātņu eksperimentu komplektu. Dariet to ar savu bērnu, lai pēcāk tieši viņš varētu pārsteigt savus ciemiņus ar dažiem trikiem vai arī kopīgi ar viņiem paveiktu kādu eksperimentu!


  • Radošās nodarbes: slime jeb staipīgo gļotu veidošana, figūriņu apgleznošana, ziepju vai ziepju burbuļu izgatavošana, origami figūru locīšana, mākslīgā sniega veidošana utt. Meitenes varētu būt sajūsmā par radošajiem komplektiem mazajām dāmām, piemēram, rotaslietu veidošanu vai diadēmas dekorēšanu ar pievilcīgiem akmentiņiem. Jā, dažas no minētajām nodarbēm ir visai ķepīgas, bet bērnus tas noteikti neatbaidīs! Gluži pretēji, mazo ķiparu izzināšanas tieksme garantēs, ka šo ballīti viņi neaizmirsīs nekad!
  • Galda spēles. Bērnu ballītei piemērotākās ir tās galda spēles, kuras liks kārtīgi izkustēties un izsmieties, piemēram, Twister, riņķu mešana mērķī vai pat deju paklājs! Šīs spēles ir pa spēkam gan mazākiem, gan lielākiem bērniem un ilgstoši uzturēs jautrību, kamēr katrs tiks izspēlēties. Kad bērni nedaudz sagurs, var piedāvāt ne tik rosīgas, bet joprojām jautras galda spēles, piemēram, smieklīgie zīmējumi, krītošie krēsli, ALIAS. Pusaudži parasti labprāt uzspēlē tādas spēles, kā “Mafija”, “Liekam derības?”, “5 sekundes”.