Noderīgi padomi

Kā pareizi izvēlēties biroja krēslu?

Izvēlēties biroja krēslu
10 07 2015
erts ergonomisks kresls darba vieta

Kā izvēlēties biroja krēslu?

Lielāko dienas daļu mēs pavadām darbā, tāpēc ir ļoti svarīgi, kādas biroja mēbeles ir darbavietā. Lai pēc iespējas ilgāk varētu strādāt, jums ir jārūpējas par savu komfortu un jāsēž pie ērta darba galda. Tāpēc ir svarīgi izvēlēties ērtāko biroja krēslu, un 220.lv eksperti konsultē, kā to izdarīt.

Biroja krēsla augstums un pielāgojamība

Viens no vissvarīgākajiem ērta biroja krēsla izvēles kritērijiem ir tā augstums. Ir svarīgi, lai lielākajai daļai jūsu biroja mēbeļu un krēslu būtu regulējams augstums. Izvēloties biroja mēbeles, ir svarīgi noskaidrot, kāds var būt to maksimālais augstums, un padarīt to pēc iespējas ergonomiskāku konkrētām darba vietām atbilstoši jūsu darbinieku vajadzībām. Ir svarīgi, lai biroja krēsls būtu viegli regulējams un pielāgojams cilvēka augumam un ērtībām. Sēžot uz krēsla, kājām vajadzētu būt ērti novietotām uz grīdas, bet mugurai - atspiestai pret krēsla aizmuguri. Vajadzētu būt iespējai ērti piecelties no krēsla un atkal apsēsties uz tā. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj ērti pielāgot biroja krēslus dažāda augstuma vai miesas būves cilvēkiem tikai ar pogas klikšķi, ļaujot krēslu noregulēt vairākos līmeņos. To var arī viegli pacelt lielākā augstumā, kas pieceļaties kājās,un atkal apsēžoties, krēsla augstums atgriežas sākuma stāvoklī. 


Krēsla sēdeklis var būt ciets, mīksts vai daļēji mīksts. Cietie sēdekļi ir tie, kas izgatavoti no neelastīgiem materiāliem. Daļēji mīkstiem krēsliem sēdekļos ir vidēja biezuma pildījums, savukārt mīkstā pildījuma slānis ir diezgan biezs vai ar atsperēm. Sēdeklim jābūt apaļam un līdzenam, bez izteikta reljefa.

Pareizais krēsla augstums tiek noteikts šādi: sēdekļa priekšējai malai jābūt vienā līmenī ar stiprinājumu, ceļgala leņķim jābūt lielākam par 90 grādiem, un kājām jābūt stingri novietotām uz grīdas. Tāpēc ir ļoti svarīgi, lai krēsla sēdekļa augstums būtu regulējams. Tā dziļumam jābūt mazākam par attālumu no gūžas līdz ceļa locītavai. Ieteicams izvēlēties biroja krēslu ar pieciem riteņiem. Tas garantē stabilitāti un manevrēšanas iespējas. Biroja krēslam arī vajadzētu viegli griezties ap savu asi.

Pievērsiet uzmanību krēsla atzveltnei

Vienlīdz svarīgs biroja krēsla izvēles kritērijs ir atzveltne, kas sēžot notur muguru, tādējādi atbrīvojot daļu no slodzes un spriedzes gan no augšējās, gan apakšējās muguras daļas. Ir svarīgi, lai būtu iespējams to pielāgot. Biroja krēsla atzveltnei vajadzētu būt piemērotai cilvēka muguras anatomiskajai struktūrai un perfekti piemērotai augstumā un platumā. Mūsdienu ergonomiskajiem krēsliem ir viegli izliekta, S formas atzveltne, kas imitē cilvēka dabisko stāju. Šī forma būs īpaši ērta, ja jāstrādā ilgas stundas, sēžot pie datora. Pielāgojot krēsla atzveltni, jūs varēsiet izvēlēties noteiktu atzveltnes leņķi, kas ļaus jūsu muskuļiem darba laikā nenogurt un tādējādi jūs ilgāku laiku varēsiet justies produktīvāks. Atzveltnē vēl papildu var integrēt galvas balstu vai kakla atbalstu, pārliecinoties, ka tas būs pareizi noregulēts un noregulēts atbilstoši jūsu augumam, pretējā gadījumā jums būs jāizvēlas cits krēsls vai tas jānoņem, jo ​​jūs jutīsiet diskomfortu un nogurumu.

Tāpat lielākajai daļai biroja krēslu ir rokturi, kas būs īpaši ērti, ja vēlaties ērti atpūsties, novietojot uz tiem elkoņus. Pievērsiet uzmanību tam, vai arī rokturi ir regulējami, lai jūs varētu pielāgot to augstumu pēc savām vēlmēm un, strādājot darba vietā, justies īpaši ērti.

Populārākie biroja krēslu veidi

Biroja krēslus var lieliski pielāgot jūsu biroja interjeram. Jūs varat izvēlēties no plaša ādas, auduma un plastmasas biroja krēslu klāsta. Vissvarīgākais ir tas, ka krēsli ir funkcionāli un ērti, tāpēc to dizains nav tik aktuāls. Tomēr mūsdienu dizaineri spēj radīt izcila dizaina biroja krēslus, kur lieliski apvieno to funkcijas un saglabā elegantas formas.

Runājot par vispopulārākajiem biroja krēslu veidiem, viens no populārākajiem biroja krēslu modeļiem ir ar plastmasas kājām un ritentiņiem. Tas ir universāls biroja mēbeļu variants, jo to būs viegli apvienot ar jau esošajām mēbelēm, interjera krāsām vai dekoru. Atkarībā no jūsu vēlmes biroja krēsli var būt ne tikai funkcionāla mēbele, bet arī lielisks biroja dekors, ja vēlaties radīt rotaļīgu akcentu jūsu darba vidē. To var viegli izdarīt, izvēloties vai kontrastējot dažādas krāsu kombinācijas. Materiāli biroja krēsliem ir ļoti praktiski, jo tos ir viegli uzturēt, tīrīt un kopt. Īpaši biroja krēslu ražošanā izmantotaiss audums ir blīvs, izturīgs pret fiziskiem bojājumiem, taču tam ir laba elpojamība, tāpēc jūs nejutīsiet nekādu diskomfortu neatkarīgi no gaisa temperatūras izmaiņām.

Cilvēki, kuri savā biroja vidē vēlas radīt greznuma iespaidu, bieži dod priekšroku ādas krēsliem. Mūsdienu dizaineri piedāvā ne tikai luksusa biroja krēslus no īstas ādas, bet arī īpaši augstas kvalitātes ādas aizstājējus, kas izskatās tikpat iespaidīgi. Ādas krēsli ir ārkārtīgi populāri, kad tiek uzsvērts prestižs, un jau sen pastāv uzskats, ka tiem vajadzētu atrasties vadītāja kabinetā. Ādas biroja krēsli ar hromētu metāla apdari izskatās ļoti stilīgi, taču tie, kas novērtē klasiku, dod priekšroku grezniem ādas krēsliem ar dabīgā koka apdari vai koka imitāciju. Tomēr ieteicams pievērst uzmanību tam, vai jūsu darba vietā ir iespēja regulēt gaisa temperatūru, jo āda ļoti reaģē uz apkārtējās vides izmaiņām, kas var izraisīt diskomfortu svīstot vai, tieši otrādi, ziemā sēdēt būs auksti.


Plastmasas biroja krēsli ir lieliski piemēroti, ja jūsu darba vide nav formāla un rezervēta. Tie būs ārkārtīgi praktiski, jo tos ir viegli uzturēt, transportēt un pārvietot no vienas telpas uz otru. Šie krēsli ilgu laiku nezaudē savu formu un tos var izmantot ļoti ilgu laiku, tāpēc pastāv risks, ka tie galu galā var morāli novecot nevis salūzt. Tie gan nav paredzēti ilgstošam darbam pie datora, jo jūs nogursiet un pēc kāda laika vēlēsieties vairāk ērtību, taču tie būs lieliski piemēroti atpūtas telpai vai vietai, kur jūs satiekaties ar saviem klientiem. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj izgatavot dažādus dizaina risinājumus no plastmasas, tāpēc šādi biroja krēsli būs lieliski piemēroti rotaļīgam, brīvas atmosfēras darba telpas stilam.

Neatkarīgi no tā, ko izvēlēsieties, tomēr atcerieties, ka ir ieteicams padomāt arī par grīdas segumu, paturot prātā, ka biroja krēslu ritentiņi to var sabojāt. Šī iemesla dēļ jāatzīmē ritentiņu cietība. Un, ja jums nav iespējas tos pārbaudīt, veicot pirkumu, jūs varat aizsargāt savu grīdas segumu ar īpašiem aizsargpaklājiem, kas nodrošinās, ka jūsu darba vieta būs droša un sakopta.


Piešķiriet prioritāti kvalitātei

Izvēloties biroja krēslu, ir svarīgi noskaidrot, kādas ir jūsu vajadzības, un pēc tam izvēlēties funkcionālas mēbeles, kas nodrošinās jūsu komfortu darba laikā. Ir svarīgi padomāt par to, kā vēlaties justies pēc ilgām darba stundām, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties augstas kvalitātes, ergonomisku produktu, kas izgatavots no augstas kvalitātes materiāliem. Tāpēc prioritātei vajadzētu būt investīciju vērtai kvalitātei, jo tā atmaksāsies ilgtermiņā, kad darbinieki un jūs jūtīsieties spējīgi, modri un bez veselības problēmām.

Īss kopsavilkums, iegādājoties biroja krēslu

 1. Izvēloties biroja krēslu, vissvarīgākais ir augstums un iespēja krēslu regulēt, jo tas būs jāpielāgo cilvēka augumam un formai;
 2. Pareizais krēsla augstums tiek noteikts šādi: sēdekļa priekšējai malai jābūt vienā līmenī ar stiprinājumu, ceļa leņķim jābūt lielākam par 90 grādiem, un kājām jābūt stingri novietotām uz grīdas.
 3. Arī krēsla atzveltnei jābūt regulējamai un jāatbilst muguras anatomiskajai formai.
 4. Krēsla sēdeklim jābūt ergonomiskam, jums vajadzētu justies ērti sēžot tajā, tāpēc cietība ir atkarīga no individuālajām vajadzībām.
 5. Ieteicams, lai krēsls būtu ar rokturiem.
 6. Biroja krēslu materiāli ir ļoti praktiski, jo tos ir viegli uzturēt, tīrīt un kopt. Audums, ko izmanto īpaši krēsliem, ir blīvs un izturīgs pret fiziskiem bojājumiem.
 7. Ādas krēsli nav elpojoši, tāpēc ir svarīgi, lai telpā, kur tie atradīsies, būtu gaisa kondicionieris.
 8. Plastmasas biroja krēsli būs ideāli piemēroti, sēžot darba vietā pavadāt salīdzinoši maz laika.
 9. Ieteicams izvēlēties biroja krēslus ar pieciem riteņiem, lai būtu stabils atbalsts un pats krēsls varētu kalpot ilgāku laiku.
 10. Pārliecinieties, ka grīda ir pareizi pārklāta, lai nesabojātu biroja krēslu vai grīdas segumu.

  Interneta veikalā 220.lv jūs varēsiet atrast plašu biroja krēslu piedāvājumu. Šeit jūs varat arī atrast izdevīgus piedāvājumus un ietaupīt naudu.

  Pircējiem patika šis ieraksts

  4.5/5
  4 Klientu vērtējumi

  Kā jūs novērtējat šo ierakstu?